منفیمثبت (+12 rating, 12 votes)

دیدار نمایندگان اقشار مختلف مهدیشهر با منوچهر مستخدمین حسینی، به انگیزه حمایت از او

سرویس خبری مهدیشهر نیوز – در پی استعفای منوچهر مستخدمین حسینی رییس پیشین شورای اسلامی شهر مهدیشهر، شب گذشته نمایندگان انجمن ها، گروه ها، تشکل های مردم نهاد و موثرین مهدیشهر با حضور در شورای شهر، از موضع گیری صحیح وی در قبال انتقال غیر متعارف، ناعادلانه و تنش برانگیز مصوبات مهدیشهر به نقاط دیگر قدردانی کردند.

به گزارش مهدیشهر نیوز، در این دیدار سه ساعته که با حضور نماینده مجمع شاهد مهدیشهر، نماینده اولیای دانش آموزان شهرستان مهدیشهر در شورای آموزش و پرورش شهرستان، مدیر عامل بنیاد امام صادق(ع) ، نماینده جامعه خبرنگاران ، نمایندگان انجمن های هنری، نماینده پیشکسوتان ورزشی و نمایندگان تشکل های مردم نهاد (NGO) برگزار شد، حاضران ضمن قدردانی از منوچهر مستخدمین حسینی، بر ضرورت اتحاد و همدلی بین مردم و منتخبان شهر تاکید کردند.
در این نشست، ابتدا منوچهر مستخدمین به بیان نیازها و مطالبات معوق و جاری مهدیشهر پرداخت و شمه ای از مذاکرات جلسه استانداری سمنان (مورخ ۲۸/۸/۱۳۹۰) را که منجر به استعفای او از ریاست شورای شهر شد، بیان کرد . سپس هر یک از حاضران به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و بر لزوم بیداری مردم، ایستادگی در مقابل حق کشی ها، تجمیع ایده ها و نظرات افراد صاحب فکر و متخصص ، ایجاد شوراهای مشورتی با بهره گیری از همه گروه ها و سلایق، پیگیری کلیه مصوبات بر زمین مانده مهدیشهر تا حصول نتیجه ، حمایت جدی از مدیران بومی، و استفاده از کلیه ظرفیت ها در زمینه ی عمران و آبادانی مهدیشهر تاکید کردند.
حاضران از برخورد خارج از عرف استاندار سمنان با رییس شورای اسلامی شهر مهدیشهر انتقاد کردند و هر گونه توهین به نمایندگان پارلمان های شهری را اهانت به قاطبه مردم آن شهر دانستند. آنان همچنین اعلام کردند، بیش از این اخلال در روند اجرایی شدن مصوبات مهدیشهر را برنمی تابند و در صورت عدم احقاق حقوق حقه مهدیشهر، موضوع را از مراجع بالاتر پیگیری خواهند کرد.

رضا تبیانیان نماینده جامعه خبرنگاران مهدیشهر با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد ” نیرو سوزی” شود، تصریح کرد : همه دلسوزان شهر باید زیر چتر شورا قرار گیرند. وی افزود : اصحاب جراید مهدیشهر اجازه نمی دهند شورا از خدمات منوچهر مستخدمین حسینی محروم شود.
عباس مصباحیان مدیر عامل بنیاد امام صادق(ع) مهدیشهر نیز از موضع گیری آقای مستخدمین تمجید کرد و گفت: همه ی گروه های شهر ، صرف نظر از دیدگاه ها و سلایق، باید در تحقق منافع مهدیشهر متحد شوند. وی افزود : باید بین افراد دلسوز شهر و نمایندگان شورا وحدت و همدلی ایجاد شود. مدیر عامل بنیاد امام صادق(ع) مهدیشهر همچنین به شهردار و نمایندگان شورا توصیه کرد در جذب اعتبارات استانی ، سرانه جمعیتی مهدیشهر ملاک عمل قرار گیرد .
ناصر طاهرکرد نماینده مجمع شاهد و نماینده اولیای دانش آموزان مهدیشهر در شورای آموزش و پرورش این شهرستان نیز از نمایندگان شورا خواست استعفای آقای مستخدمین را نپذیرند، زیرا در شرایط کنونی نمی توان شاهد کناره گیری نیروهای دلسوز و کارآمد بود. وی تاکید کرد : شورای شهر باید از حمایت و پشتوانه مردمی برخوردار باشد، تنها در این صورت است که می توان انتظار داشت پیگیری مطالبات مردم را با قدرت دنبال کند. او توصیه کرد:  همه ی دلسوزان شهر، ساعت خود را با ساعت شورای شهر تنظیم کنند.
طاهرکرد همچنین از نمایندگان شورا خواست مسائل و مطالبات شهر را با حساسیت بیشتری دنبال کنند و مطمئن باشند مردم نیز قدردان زحمات آنان بوده و پشتیبانی خواهند کرد. وی از سازمان مسکن و شهرسازی استان به سبب واگذاری زمین های شهری مهدیشهر به شکلی نامناسب و بدون ملحوظ داشتن نظر شهردار و شورای شهر انتقاد کرد و افزود : در حالی که مهدیشهر از کمبود شدید زمین رنج می برد، چگونه می توان پذیرفت به نمایندگان مردم و شهردار این شهر فرصت اظهار نظر در خصوص میزان واگذاری عرصه های شهری داده نشود ؟؟!

