منفیمثبت (+16 rating, 18 votes)
دیروز در صحن مجلس شورای اسلامی صورت گرفت:

نطق پیش از دستور دکتر کاظم جلالی در دفاع از حقوق شاهرود،میامی و مهدیشهر

سرویس خبری مهدیشهر نیوز – دکتر کاظم جلالی، نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی دیروز در نطق پیش از دستور خود با بیان برخی حقایق تلخ استان سمنان، با اشاره به اصل ۳، ۱۹، ۲۰ و ۴۸ قانون اساسی نسبت به تبعیض های ناروای موجود در استان سمنان اعتراض کرد.متن این نطق که دیروز در سایت دکتر کاظم جلالی انتشار یافت به شرح زیر است :

“” بسم الله الرحمن الرحیم
پیشاپیش فرارسیدن اربعین حسینی را تسلیت عرض می نمایم.

اجازه دهید کلام را با منشور انتخاباتی مقام معظم رهبری در دیدار با حماسه آفرینان ۱۹ دی آغاز نمایم که چونان چراغ راه در طی مسیر پیش روی ما در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی است.
بزرگترین چالش امروز ما در عرصه داخلی و بین المللی موضوع کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است که دشمنان ما بر روی آن برنامه ریزی کرده و اتفاقاً موج اختلافات داخلی ما نیز در همین سناریو تعریف شده است. بر همین اساس ضمن ارج نهادن به همه کارهای بزرگ و غیرقابل انکار انجام شده توسط مسئولین، اما نمی توان از نقصان ها و مشکلات موجود نیز چشم پوشید از جمله:

۱-بلبشوی ایجاد شده در بازار ارز و اثرات جبران ناپذیر آن بر روی تولید
۲-انصافاً کشاورزان مظلوم ما این روزها سخت رنجورند. این روند به مرور به نابودی کشاورز و کشاورزی منجر خواهد شد. متاسفانه کشاورزان ما در اوج مشکلات ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، از بسته حمایتی مصوب مجلس برخوردار نشدند و تنها و بی پناه مانده اند. چاه های کشاورزی برقی شده است و کشاورزان تاب پرداخت هزینه های سنگین آن را ندارند. ضمن این که در دریافت سموم و کود شیمیایی دارای مشکلند و عملکرد ضعیف صندوق بیمه کشاورزی نیز اضافه بر این گرفتاری هاست.
۳-وضعیت دامداران و گاوداران از وضعیت کشاورزان نیز اسفبارتر است. قیمت علوفه هر روز افزایش می یابد و هیچگونه تعادلی در هزینه ها و درآمدها ی این قشر زحمتکش وجود ندارد و کارخانجات شیر و لبنیات رو به سوی تعطیلی است.
۴-قشر مظلوم کارگر نیز امروز با این میزان از تورم مهارگسیخته دست و پنجه نرم می کند و جا دارد در روند اصلاح قانون کار عملاً منفعت این قشر تلاشگر و البته مظلوم مد نظر قرار گیرد.
۵-متاسفانه بازنشستگان صنعت فولاد امروز با چند ماه محرومیت از دریافت حقوق مواجه شده اند و من از نزدیک شاهد اشک های این عزیزان بوده ام و امیدوارم در پرداخت حقوق آنان تسریع شود.
۶-متاسفم از این که ابراز نمایم در سطح استان سمنان طی سالیان گذشته چند اصل قانون اساسی از جمله بند نهم اصل سوم که دولت موظف به رفع تبعیضات نارواست و اصل نوزدهم، اصل بیستم و مهم تر از همه اصل چهل و هشتم قانون اساسی نقض شده است. در این اصل آمده است که در استفاده از درآمدهای ملی در سطح استان ها نباید تبعیض در کار باشد و متاسفانه در استان ما آن قدر تبعیضات ناروا وجود دارد و شکل گرفته که در این فرصت کوتاه امکان برشمردن آن ها نیست. هر ناظر بی طرفی با یک مرور کوتاه فاصله عظیم شهر مرکز استان ما را با همه شهرهای دیگر استان به وضوح می بیند و این سخن صرفاً معطوف به شاهرود نیست و حتی مهدیشهر با فاصله کوتاه از شهر مرکز استان فریاد مظلومانه خود را صلا می دهد.

