منفیمثبت (+14 rating, 14 votes)
صرفا جهت اطلاع !

نگاهی به خبرهای مهدیشهر در چند روز اخیر

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- علاوه بر موضوع نام نویسی کاندیداهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ماجرای ترکیدن بغض مهدیشهر! و ارسال طومار اعتراضی مردم این شهر، این روزها به یکی از خبرسازترین موضوعات اجتماعی منطقه بدل شده است. به گونه ای که در هر کوی و برزن صحبت از اجرایی نشدن بسیاری از مصوبات مهدیشهر و حذف تنش برانگیز شماری از پروژه های این شهر است.

با هم نگاهی داریم به ماجراهای بعد از ارسال طومار اعتراضی مردم مهدیشهر :

- خلخالی معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان بلافاصله بعد از رسانه ای شدن این شکوائیه مردمی، در نشست اداری شهرستان مهدیشهر حاضر شد و طی سخنانی طومارنویسی را پدیده ای کهنه و ناکارامد دانست ! به نظر می رسد درباره ماهیت این طومار و مردمی بودن آن اطلاعات دقیقی به ایشان منتقل نشده است. حقیقت این است که امضای بیش از پنج هزار نفر در پای این طومار، مهر تاییدی بر مطالبات به حق اکثریت مردم مهدیشهر است. لذا هرگونه اظهار نظر در اینباره متوجه مردم می باشد.
موضوع این طومار ابدا ماهیت امنیتی ندارد. مردم مهدیشهر خواسته های به حق خود را نه با جنجال، بلکه با قلم و منطق به اطلاع مسئولان کشور رسانده اند و بی صبرانه در انتظار رسیدگی به شکوائیه خود هستند. واقعیت مانند روز روشن است و نیازی به توضیح بیشتر ندارد.

- خبر دیگر اینکه، این هفته اعضای شورای شهر با حجت الاسلام بارانی، امام جمعه محبوب مهدیشهر دیداری صمیمانه داشتند و در این دیدار مهمترین مسائل شهری، بویژه طرح ها و پروژه های اجرا نشده مهدیشهر، به بحث و بررسی گذاشته شد. هنوز از جزئیات این نشست گزارشی منتشر نشده است. اما گفته می شود، خروجی این دیدار بسیار امید بخش بوده است.

- در این هفته یک اتفاق دیگر هم افتاد که تعجب همگان را برانگیخت. استانداری سمنان در یک اقدام شتابناک، لیستی از فعالیت های انجام شده و انجام نشده مهدیشهر را تحت عنوان “اهم خدمات و اقدامات دولت خدمتگزار نهم و دهم در مهدیشهر” بر روی خروجی سایت خود قرار داد. این حرکت که بیشتر به یک رپرتاژ- آگهی شبیه بود، از سوی سایت سنگسرتایمز، “فرار رو به جلو” نام گرفت. اما برخی از روزنامه ها و سایت های وابسته به دولت، این بیلان را با عنوان پرطمطراق “توسعه شتابان مهدیشهر” منتشر کردند!  مهدیشهر نیوز در اینباره تحلیلی دارد که بزودی منتشر خواهد کرد.

-خبر بعدی مربوط به دیدار پریروز نمایندگان شورای شهر با خلخالی، معاون سیاسی امنیتی استانداری است. گفته می شود موضوع این دیدار که در محل دفتر کار خلخالی صورت گرفت، با مسائل مطرح شده از سوی وی در نشست اداری روز یکشنبه شهرستان مهدیشهر بی ارتباط نبوده است.

-پنجمین خبر اینکه رئیس ستاد مردمی دکتر محمود احمدی نژاد در استان سمنان روز گذشته به منظور پیگیری مسائل مهدیشهر با حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور دیدار داشته است.

- خبر ششم : ظهر پنج شنبه، فرماندار مهدیشهر به منظور اطلاع رسانی در خصوص انتخابات مجلس نهم، یک نشست مطبوعاتی برگزار کرد. این نشست که ابتدا قرار بود ۹۰ دقیقه به طول بیانجامد، با طرح سوالاتی از سوی خبرنگاران درباره مطالبات مردم مهدیشهر، به یک کنفرانس خبری ۳ ساعته تبدیل شد. مهدیشهرنیوز مشروح این کنفرانس را انتشار خواهد داد.

- و آخرین خبر اینکه حجت الاسلام والمسلمین بارانی، امام جمعه مهدیشهر در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به کم کاری های برخی مسئولان، از مردم خواست حساب کم کاری ها را از حساب انتخابات جدا کرده و با شرکت چشمگیر خود در انتخابات افتخار دیگری بیافرینند. او تصریح کرد : انتخابات به اصل نظام، رهبری و شهدا مربوط می شود.
مهدیشهر نیوز : مردم مهدیشهر مصمم اند تا با حضور پرشور در انتخابات، فردی را برگزینند که مطالباتشان را از کانال خانه ملت و با دلسوزی پیگیری نماید.
آنها حرفشان را در پای صندوق های رای خواهند زد.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.