منفیمثبت (+9 rating, 9 votes)
نمايندگان اولياي دانش آموزان :

چرا پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر آغاز نمی شود ؟

سرویس خبری مهدیشهر نیوز: در پی تأخیر طولانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ( سازمان مجری ) برای آغاز عملیات اجرایی استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر، و بروز شایعاتی مبنی بر احتمال خروج غیرقانونی این پروژه از مهدیشهر ، نمایندگان اولیای دانش آموزان در شورای آموزش وپرورش این شهرستان با ارسال نامه ای به استاندار سمنان ، خواستار تسریع در اجرای این پروژه شدند .

نمایندگان اولیای ۷۰۰۰ دانش آموز شهرستان مهدیشهر در متن این نامه، خطاب به نماینده عالی دولت در استان سمنان نوشته اند :
همانطور که استحضار دارید پروژه احداث و تجهیز استخر شــنای دانش آموزی مهدیشهر ( با کد پروژه ۹۰۰۱۱۰ و کد طرح ۰۰۱ن۳۰۵۰۳ و اعتبار مصوب ۴۳۸۰۰۰۰۰۰۰ ریال) یکی از طرح های عمرانی است که بر مبنای تصویب هیات محترم دولت ، مقرر است با مشارکت ۳۰ درصدی استان، از سال ۱۳۹۰ آغاز و درسال ۱۳۹۲ به بهره برداری برسد.
اما علیرغم گذشت بیش از هشت ماه از سال ۱۳۹۰ هنوز نشــانه ای از آغاز عملیات اجرایی آن به چشـم نمی خورد. این درحالی است که پروژه مذکور نه تنها با چالش زمین مواجه نیست ، بلکه چندین ماه از انتخاب زمین مورد نظر برای ساخت اســتخر در شهر مهدیشهر می گذرد و همه چیز برای آغاز پروژه مهیا است .
مزید استحضار به عرض میرساند، شهرستان مهدیشهر
۷۰۰۰ دانش آموز دارد که افزون بر ۵۰۰۰ نفر آنان در شهر مهدیشهر، ۹۹۰ نفر در شهر درجزین و بقیه در شهر شهمیرزاد و دو دهسـتان فولاد محله و چاشم به تحصیل اشتغال دارند.
از سوی دیگر به دلیل بالا بودن هزینه ی استخر خصوصی و پایین بودن توان مالی اکثر خانواده ها، استفاده مسـتمر از امکانات بخش خصوصی برای بسیاری از دانش آموزان مهدیشهر، عملا غیرممکن است . لذا می طلــبد که مصوبه فوق در راستای تأمین سلامت ونشاط دانش آموزان، با عنایت به موضوع تعیین کننده ی تمرکز جمعیت دانش آموزی و لزوم پاسـخگویی به نیاز خیل عظیم دانش آموزان، درمهلت مقرر به اجرا درآید.
با توجه به نکات فوق، و نظر به نگرانی شدید اولیای محترم از مسکوت ماندن این پروژه، بدینوسـیله به نمایندگی از اولیای محترم دانش آموزان شهرستان مهدیشـهر، از نماینده عالی دولت در استان سمنان استدعا داریم با رفع موانع موجود در مسیر اجرای این مصوبه و صدور دستور آغاز عملیات اجرایی استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر، بیش از
۷۰۰۰ دانش آموز این شهرستان و خانواده هایشان را از انتشار ” رایحه خوش خدمت ” و تعمیم عدالت ، شادمان و مسرور سازند.

——————————————-

نمایندگان اولیای دانش آموزان درشورای آموزش وپرورش شهرستان مهدیشهر، رونوشت این نامه را به اشخاص و دستگاه های زیر نیز ارسال کرده اند :

حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش – دادخواه معاون هماهنگی و پیگیری نهاد ریاست جمهوری – رییسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور – بنائیان سفید مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان – حجت الاسلام والمسلمین بارانی، امام جمعه مهدیشهر – رستمیان، معاون عمرانی استانداری سمنان – مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان – فاضلی، فرماندار شهرستان مهدیشهر – طاهرزاده، ریاست آموزش و پرورش شهرستان مهدیشهر – مستخدمین حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر – عباس مصباحیان، مدیرعامل بنیاد امام صادق (ع) مهدیشهر و جامعه خبرنگاران مهدیشهر

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.