از طرف دیگر استان ما دست مهربان پدری بر سر ما ندارد. به داشته های ما چشم طمع دارد و هر روز برای ما مسئله سازی می کند و شاهرود را به چشم رقیب می بیند. همه امکانات در مرکز استان ما گرد آمده است. در حالی که شاهرود و دامغان از بیشترین حجم بی کاری برخوردارند در مرکز استان ما نه تنها بی کار وجود ندارد بلکه بیش از پنجاه هزار نفر از مناطق شمالی کشور به آن جا عزیمت نموده اند و جمعیت پنجاه هزار نفری شهر مرکز استان ما را به بیش از یکصد هزار نفر رسانده اند. مقام معظم رهبری در توصیف شاهرود آن را شهر معلمان دین و اخلاق دانسته اند اما باید ابراز نمایم رهبر فرزانه ام، این شهرستان امروز بر اثر بی عدالتی تحقیر شده و آمارهای طلاق سی و شش درصدی در مقابل ازدواج چهار درصدی و بیماری های روزافزون قلبی و خودکشی و مواد مخدر، مسیر مبهمی را ترسیم می نماید.

در سفر سوم ایجاد یک واحد خودروسازی جهت مهار بیکاری به تصویب رسید لیکن با اصرار مدیر عامل محترم سمنانی ایران خودرو این پروژه در سمنان در حال احداث است و از باب شیره مالیدن بر سر ما یک کلنگ خشک و خالی در شاهرود زده اند و بس…  ”"

ادامه نطق دکتر جلالی را در سایت ایشان بخوانید.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.

۱۱ دیدگاه

 1. دکتر جلالی واقعا بی عدالتی در استان حقیقت تلخی است و ما با تمام توان از امیر کبیر استان سمنان حمایت می کنیم .
  خداوند به شما توفیق دهد .

  نظر شما ؟ Thumb up 15 Thumb down 5

 2. بنام یزدان پاک
  درود بر عدالتخواهان : احمدی نژاد ، امیر کبیر استان(آقای جلالی) و…
  ما مهدیشهریها (سنگسریها ) و مردم سایر شهرستان مهدیشهر باید از امبیر کبیر استان (آقای جلالی) حمایت کنیم . بنظر من ایشان بهترین کسی است که در استان میتوان به وی تکیه کرد . پیوند ناگسستنی ما و شاهرود میتواند به نفع همه باشد .
  آقای جلالی: برای عدالتخواهی میتوانی به من( اس اس) بعنوان یکی ازسربازان سنگسری که قدرتی بالاتر از بمب هسته ای دارند اعتمادکنی .برای شما آرزوی موفقیت دارم.

  نظر شما ؟ Thumb up 11 Thumb down 5

 3. سلام و درود ما بر شیر مرد استان دکتر جلالی
  اقای جلالی فریاد شما فریاد ماست ظلم و بی عدالتی که در حق شاهرود میشه برای مهدیشهر نیز هست پس اقای جلالی نماینده تام الاختیار مهدیشهریها شما هستی و دوستت داریم .

  نظر شما ؟ Thumb up 6 Thumb down 3

 4. سلام-قابل توجه همشهریهای محترم مهدیشهری
  متاسفانه از آنجا که حقیقت تلخ و مخالف تاب شنیدن حقیقت را ندارد.در اعتراض به صحبتهای بجای آقای جلالی نماینده سمنان گفته در استان ما همه با هم دوست و هیچگونه تبعیضی نیست …ان شاء اله از طریق مراجع قضایی باید پاسخگوی صحبتهایش باشد و از طرفی ان شاء اله مسئولین شاهرود نیز مانند مسئولین مهدیشهر موضع قاطع بگیرند.چرا که به قول حضرت علی(ع)حق گرفتنی است.اگر حق دادنی بود در طی این چند سال بعد از انقلاب حق سایر شهرها را می دادند.در پایان صحبتهای نماینده سمنان را می زارم تا ببینید چی گفته.
  نماینده سمنان و مهدیشهر در مجلس با اشاره به وحدت مردم استان سمنان، گفت: هیچ اختلافی میان مردم این استان وجود ندارد و مردم این شهر ولایتمدار و طرفدار نظام جمهوری اسلامی هستند.به گزارش خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی مجلس در تذکر شفاهی درباره نطق کاظم جلالی نماینده شاهرود، تصریح کرد: میان مردم استان سمنان وحدت بی نظیری وجود دارد و هیچ اختلافی هم میان آنها وجود ندارد ولی نمایندگان این استان با نطق انتخاباتی سعی در بیان کردن برخی مسائل دارند. نماینده سمنان و مهدیشهر با اشاره به اینکه معمولا تذکرات شفاهی این جانب جنبه ملی و بین المللی دارد گفت: امروز ناچارم یک تذکر شفاهی در مورد استان سمنان مطرح کنم. وی با تاکید براینکه مردم استان سمنان همه با هم وحدت کامل دارند گفت: ممکن است برخی نمایندگان بخواهند نطق انتخاباتی داشته باشند و سی دی پرکنند. عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید براینکه من اعلا م می کنم مردم شهرستان مهدیشهر که در حوزه انتخابیه من است متدین، ولا یت مدار و کاملا طرفدار نظام هستند گفت: هیچ کس حق ندارد از طرف مردم مهدیشهر سخن نامربوطی مطرح کند. کواکبیان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری پس از استان شدن البرز فرموده اند: نباید از استان جدیدی سخن بگوییم گفت: اگر بعضی ها نخواهند از رهبری پیروی کنند خودشان می دانند.

