منفیمثبت (+10 rating, 10 votes)
بغض مهديشهر تركيد !

ارسال طومار اعتراضی مردم مهدیشهر با هزاران امضاء

سرویس خبری مهدیشهر نیوز مردم مهدیشهر با ارسال نامه ی بلندی به رییس جمهور، به آنچه که ” بی عدالتی و بی مهری آشکار مسئولان ارشد استان سمنان به مرکز شهرستان تازه تاسیس مهدیشهر ” اعلام شد، اعتراض کردند.

این طومار مردمی که امضای بیش از پنج هزار تن از مردم ولایتمدار مهدیشهر را به همراه دارد، در اعتراض به حذف شماری از مصوبات مهم این شهر و اجرایی نشدن بسیاری از مصوبات دور دوم و سوم مهدیشهر نوشته شده است.
سخنگوی جامعه خبرنگاران مهدیشهر با ارائه رونوشت این نامه به خبرگزاری ها و سایت ها گفت: ارتقای سیاسی مهدیشهر آرزوی ۴۰ ساله مردم این دیار بود که در دولت عدالت محور دکتر احمدی نژاد  به وقوع پیوست. اما این رویداد مبارک که می بایست سرآغاز پیشرفت و شکوفایی منطقه می شد، بر اثرسوء مدیریت ناشی از بی مهری، نگاه های تبعیض آمیز و رفتارهای سراسرتحقیر برخی از مسئولان ارشد استان نسبت به مهدیشهر، عملا به توقف و بن بست کامل این شهرمنجر شده است.
سخنگوی جامعه خبرنگاران مهدیشهر اضافه کرد : به دلایل نامعلوم، این برخوردها در ۳ ساله گذشته با عکس العمل مناسبی از سوی مسئولان ارشد شهرستان مهدیشهر مواجه نشده است.

وی افزود : نشانه های توقف مهدیشهر را به وضوح می توان در بی تفاوتی مسئولان استان و شهرستان درعدم اجرا و بعضا حذف پروژهای مهم این شهر مشاهده کرد از جمله :  تعلل در آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهدیشهر(مصوبه دور سوم)-  عدم آغاز عملیات ساخت دانشکده منابع طبیعی مهدیشهر(مصوبه دورسوم) – حذف ناعادلانه پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر(مصوبه دورسوم)- کارشکنی در پروژه پژوهشکده منطقه ای رویان مهدیشهر( مصوبه دورسوم) – عدم استقرار بسیاری از ادارات ، آن هم پس از قریب به ۴ سال از ارتقای مهدیشهرو فعالیت پاره وقت برخی از این ادارات – عدم اقدام در خصوص ساخت و تجهیز موزه دولتی مهدیشهر(مصوبه دورسوم)- عدم ساماندهی گلزار شهدای مهدیشهر -  حذف مصوبه پارک علم و فن آوری مهدیشهر- حذف مصوبه تاسیس پلی کلینیک تخصصی مهدیشهر-  تاخیر در روند اجرای پروژه مسکن مهر مهدیشهر-  عدم احداث مجتمع اداری مهدیشهر-  کارشکنی درطرح اتصال جاده ای مرکز شهرستان مهدیشهر به مراکز شهرستان های همجوار ( محور مهدیشهر- فیروزکوه و مهدیشهر- دامغان)-  عدم اقدام اساسی در خصوص حل مشکل کمبود آب مهدیشهر-  عدم اقدام در خصوص احداث کنارگذر مهدیشهر-  کارشکنی آشکار در جانمایی تاسیسات شهری مهدیشهر که به تاخیر در اجرای مصوبات منجر شده است -  عدم به کارگیری نیروهای بومی مستعد در اداره ی شهرستان-  و …. نمونه هایی از بی مهری مسئولان ارشد استان سمنان در حق مهدیشهر است. همچنین عدم برخورد مسئولان استان با اقدامات وحدت شکن و تفرقه انداز برخی عوامل که با ایجاد تنش و ناامنی روانی در سطح منطقه، مرکز شهرستان مهدیشهر را به رکود و انزوا کشانده اند، از دیگر دلایل نارضایتی مردم مهدیشهر و نگارش این درد نامه عمومی بوده است.

سخنگوی جامعه خبرنگاران مهدیشهر تصریح کرد : مردم ولایتمدار مهدیشهر در طول ۳۳ سال پس ازپیروزی انقلاب اسلامی نشان داده اند که از رشد بالای فرهنگی و سیاسی برخورداربوده، در مواجهه با مشکلات و تنگناها صبوری می ورزند وبزرگترین سرمایه آنها اعتقاد و اعتماد به نظام است، اما چنانچه مسئولان محترم استان نجابت و سکوت این مردم صبور را نشانه ناآگاهی وعدم درک درست از مسائل شهر تلقی کنند، اجحاف بزرگی در حق آنان روا داشته اند. وی اظهارامیدواری کرد، مسئولان استان با اجرایی کردن پروژه های مهم شهر مهدیشهر گامی اساسی در مسیر پیشرفت این شهر بردارند و اجازه دهند نسیم عدالت در مهدیشهر نیز بوزد.

سخنگوی جامعه خبرنگاران مهدیشهر گفت : این دردنامه مردمی که به امضای خانواده های شهدا، جانبازان، آزادگان و هزاران شهروند ولایتمدار مهدیشهری رسیده، در دو نسخه اصل تهیه شده که یک نسخه برای استحضار رهبر معظم انقلاب اسلامی و نسخه دیگر نیز به دفتر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ارسال شده است. همچنین طومار موردنظر ۳۰ رونوشت دارد که به مقاصد ۳۰ گانه، اعم ازشخصیت ها، مسئولان اجرایی و وزارتخانه های مربوطه فرستاده شده است.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.