منفیمثبت (+28 rating, 28 votes)
تنها چند روز پس از ارسال طومار اعتراضی صورت گرفت :

دیوار بلند حاشای استانداری ; اولین پاسخ به طومار اعتراضی مردم مهدیشهر

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- مشخصات پروژه احداث و تجهیز استخر شنای دانش آموزی مهدیشــهر( مصوبه دور سوم) که تا چندی پیش در ” سامانه نظارت همگانی بر طرح ها و پروژه های عمرانی کشور ” درج شده بود، از سایت مورد نظر حذف شد!

این پروژه، یکی از چندین مصوبه اجرا نشده مهدیشهر بود که علیرغم اطلاع رسانی های قبلی و قول و قرارهای مسئولان استان و شهرستان،  سرانجام به اصرار استاندار سمنان به بایگانی سپرده شد تا هرگز روی اجرا نبیند!
پروژه احداث و تجهیز استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر قرار بود در قالب طرح احداث پنج استخر دانش آموزی در پنج مرکز شهرستان استان سمنان طی سال های ۹۰ تا ۹۲ به اجرا درآید، اما در جلسه شورای اداری استان ( ۲۸ آبان ۱۳۹۰) به دستور استاندار به سمت و سوی دیگری هدایت شد و پس از مقاومت رییس شورای اسلامی شهر مهدیشهر به استعفای وی و قضایای بعدی انجامید.

حذف مشخصات استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر از سامانه وزارت کشور در حالی صورت می گیرد که مشخصات استخرهای سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار، همچنان در سامانه مذکور موجود است. پروژه حذف استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر که پیش از این در سایت سنگسرامروز به آن اشاره شده بود در شرایطی کلید خورد، که امام جمعه مهدیشهر در خطبه های نماز جمعه این شهر به جابجایی آن اعتراض کرده و صراحتا جابجایی آن را خلاف اخلاق و عدالت دانسته بود.

امیدواریم استاندار سمنان با حضور در جمع مردم مهدیشهر درباره حذف مصوبات این شهر و تعلل در اجرای آنها توضیح دهد.

در اوایل دی ماه جاری خبر انتصاب علی اکبر محرابیان به عنوان ” دستیار ویژه رییس جمهور” امیدهای تازه ای را در دل ها زنده کرد. بویژه اینکه رییس جمهور تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌ها و پروژه‌های کلان ملی، بویژه مصوبات سفرهای استانی را از اهم وظایف ایشان ذکر کرده بود . با این حال به نظر می رسد جناب استاندار زحمت آقای محرابیان را از حیث استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر کم کرده است! چون با این اقدام بی سابقه، دیگر پروژه ای وجود ندارد که دستیار ویژه رییس جمهور بخواهد تکمیل کند و به بهره برداری برساند!  راستی اگر سایر استانداران از روش استاندار سمنان الگو برداری کنند، تکلیف آقای محرابیان چه می شود؟!

یقینا می توان گفت آنچه اکنون در شهرستان مهدیشهر می گذرد، نه تنها در تاریخ استان سمنان بلکه در تاریخ کشور بی سابقه است. قضاوت با خودتان.

تصاویر زیر سامانه نظارت همگانی بر طرح ها و پروژه های عمرانی کشور را نشان می دهد:
در تصویر شماره یک که در تاریخ ۱۷ آذر ۹۰ از سایت وزارت کشور گرفته شده است، مشخصات پروژه استخر دانش آموزی مهدیشهر را می بینید. در این تصویر تعداد یافته ها عدد ۱۶ را نشان می دهد.
اما در تصویر شماره دو که در تاریخ ۱۲ دی ۹۰ از سایت فوق برداشته شده است، تعداد یافته ها به عدد ۱۵ تقلیل یافته و اثری از این پروژه دیده نمی شود!! 
در تصویر شماره سه مشخصات پروژه های استخر سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار را ملاحظه می کنید. البته بدون مهدیشهر! گویی استخری برای مهدیشهر پیش بینی نشده است.