  نظر شما ؟ Thumb up 7 Thumb down 2

 5. برخی ها که دم از پیروی ولایت فقیه میزنند نمیگویند عکسشان هنگام انداختن رای کسی که خون به دل رهبر کرد (میر حسین موسوی) در سال ۸۸ در یکی از صندوقهای اخذ رای شهرری چه میکرد؟
  یا در هنگام تبلیغات موسوی چه آتشی که در شهرهای کشور نسوزاندند
  یا به راه انداختن آن شایعه تفرقه افکنانه *تقلب در انتخابات ریاست جمهوری* را فراموش کرده اند که با دل رهبری چه کرد
  آیا درخواست استان شدن شاهرود بیشتر دل رهبر را میسوزاند یا فعالیتهای شما؟
  ما مردم مهدیشهر ” از خود ولایت مدارتر و متدینتر و تا این حد طرفدار نظام کمتر دیده ایم
  باور کنید اگر به عشق رهبر و نظام نبود اینهمه بی عدالتی را که مرکز استان در حق ما روا میدارد تحمل نمیکردیم
  چرا کم کاری و قصورهای متعمدانه خود را پشت نظام و ولایت پنهان میکنید
  این مردم مظلوم طاقت اینهمه بی عدالتی را ندارند

  نظر شما ؟ Thumb up 10 Thumb down 1

 6. آقای کواکبیان چرا در پاسخ به حمایت دکتر جلالی از مردم مظلوم مهدیشهر شهر شاهرود را (شاه ر….) خطاب کردید و به مردم شریف شاهرود با ذکر خاطره ای از هویدای ملعون توهین کردید .
  منتظر عواقب این کارت باش .

  نظر شما ؟ Thumb up 9 Thumb down 2

 7. البته اقای کواکبیان درست فرمودند که در بین مردم شهر های استان وحدت وجود داره . نکته جالب وحدت هم اینه که انها زحمت کباب را میکشند و بقیه با دود کباب حال میکنند . در ضمن به این نماینده … بگین از هرچی می خواهی لاف بزن اما دم از ولایت مداری نزن که با قیافه تو جور در نمیاد.

  نظر شما ؟ Thumb up 6 Thumb down 2

 8. آقای کواکبیان عامل فتنه استان شما هستید که با ایجاد نفاق بین مردم شهر درجزین -شهمیرزاد ومهدیشهریها سعی در تفرقه دارید ….

  نظر شما ؟ Thumb up 6 Thumb down 3

 9. سلام.من به عنوان شخصی که در این استان زندگی میکنم و همچنین یک انسان بالغ میتوانم درک کنم که چقدر از حرفهای آقای جلالی درست است و چقدر نا درست…
  چیزی که مطمئنم این است که قطعا دل ایشان به حال مهدیشهر نسوخته و فقط می خواهند جو سازی کنند.مردم مهدیشهر هم باید حواسشان را جمع کنن تا دوباره اشخاصی مثل کواکبیان نماینده نشود…
  همچنین بدانید حتی اگر خودتان را برای جلالی بکشید او برایتان کاری انجام نمیدهـــــــــد.
  می گویید نه بعد از انتخابات به حرفم میرسید…
  فقط در انتخابات بعدی هوشیار باشید…

  نظر شما ؟ Thumb up 2 Thumb down 3

 10. منم با آقا رسول موافقم!
  عمرا نباید بذاریم دوباره کواکبیان نماینده بشه-صد رحمت به سید طاهر که واقعا مدیونشیم…
  دست آقای جلالی هم درد نکنه البـــــته اگه واقعا دلش برا ما سوخته نه اینکه بخواد ما رو علیه سمنان کوک کنه که به مقاصد خودش برسه…

  نظر شما ؟ Thumb up 0 Thumb down 2

 11. عزیزان گول این حرفهارو نخورید.از ما گفتن.کواکبیان که رفت حالا میفهمید که چی بود براتون

  نظر شما ؟ Thumb up 0 Thumb down 0