آقایان صحابی فرد، مومنیان، ادب و کسائیان، از دیگر حاضران این نشست که هر یک به نمایندگی از انجمن ها و گروه های مردم نهاد به محل شورای شهر آمده بودند بر ضرورت همدلی و یکپارچگی گروه ها در حمایت از اعضای شورای شهر تاکید کردند و از نمایندگان شورا خواستند در پیگیری مطالبات مردم مهدیشهر، از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

یدالله حاجعلیان نیز که به نمایندگی از دکتر کواکبیان(نمایندگان مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس) در این دیدار شرکت کرده بود، بر ضرورت تجمیع نظرها و ایده های افراد صاحب فکر و متخصص در امور شهری تاکید کرد و پیگیری مطالبات مردم را از رسالت های مهم نمایندگان خواند. در این لحظه برخی از حاظران زبان به انتقاد از کواکبیان گشودند و به صراحت اعلام کردند که دکتر کواکبیان گویی خود را نماینده ما نمی داند و حتی در جلسه اخیر استانداری سمنان نه تنها از مصوبات مهدیشهر دفاع نکرده ، بلکه هیچ موضعی را در برابر دستور استاندار مبنی بر خروج غیر قابل قبول مصوبه احداث استخر دانش آموزی مهدیشهر، اتخاذ نکرده است. حاجعلیان هم قول داد نظرات مردمی را به کواکبیان انتقال دهد.

شهردار مهدیشهر نیز در سخنان خود به دفاع از عملکرد شورای شهر در چند ساله اخیر پرداخت و بر یکصدا بودن تمام گروه ها و اقشار مختلف شهر، در پیگیری مطالبات مردم تاکید کرد. وی دلسوزان و موثرین شهر را به وحدت و انسجام بیشتر و همچنین هماهنگی مطلوب با شورای شهر دعوت کرد و افزود : مردم باید ارتباط خود را با شورای شهر افزایش دهند. مهندس نخستین همچنین دفاع از حقوق شهر را وظیفه همگانی دانست و از نمایندگان گروه های اجتماعی خواست در پیگیری مطالبات شهر از روش های انفرادی و احساسی پرهیز کنند و اجازه دهند مطالبات مردم از کانال شورای شهر دنبال شود.

گفتنی است در این نشست سه ساعته آقایان نورانی نایب رئیس شورای شهر، متحدین، پارسا و رشیدی، دیگر اعضای شورای شهر نیز با تشکر از پیگیری حاضران، تعامل هر چه بیشتر با مردم را خواستار شدند. نورانی نائب رئیس شورای شهر تصریح کرد: این شورا استعفای آقای مستخدمین را هرگز نخواهد پذیرفت. وی اطمینان داد اعضای شورا تمام تلاش خود را برای به بار نشستن تمامی مصوبات دولت بکار خواهند بست. نورانی حضور مستمر مردم در شورای شهر را انگیزه بخش دانست و اظهار امیدواری کرد : پیگیری مطالبات مردمی با سرعت بیشتری پیگیری شود.

گفتنی است، در جلسه شورای اداری استان مورخ ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۰، استاندار سمنان در یک اقدام بی سابقه، با عملیاتی شدن پروژه استخر شنای دانش آموزی در مهدیشهر مخالفت و تصمیم هیئت دولت را به طور یکجانبه زیر پا گذاشت. 
* همچنین اطلاع یافتیم در صورت جلسه ای که بعد از جلسه فوق به شورای شهر مهدیشهر ارسال شد، مشروح مذاکره رئیس شورای شهر مهدیشهر با استاندار که در برگیرنده نیازهای اساسی شهر و مصوبات بر زمین مانده مهدیشهر بود، بطور کامل حذف شد !! شاید پاک کردن صورت مسئله، یکی از روش های حل مسئله باشد !

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.