تصویر شماره (۱)

تصویر شماره (۲)

تصویر شماره (۳)

سایت سنگسرتایمز در جدیدترین مطلب خود به موضوعی اشاره کرده است که با حذف پروژه استخر مهدیشهر همزمان شده است . دعوت می کنیم این مطلب را نیز بخوانید : سایت استانداری در فراری رو به جلو منتشر کرد : “اهم خدمات و اقدامات دولت خدمتگذار در شهرستان مهدیشهر”

دیگر خبرهای مرتبط با این موضوع :

- متن طومار اعتراضی مردم مهدیشهر
- بغض مهدیشهر ترکید ! / ارسال طومار اعتراضی مردم مهدیشهر با هزاران امضاء
- موضع قاطع پارلمان شهری : مخالفت با درخواست استعفای منوچهر مستخدمین حسینی
- کارت زرد سایت “سنگسرامروز” به مسئولان استان سمنان
- واکنش حجت الاسلام والمسلمین بارانی به جابجایی پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر
- دیدار نمایندگان اقشار مختلف مهدیشهر با منوچهر مستخدمین حسینی، به انگیزه حمایت از او
- نمایندگان اولیای دانش آموزان : چرا پروژه احداث استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر آغاز نمی شود ؟
- اقدام شایسته تقدیر رئیس شورای شهر + یک درخواست

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.

۳۴ دیدگاه

 1. بنام یزدان پاک
  همشهریان درودو سلام
  فقط خواستم بگم چرا:
  یکی را میدهند صد ناز و نعمت
  یکی را نان جو آغشته در خون

  نظر شما ؟ Thumb up 14 Thumb down 0

 2. بنام یزدان پاک
  همشهریان درود:
  به گفته امام(ره)مسئولین خدمتگذار مردمندو…آیا حذف پروژه استخر دانش آموزی خدمت به دانش آموزان محروم ومردم است .خیر بر عکس این درست برخلاف بیانات امام و خدمتگذاری به مردم است . به ظاهر مسئولین با این عمل خواستند علاوه بر مردم مقابل فرمایش امام هم خودی نشان دهند . ماشاءالله چه قدرتی دارند…

  نظر شما ؟ Thumb up 14 Thumb down 0

 3. درود بر اهورا مزدا خداوند پاکیها ودرستیها-جواب خدمت مردم به دولت در سالیان جنگ باید به مردم سنگسر اینطوری داده شود.اگر مردم زحمت کش را تحویل بگیرند شک میکردیم -از ماست که بر ماست

  نظر شما ؟ Thumb up 12 Thumb down 0

 4. حاشا به صداقت بعضی ها

  نظر شما ؟ Thumb up 11 Thumb down 0

 5. با سلام خدمت همه عزیزان
  ای کاش ما هم نماینده ای داشتیم که پیگیر حقوقمان باشد ولی با اینحال نباید به طومار نویسی و اعتراضات پراکنده و آه و افسوس بسنده کرد. اگر در جامعه حق شخصی پایمال شود نباید به آه و نفرین بسنده کرده و به دلیل اینکه وکیل خبره ای هم ندارد دست از احقاق حقش بکشد. بنا به فرمایش امیر مومنان حق گرفتنی است نه دادنی. مگر بار اولی است که حق این مردم صبور پایمال شده، نباید به بهانه نداشتن نماینده و مسئول اجرایی مقتدر خسته شد و از حق قانونی مردم گذشت. همه اقشار مردم مسئولند و اگر برای مطالبه حقشان تلاش نکنند به واقع به گذشتگان و آیندگان خیانت کرده اند.
  خصوصا در ماجرای استخر دانش آموزی مهدیشهر باید به این نکته توجه داشت که هدف از طرح برگزاری کلاس شنا در مدارس کشور توسط وزارت آموزش و پرورش و همچنین مسئولین ارشد نظام احیای نسلی پویا و تحویل فرزندانی سالم به جامعه است که آینده سازان هر کشوری هستند. به واقع حذف پروژه استخر شنای دولتی مهدیشهر خیانت به کودکان و دانش آموزان محرومی است که شاید در عمرشان هم تجربه شنا را نداشته اند. پیشنهاد بنده این است که کمیته ای مردمی شامل امام جمعه، رییس شورای شهر و … حضورا پیام مردم مهدیشهر را به عنوان نماینده، با مراجعه به پایتخت به مسئولان ارشد نظام منتقل کنند. بدانیم که مسئولان نظام اسلامی قطعا اگر نسبت به مسائل اشراف یابند به حل موضوع کمک میکنند. مردم و دانش آموزان هم ساکت ننشیند. احقاق حق بزرگترین درس زندگی هر فردی است که باید به خوبی آن را فرا بگیرد. پس لازم است دانش آموزان مهدیشهری که بسیار هم باهوش هستند فراگیری این درس را با پروژه استخر شنا آغاز کنند.

