منفیمثبت (+10 rating, 10 votes)
با ۳۱۶۱۵ راي مردم سمنان و مهديشهر

خسروی به مجلس رفت

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- ستاد انتخابات استان سمنان اعلام کرد : از مجموع نود و یک هزار و چهارصد و دو (۹۱۴۰۲) رای ماخوذه در حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر، علیرضا (جواد) خسروی با کسب سی و یکهزار و ششصد و پانزده (۳۱۶۱۵) رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت و دو کاندیدای شاخص حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر، یعنی مصطفی کواکبیان و محمد سعیدی نیز به ترتیب  با ۲۶۳۷۷ و ۱۲۹۸۸ رای، از راه یابی به مجلس بازماندند.

بر اساس گزارش این ستاد، سید مهدی هاشمیان با ۴۳۰۴ رای، محمد عربی با ۳۵۷۱ رای، ابوالقاسم قزوهی با ۲۸۷۷ رای، فرامرز دلادار خیرآبادی با ۱۹۴۵ رای، رقیه انصاری‎‏جعفری با ۸۵۸ رای و عباسعلی امینیان با ۲۹۲ رای ، باقیمانده آراء مردم سمنان و مهدیشهر را به خود اختصاص دادند و ۶۵۶۵ رای نیز به عنوان آرا، باطله شناخته شد.
همانگونه که پیش بینی می شد، مشارکت مردم حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در این انتخابات بیش از ۷۰ درصد بوده است.

از دامغان نیز خبر می رسد که رستمیان و حسن بیگی رقابت نزدیکی داشته اند، اما سرانجام، این رستمیان بود که توانست با ۱۶۹۷۴ رای، رقیب نزدیک خود حسن بیگی را پشت سر بگذارد و به بهارستان برسد. حسن بیگی فقط به ۵۱۶ رای نیاز داشت تا در رای شماری با رستمیان برابر شود. او موفق به کسب ۱۶۴۵۸ رای شد. ملک محمدی نماینده فبلی دامغان که خیز دوم خود برای ورود به مجلس را برداشته بود، نتوانست از مردم دامغان رای اعتماد بگیرد.
مشارکت مردم دامغان بیش از ۸۰ درصد اعلام شده است.
شنیده ها حاکی است، ظاهرا انتخابات گرمسار و آرادان با حرف و حدیث هایی مواجه شده است، اما گزارش های رسیده از این حوزه، خبر از پیشتازی کاتب دارد.
مردم حوزه انتخابیه شاهرود و میامی نیز به طرز خیره کننده ای به دکتر کاظم جلالی اقبال نشان داده اند. ساعتی پیش ( در حالیکه هنوز شمارش آرا، شاهرود به اتمام نرسیده بود) از شاهرود خبر رسید: جلالی با ۷۵۰۰۰ رای، غلامی را پشت سرگذاشته است. غلامی در این رقابت با کسب ۲۳۰۰۰ رای، هرگز به گرد جلالی هم نخواهد رسید.
به این ترتیب ترکیب نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی، دستخوش تغییرات اساسی شد.
کواکبیان کرسی خود را به خسروی سپرد.
رستمیان به صندلی ملک محمدی تکیه زد.
از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان نیز (اگر مشکل خاصی ایجاد نشود)، کاتب به جای ترابی به بهارستان می رود.
و از بین آن چهار نفر، تنها دکتر جلالی است که همچنان به حضور خود در مجلس تداوم می بخشد.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.