منفیمثبت (+12 rating, 12 votes)
مهدیشهر نیوز بررسی می کند

اقدام شجاعانه رئیس شورای شهر+ یک درخواست

سرویس خبری مهدیشهر نیوز – همانگونه که به اطلاع رسید، منوچهر مستخدمین حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر، در اعتراض به سنگ اندازی ها و ایجاد مشکلات عدیده بر سر راه پیشرفت مهدیشهر از سمت خویش استعفا کرد.

به گزارش مهدیشهر نیوز، منوچهر مستخدمین حسینی را همه بخوبی می شناسیم. کارنامه او چه در زمان مبارزه با رژیم شاه و چه در مسیر دشوار و صعب پیشرفت مهدیشهر بر کسی پوشیده نیست. پای درد و دل های او که بنشینی تازه می فهمی برای کوچک ترین مصوبات مهدیشهر چه مشکلاتی که تراشیده نمی شود و چه برخوردهای نامناسبی که نمی شود. تازه می فهمی گناه بزرگ مهدیشهری (سنگسری)، آن است که حق طلب است و تبعیض را بر نمی تابد.

آن روز که فهرست مصوبات سفر هیئت دولت به استان را دریافت کردم، شور و شعف عجیبی داشتم. برای اولین بار نام مهدیشهر(سنگسر) به عنوان مرکز شهرستان در تعدادی از مصوبات دیده میشد. برای نخستین بار کلمه ایجاد دانشگاه دولتی در مهدیشهر ، ایجاد بیمارستان مجهز، ایجاد پژوهشکده رویان، احداث استخر شنا و … را به چشم دیدم. با خود می اندیشیدم که امروز دیگر دوران مصائب مهدیشهر به پایان رسیده است. شهر بیست و چند هزار نفری که اغلب مدیران استان حتی حدود و ثغورش را نمی شناسند، با عملی شدن این مصوبات به بالندگی می رسد.

اما منوچهر مستخدمین حسینی بخوبی می دانست که برای عملی کردن حتی یک مصوبه از آن لیست، باید از هفت خوان رستم گذشت!
در چند مورد از مسائل شهر که با او و دیگر اعضای شورا همراه شده ایم، دیگر مثل روز برایمان روشن است که کار در مهدیشهر و برای مهدیشهر، تلاش چند برابری می خواهد، چون اول بایستی برای مدیران اثبات کنی که شهری به نام مهدیشهر(سنگسر)، با صنعتی گسترده، تاریخی کهن، جمعیتی قابل ملاحظه و موقعیتی اثرگذار وجود دارد! . بعد باید به آنها یادآوری کنی که مرکز شهرستان شده است و پس از آن تازه ببینی پیشرفت مهدیشهر را در کدام گوشه اولویت هاشان جای داده اند!!!

آنگونه که شنیده شده، رئیس شورای شهر مهدیشهر، در اعتراض به تلاش برخی مسئولین عالی رتبه برای حذف کردن یکی دیگر از مصوبات مهدیشهر استعفا کرده است. پیام مهم استعفای او آن است که همه تلاش های شورا در احقاق حقوق مهدیشهر بی نتیجه مانده است، و همانگونه که پیشتر اشاره کردیم، مسائل شهرستان از روال قانونی خارج و جای خود را به ارتباطات غیر رسمی داده است.

تقاضای مهدیشهر نیوز از منوچهر مستخدمین حسینی، این فرهنگی باسابقه و مردمی آن است که در این شرایط شهر را تنها نگذارد. استعفای او گر چه پیام روشنی برای همگان بود، اما کمکی به وضعیت فعلی شهر نمی کند. چرا که بیش از همه وی با مشکل سازی های آقایان مواجه بوده و در این شرایط بهتر از هر کسی می تواند به مردم مهدیشهر کمک کند.
نهاد شورای شهر در جایگاه منتخب مردم، بایستی در اقدامی عاجل از سازمان های نظارتی و قضایی کشور، درخواست کمک کند تا با ورود به مسائل سه سال اخیر مهدیشهر، ضمن بررسی عملکرد مسئولان استان، همگان را به ارزش و جایگاه قانون متوجه سازند.

مردم مهدیشهر علاوه بر خصوصیت بارز ولایتمداری، شاگرد اول کلاس درس قانونمداری اند. آنها باور دارند که حرف اول و آخر را بایستی قانون بزند و لاغیر.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.