  نظر شما ؟ Thumb up 11 Thumb down 0

 6. دیروز در کامنتت خود در پست متن طومار ارسالی مردم عرائض خودم را ارسال کردم
  و امروز هم عرض میکنم:
  عزیزان همشهری در پست مذکور در سایت استانداری ” اینان حتی شهرستان شدن مهدیشهر را از الطاف و مهربانی بیش از حد خودشان اعلام کردند و اعتراضات ۳۰ساله و اقدامات مردم در سفر اول ریاست جمهوری را نادیده گرفتند
  هرچه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و سرمایه داران مهدیشهری در این شهر در طول نیم قرن اخیر صورت گرفته را جزو زحمات شبانه روزی خودشان اعلام داشتند
  امار هایی داده اند که فقط و فقط زحمت جمع اوری امارش را بدوش کشیده اند و هیچ زحمت و هزینه ای برای بوجود امدن این امارها انجام نداده اند
  باید دست از ایهنهمه نجابت برداریم
  سری به سایت شاهرود نیوز بزنید و ببینید چطور برای یک بی احترامی مجری صدا و سیما به دکتر جلالی شاهرودی ها چشمها را بسته و هرچه از دهنشان درامده به مسولان نثار کرده اند
  ۴سال از شهرستان شدنمان گذشت وبخدا قسم اگر خود مردم تابلوی فرمانداری را با ان حرکت جهادی بالا نمیبردند الان با حاتم بخشی مسولان این تابلو در شهمیرزاد بود
  و در اخر عرض میکنم به احتمال قوی در صبوری و نجابت در میان اهل اسمانها و فرشتگان زبانزد شده ایم

  نظر شما ؟ Thumb up 16 Thumb down 0

 7. انا لله و انا الیه راجعون

  نظر شما ؟ Thumb up 7 Thumb down 0

 8. بی خردی بد دردی است.
  اما بی خرد تر از همه کسی است که برای دیگران شعور و خردی قائل نباشد.
  از استاندار محترم که در ساختمان استانداری نشسته و از همانجا طرح های مصوب دولت برای مهدیشهر را حذف می کند می خواهم، آخر هفته ها که به شهمیرزاد می رود، تا در جمع گرم و صمیمی هم زبانان حضور یابد، سر راه خود نگاهی هم به مهدیشهر بیندازد.
  مهم نیست که در جمع همزبانان ویلانشین چه تصمیماتی برای راکد نگهداشتن مهدیشهر گرفته می شود. مهم این است که این شهر صاحب دارد.
  مردم مهدیشهر برای احقاق حق خود تلاش خواهند کرد و داغ توسل به برخورد های قهرآمیز را بر دل بدخواهان فرصت طلب خواهند گذاشت.

