منفیمثبت (+16 rating, 18 votes)
دیروز در صحن مجلس شورای اسلامی صورت گرفت:

نطق پیش از دستور دکتر کاظم جلالی در دفاع از حقوق شاهرود،میامی و مهدیشهر

سرویس خبری مهدیشهر نیوز – دکتر کاظم جلالی، نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی دیروز در نطق پیش از دستور خود با بیان برخی حقایق تلخ استان سمنان، با اشاره به اصل ۳، ۱۹، ۲۰ و ۴۸ قانون اساسی نسبت به تبعیض های ناروای موجود در استان سمنان اعتراض کرد.متن این نطق که دیروز در سایت دکتر کاظم جلالی انتشار یافت به شرح زیر است :

“” بسم الله الرحمن الرحیم
پیشاپیش فرارسیدن اربعین حسینی را تسلیت عرض می نمایم.

اجازه دهید کلام را با منشور انتخاباتی مقام معظم رهبری در دیدار با حماسه آفرینان ۱۹ دی آغاز نمایم که چونان چراغ راه در طی مسیر پیش روی ما در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی است.
بزرگترین چالش امروز ما در عرصه داخلی و بین المللی موضوع کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است که دشمنان ما بر روی آن برنامه ریزی کرده و اتفاقاً موج اختلافات داخلی ما نیز در همین سناریو تعریف شده است. بر همین اساس ضمن ارج نهادن به همه کارهای بزرگ و غیرقابل انکار انجام شده توسط مسئولین، اما نمی توان از نقصان ها و مشکلات موجود نیز چشم پوشید از جمله:

۱-بلبشوی ایجاد شده در بازار ارز و اثرات جبران ناپذیر آن بر روی تولید
۲-انصافاً کشاورزان مظلوم ما این روزها سخت رنجورند. این روند به مرور به نابودی کشاورز و کشاورزی منجر خواهد شد. متاسفانه کشاورزان ما در اوج مشکلات ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، از بسته حمایتی مصوب مجلس برخوردار نشدند و تنها و بی پناه مانده اند. چاه های کشاورزی برقی شده است و کشاورزان تاب پرداخت هزینه های سنگین آن را ندارند. ضمن این که در دریافت سموم و کود شیمیایی دارای مشکلند و عملکرد ضعیف صندوق بیمه کشاورزی نیز اضافه بر این گرفتاری هاست.
۳-وضعیت دامداران و گاوداران از وضعیت کشاورزان نیز اسفبارتر است. قیمت علوفه هر روز افزایش می یابد و هیچگونه تعادلی در هزینه ها و درآمدها ی این قشر زحمتکش وجود ندارد و کارخانجات شیر و لبنیات رو به سوی تعطیلی است.
۴-قشر مظلوم کارگر نیز امروز با این میزان از تورم مهارگسیخته دست و پنجه نرم می کند و جا دارد در روند اصلاح قانون کار عملاً منفعت این قشر تلاشگر و البته مظلوم مد نظر قرار گیرد.
۵-متاسفانه بازنشستگان صنعت فولاد امروز با چند ماه محرومیت از دریافت حقوق مواجه شده اند و من از نزدیک شاهد اشک های این عزیزان بوده ام و امیدوارم در پرداخت حقوق آنان تسریع شود.
۶-متاسفم از این که ابراز نمایم در سطح استان سمنان طی سالیان گذشته چند اصل قانون اساسی از جمله بند نهم اصل سوم که دولت موظف به رفع تبعیضات نارواست و اصل نوزدهم، اصل بیستم و مهم تر از همه اصل چهل و هشتم قانون اساسی نقض شده است. در این اصل آمده است که در استفاده از درآمدهای ملی در سطح استان ها نباید تبعیض در کار باشد و متاسفانه در استان ما آن قدر تبعیضات ناروا وجود دارد و شکل گرفته که در این فرصت کوتاه امکان برشمردن آن ها نیست. هر ناظر بی طرفی با یک مرور کوتاه فاصله عظیم شهر مرکز استان ما را با همه شهرهای دیگر استان به وضوح می بیند و این سخن صرفاً معطوف به شاهرود نیست و حتی مهدیشهر با فاصله کوتاه از شهر مرکز استان فریاد مظلومانه خود را صلا می دهد.

از طرف دیگر استان ما دست مهربان پدری بر سر ما ندارد. به داشته های ما چشم طمع دارد و هر روز برای ما مسئله سازی می کند و شاهرود را به چشم رقیب می بیند. همه امکانات در مرکز استان ما گرد آمده است. در حالی که شاهرود و دامغان از بیشترین حجم بی کاری برخوردارند در مرکز استان ما نه تنها بی کار وجود ندارد بلکه بیش از پنجاه هزار نفر از مناطق شمالی کشور به آن جا عزیمت نموده اند و جمعیت پنجاه هزار نفری شهر مرکز استان ما را به بیش از یکصد هزار نفر رسانده اند. مقام معظم رهبری در توصیف شاهرود آن را شهر معلمان دین و اخلاق دانسته اند اما باید ابراز نمایم رهبر فرزانه ام، این شهرستان امروز بر اثر بی عدالتی تحقیر شده و آمارهای طلاق سی و شش درصدی در مقابل ازدواج چهار درصدی و بیماری های روزافزون قلبی و خودکشی و مواد مخدر، مسیر مبهمی را ترسیم می نماید.

در سفر سوم ایجاد یک واحد خودروسازی جهت مهار بیکاری به تصویب رسید لیکن با اصرار مدیر عامل محترم سمنانی ایران خودرو این پروژه در سمنان در حال احداث است و از باب شیره مالیدن بر سر ما یک کلنگ خشک و خالی در شاهرود زده اند و بس…  ”"

ادامه نطق دکتر جلالی را در سایت ایشان بخوانید.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.