منفیمثبت (+28 rating, 28 votes)
تنها چند روز پس از ارسال طومار اعتراضی صورت گرفت :

دیوار بلند حاشای استانداری ; اولین پاسخ به طومار اعتراضی مردم مهدیشهر

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- مشخصات پروژه احداث و تجهیز استخر شنای دانش آموزی مهدیشــهر( مصوبه دور سوم) که تا چندی پیش در ” سامانه نظارت همگانی بر طرح ها و پروژه های عمرانی کشور ” درج شده بود، از سایت مورد نظر حذف شد!

این پروژه، یکی از چندین مصوبه اجرا نشده مهدیشهر بود که علیرغم اطلاع رسانی های قبلی و قول و قرارهای مسئولان استان و شهرستان،  سرانجام به اصرار استاندار سمنان به بایگانی سپرده شد تا هرگز روی اجرا نبیند!
پروژه احداث و تجهیز استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر قرار بود در قالب طرح احداث پنج استخر دانش آموزی در پنج مرکز شهرستان استان سمنان طی سال های ۹۰ تا ۹۲ به اجرا درآید، اما در جلسه شورای اداری استان ( ۲۸ آبان ۱۳۹۰) به دستور استاندار به سمت و سوی دیگری هدایت شد و پس از مقاومت رییس شورای اسلامی شهر مهدیشهر به استعفای وی و قضایای بعدی انجامید.

حذف مشخصات استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر از سامانه وزارت کشور در حالی صورت می گیرد که مشخصات استخرهای سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار، همچنان در سامانه مذکور موجود است. پروژه حذف استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر که پیش از این در سایت سنگسرامروز به آن اشاره شده بود در شرایطی کلید خورد، که امام جمعه مهدیشهر در خطبه های نماز جمعه این شهر به جابجایی آن اعتراض کرده و صراحتا جابجایی آن را خلاف اخلاق و عدالت دانسته بود.

امیدواریم استاندار سمنان با حضور در جمع مردم مهدیشهر درباره حذف مصوبات این شهر و تعلل در اجرای آنها توضیح دهد.

در اوایل دی ماه جاری خبر انتصاب علی اکبر محرابیان به عنوان ” دستیار ویژه رییس جمهور” امیدهای تازه ای را در دل ها زنده کرد. بویژه اینکه رییس جمهور تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌ها و پروژه‌های کلان ملی، بویژه مصوبات سفرهای استانی را از اهم وظایف ایشان ذکر کرده بود . با این حال به نظر می رسد جناب استاندار زحمت آقای محرابیان را از حیث استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر کم کرده است! چون با این اقدام بی سابقه، دیگر پروژه ای وجود ندارد که دستیار ویژه رییس جمهور بخواهد تکمیل کند و به بهره برداری برساند!  راستی اگر سایر استانداران از روش استاندار سمنان الگو برداری کنند، تکلیف آقای محرابیان چه می شود؟!

یقینا می توان گفت آنچه اکنون در شهرستان مهدیشهر می گذرد، نه تنها در تاریخ استان سمنان بلکه در تاریخ کشور بی سابقه است. قضاوت با خودتان.

تصاویر زیر سامانه نظارت همگانی بر طرح ها و پروژه های عمرانی کشور را نشان می دهد:
در تصویر شماره یک که در تاریخ ۱۷ آذر ۹۰ از سایت وزارت کشور گرفته شده است، مشخصات پروژه استخر دانش آموزی مهدیشهر را می بینید. در این تصویر تعداد یافته ها عدد ۱۶ را نشان می دهد.
اما در تصویر شماره دو که در تاریخ ۱۲ دی ۹۰ از سایت فوق برداشته شده است، تعداد یافته ها به عدد ۱۵ تقلیل یافته و اثری از این پروژه دیده نمی شود!! 
در تصویر شماره سه مشخصات پروژه های استخر سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار را ملاحظه می کنید. البته بدون مهدیشهر! گویی استخری برای مهدیشهر پیش بینی نشده است.

تصویر شماره (۱)

تصویر شماره (۲)

تصویر شماره (۳)

سایت سنگسرتایمز در جدیدترین مطلب خود به موضوعی اشاره کرده است که با حذف پروژه استخر مهدیشهر همزمان شده است . دعوت می کنیم این مطلب را نیز بخوانید : سایت استانداری در فراری رو به جلو منتشر کرد : “اهم خدمات و اقدامات دولت خدمتگذار در شهرستان مهدیشهر”

دیگر خبرهای مرتبط با این موضوع :

- متن طومار اعتراضی مردم مهدیشهر
- بغض مهدیشهر ترکید ! / ارسال طومار اعتراضی مردم مهدیشهر با هزاران امضاء
- موضع قاطع پارلمان شهری : مخالفت با درخواست استعفای منوچهر مستخدمین حسینی
- کارت زرد سایت “سنگسرامروز” به مسئولان استان سمنان
- واکنش حجت الاسلام والمسلمین بارانی به جابجایی پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر
- دیدار نمایندگان اقشار مختلف مهدیشهر با منوچهر مستخدمین حسینی، به انگیزه حمایت از او
- نمایندگان اولیای دانش آموزان : چرا پروژه احداث استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر آغاز نمی شود ؟
- اقدام شایسته تقدیر رئیس شورای شهر + یک درخواست

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.