  نظر شما ؟ Thumb up 7 Thumb down 0

 9. به نام خدا
  مرگ بر اسرائیل
  با سلام محضر همشهریهای عزیز امروز در روزنامه ایران ویژه نامه استانی تیتر اول با خط درشت نوشته شده بود توسعه شتابان مهدی شهر در دولتهای نهم و دهم بله ما منکر زحمات دولتمردان خدوم این سرزمین نیستیم ولی تعجب برانگیز است این بیلان کاری استاندار محترم مجتمع اداری مگر با دو ساختمان فرمانداری و اسکلت ساختمان آموزش و پرورش می گویند ۴۰ درصد پیش رفت کدام ۲۲ اداره را آقایان خواب نامه شده اند حتما نمایندگی های با یک کارمند آن هم نیمه وقت وغیر بومی را استقرار اداره گویند می گویند ۵۵ اداره و نهاد مشغول ارائه خدمت هستند حتما مطبوعاتی میدان شهدا نیز یکی از این نهادهاست اعتبارات که ماشاالله مسئولین محترم استان خود گذشتگی نموده و ۴۲% اعتبارات عمرانی بخش فرهنگی استان را به شهرستان مهدی شهر عنایت کرده اند ؟!!مسکن مهر نیز با این ارقام اعلامی سه مقام اول استان را داریم آن هم از الطاف مسئولین استانداری است زمین چمن مصنوعی هاکی که واقعا جالب است از آن قدیمها که یاد مان می آید در حال ساختن بود که یک بار تا حد زیر سازی پیش رفت که متاسفانه متوقف شد و در دوره تصدی این مسئولین در حال ساخت است این فاضلاب مهدی شهر تا به امروز بیش از ۱۵ سال است در حال ساخت می باشد و از طرحها همیشگی بیلان کاری استانداران و مسئولین بوده اداره تعاون و کار و اجتماعی که کارش واقعا قابل تقدیر است ساختمان آپارتمان تفریحی بنیاد مسکن نیز جز مجتمع آموزشی تفریحی اعلام و به حساب طرحهای اجرایی برای مردم مهدی شهر لحاظ شده . آموزش وعالی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه سمنان که با گرفتن رشته های شاخه ریاضی و شیمی به مهدی شهر پیش کش شده در شهرستان مهدی شهر ۳ شهرک صنعتی وجود ندارد بلکه ۴ شهرک صنعتی مستقرند که عمدا شهرک صنعتی شهمیرزاد را اعلام نکردند معلوم نیست برای چه شاید جز سمنان باشد یا اینکه اجازه اعلام در زیر مجموعه مهدی شهر را نداشتند … در پایان جالب ترین کار استانداری توسعه غرب استیل مهدی شهر را نیز جزءافتخارات خود اعلام کردند آقای استاندار مردم مهدی شهر تا بدین لحظه شهر خود را با یاری خداوند به پیش بردند از این به بعد نیز پیش می برند فقط خواهشمندم مردم مهدی شهر را مثل خود فرض نکنید مردم مهدی شهر مردمی با فرهنگ و درک واقعیت می باشند پس نیاز به دروغ پردازی نیست

  نظر شما ؟ Thumb up 11 Thumb down 0

 10. این یکی دیگه (حذف استخر) از سر دلسوزی و اینده نگری بوده !! در فردا روزی .اگر با خبر غرق شدن دانش اموزان شهر های دیگه مواجه شدید و فهمیدید که مقامات استان تا حد به فکر شما بودند حتما یک طومار تقدیر براشون ترتیب بدین

  نظر شما ؟ Thumb up 10 Thumb down 0

 11. بنام یزدان پاک
  همشهریان درود:
  سخنان کوروش پیامبر خدا در منشور حقوقی وی : (به بدبختی های مردم (شهرهای تسخیر شده)پایان دادم…خانه های ویران آنها را آبادکردم…من برای همه جامعه ای آرام مهیا ساختم …هیچکس حق ندارد اموال و دارایی های دیگری را به زور تصاحب کند …)
  آری کوروش با بیگانگان آنچنان بود، مسئولین با مردم خود اینچنین نباشید که…

  نظر شما ؟ Thumb up 11 Thumb down 0

 12. بنام یزدان پاک
  دوست گرامی جناب آقای طاهرکرد:
  با تشکر دوباره از اطلاع رسانی به موقع شماپیشنهاد مینکم مبحثی را همچون موارد قبلی برای دریافت نظر همشهریان در نظر بگیریدتا هر کسی از افتخارات کشوری و جهانی مهدیشهر (سنگسر)در هر موضوعی مانند زیان ، موسیقی ،ورزشی و… اطلاعی دارد با ذکر مستند آن بیان تا به صورت مجموعه ای تهیه و در دسترس باشد تا به موقع از آن استفاده شود .راستش اگر تحت فشار قرار نمیگرفتیم این همبستگی بوجود نمی آمدو این نوع نظرها پیگیری نمیشد پس عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد .

  نظر شما ؟ Thumb up 11 Thumb down 0

 13. مرگ بر ضد ولایت فقیه

  نظر شما ؟ Thumb up 5 Thumb down 0

 14. استانداری تاسیس ادارات را در مهدی شهر به عنوان بیلان کاری خود معرفی می کند اما باید به مسئولان استانداری گفت شهرستان شدن یعنی تاسیس ادارات .

  نظر شما ؟ Thumb up 6 Thumb down 0

 15. احداث زمین چمن هاکی به خاطر سرآمد بودن هاکی مهدیشهر در کشور در طی سی سال اخیر بوده است اگر مرکز استان افتخارات هاکی مهدی شهر را داشت براش ورزشگاه بین المللی درست می کردند آن هم نه پس از سی سال بلکه در همان سال های اول.

  نظر شما ؟ Thumb up 9 Thumb down 0

 16. هر چه بگندد نمکش می زنند …..
  از اولش مشکوک بود مخصوصا بعد از طوماری که پارسال علیه مهدی شهر نوشتن
  برخورد نکردن که هیچ استقبال هم کردن
  الآن از کمربندی شهمیرزاد رد شدین به تابلوهای بزرگ سمنان نگاه کنید ! بالاش اسم مهدیشهر بوده که پاکش کردن !! جدا اینها مشکوکن از اون گنده بگیر تا پایین
  شورا یه خورده زرنگ باشه همه اسناد رو جمع می کنه میبره تهران پتشون رو میریزه رو آب

  نظر شما ؟ Thumb up 7 Thumb down 0

 17. چون دوست دشمن است، شکایت به کجا برم؟
  معمولا استانداران، به عنوان نماینده عالی دولت باید اسوه قانون مندی و قانون گرایی باشند.
  حذف مصوبه استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر، حتی اگر بر مبنای اختیارات استاندار هم صورت گرفته باشد، اولا باید توجیه عقلانی و قانونی داشته باشد، ثانیا تبعات و آسیب های احتمالی آن از قبل بررسی شود.
  این اقدام، که بیشتر به یک دهن کجی شبیه است، نه توجیه عقلی و قانونی دارد، و نه مورد قبول مردم ولایتمدار مهدیشهر است.
  تا جایی که من می دانم، استاندار هیچ دستور کتبی در مورد حذف پروژه استخر نداده و تمام این جنجال ها بر اساس دستور لفظی وی ایجاد شده است.
  مردم مهدیشهر منتظرند، استاندار اشتباه خود را بپذیرد و مصوبه را اجرا کند.

  نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 0

 18. ba nazare s s movafegham

  نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 0

 19. اقای استاندار هیچ میدانید به دست خودت داری هم فاتحه امنیت استان را میخوانید و هم دچار سرنوشت استاندار ماقبل قبلی خودت؟

  نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 0

 20. مطالبی مهم در خصوص آقای کواکبیان در شاهرود نیوز
  http://www.shahroodnews.com/

  نظر شما ؟ Thumb up 9 Thumb down 0

 21. ما مردم شاهرودحمایت قاطع خود را از مردم مظلوم مهدیشهر اعلام میداریم .

  نظر شما ؟ Thumb up 10 Thumb down 0

 22. به نظر مردم شاهرود منبعد باید از استقرار واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی سمنان جلوگیر شود وشرکتهای جدید در شهرک های صنعتی شاهرود ، مهدیشهر ، میامی و دامغان تقسیم شود .
  در غیراینصورت اعتراضات مردم این ۴ شهرستان گسترده تر خواهد شد .

  نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 0

 23. مردم مهدی شهر تا به کی باید این بی عدالتی ها و حق کشی ها را تحمل کنند
  آگاه باشید که حق گرفتنی است نه دادنی .
  مرگ بر ضد ولایت فقیه

  نظر شما ؟ Thumb up 6 Thumb down 0

 24. امیر کبیر شاهرود ( دکتر جلالی ) حامی قدرتمند مردم مهدیشهر .

  نظر شما ؟ Thumb up 9 Thumb down 0

 25. مردم شاهرود و میامی خسته از بی عدالتی .

  نظر شما ؟ Thumb up 5 Thumb down 0

 26. بنام یزدان پاک
  همشهریان درود:
  دیشب صدا و سیما با پرداختن به شهرستان سرافرازمان مهدیشهر و سایر شهرستانهای استان کمی از استرس و نگرانی ام را کم کرد.امیدوارم دیگر اس اس را نارحت نکنند . در غیراینصورت …
  به امید رفع کامل بی عدالتی از استان

  نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 0

 27. سنگسری امیسندی کو فقط هم بر ببرون
  شورایی پشت ده خلی وناکرین کو دشمونون با تمامی قوا بمین کو شهر ده نابود کرن
  اگه چوون دستگی بو مطمئن بین یون سری انتقامی شهرستان شدن ده همون گینن
  خدا خا کاری سر بشتیه ارمون

  نظر شما ؟ Thumb up 9 Thumb down 0

 28. زنده باد دکتر جلالی شیر مرد خطه شاهرود.

  نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 0

 29. مردم شاهرود و میامی و مهدیشهر همگام با هم برای ریشه کنی بی عدالتی در استان سمنان گام برمی دارند .
  با کمک امیر کبیر شاهرود ( دکتر جلالی ) با بی عدالتی می جنگیم و آنها را مغلوب خود می کنیم .
  حق پیروز است .
  مردم مهدیشهر بدانید که مردم شاهرود با شما هستند .

  نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 0

 30. دوستان مهدیشهر ی بدانید اگر توسعه متوازن در این ۳۰ استان اجرا می شدو با عدالت امکانات را تقسیم می کردند اکنون شاهرودو میامی ۵۰۰هزار نفر جمعیت داشت و مهدیشهر ۱۵۰ هزار نفر و سمنان ۱۵۰ هزار نفر .
  پس ببینید که در این ۳۰ سال چه حقی را از ما ضایع کرده اند .
  تنها کسی که در استان در مقابل بی عدالتی سمنانی ها ایستاده است امیر کبیر شاهرود دکتر جلالی است .
  بیایید اتحاد داشته باشیم و نگذاریم امیر کبیر شاهرود را در حمام بی عدالتی سمنان سر ببرند .
  اتحاد مردم شاهرود و میامی و مهدیشهر مبارک باشد .

  نظر شما ؟ Thumb up 9 Thumb down 0

 31. بنام یزدان پاک
  همشهریان درود :
  شنیده میشود اعضای محترم شورای شهر مهدیشهر با ریاست آقای مستخدمین حسینی
  حقوق مردم را از دستگاههای کشوری (ریاست جمهوری و …) پیگیری کرده و این پیگیری ها ادامه دارد ، جاداردشورای شهر حتی از نتیجه قدامات و تصمیمات شفاهی نیزمردم همیشه سرافراز مهدیشهر (سنگسر) و برادران شاهرودی را در جریان قرار دهند .

  نظر شما ؟ Thumb up 6 Thumb down 0

 32. [...] دانش آموزی نگاهی به خبرهای مهدیشهر در چند روز اخیر دیوار بلند حاشای استانداری ; اولین پاسخ به طومار اعتراض… متن طومار اعتراضی مردم مهدیشهر ارسال طومار اعتراضی [...]

  نظر شما ؟ Thumb up 0 Thumb down 0