منفیمثبت (+5 rating, 5 votes)

نگاهی به رویدادهای مهدیشهر در پاییز سال ۱۳۹۰ (۲)

سلام بر دوستان و همراهان گرامی مهدیشهر نیوز
مهدیشهر نیوز - آخرین پست ویژه سال ۹۰ را با تیتر ” مروری بر رویدادهای مهدیشهر در نیمه نخست سال ۱۳۹۰ “در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ بر روی سایت قرار دادیم و به انتظار سال نو نشستیم تا در طلیعه سال جدید، حرکت تازه ای را آغاز کنیم. اما غیبت مان از حد متعارف گذشت و این امر گمانه زنی های متفاوتی را موجب شد. بگذریم.
قول داده بودیم ادامه مطلب ” نگاهی به رویدادهای مهدیشهر در سال ۱۳۹۰ ” را در روزهای آغازین سال ۹۱ تقدیم کنیم که البته با کمی تاخیر به خدمت رسیدیم. عید و تعطیلات نوروزی فرصت مغتنمی برای بازنگری در عملکرد یکساله سایت مهدیشهر نیوز و ترسیم اهداف و سیاست های آن در سال جدید بود که خوشبختانه این تیم توانست از فرصت فروردین ماه به خوبی استفاده کند. از درگاه خداوند یکتا می خواهیم به این سایت و همه سایت ها و رسانه های مجازی دیگر که برای کمک به ارتقاء وتوسعه شهرستان مهدیشهر و رفع غبارمظلومیت ازچهره این شهرستان به عرصه آمده اند، توفیق بیشتر عنایت کند.
همانطور که در بخش قبلی گفتیم، نیمه دوم سال ۱۳۹۰ را باید نیمه پرحادثه و سرنوشت ساز مهدیشهر دانست. چرا که مهدیشهر در این نیمه، فضای به شدت پر تنشی را تجربه کرد.
نگرانی مردم از تعلل بیش از حد دستگاه های ذیربط در اجرای پروژه های دور دوم و سوم مهدیشهر، پدیدار شدن علائم مشکوک و ناخوشایند انتقال برخی از پروژه های مهدیشهر به نقاط دیگر، واکنش امام جمعه محترم مهدیشهر نسبت به جابجایی پروژه های مهدیشهر، استعفای رییس شورای شهر، ارسال طوماری با ۵۰۰۰ امضا، ارسال نامه های متعدد به بالا ترین سطوح مملکتی، کشیده شدن ماجرا به مطبوعات، واکنش سایت های پرمخاطب و اثرگذار مهدیشهر و انتشار صدها خبر و مقاله و تحلیل پیرامون این ماجراها، نشانه های شفاف و روشنی از موج عدالت خواهی مردم مهدیشهر بود که در نیمه دوم سال ۹۰ با کشاندن مسئولان استان به یک چالش جدی پدیدار شد. ذکر این نکته هم لازم است که نگرانی مردم مهدیشهر از اجرایی نشدن پروژه ها، کماکان چند ماه پس از برگزاری مراسم کلنگ زنی تعدادی از این پروژه ها (در دهه مبارک فجر ۹۰) همچنان ادامه دارد. علاوه بر این ها، اقدامات تفرقه افکنانه و اختلاف برانگیز افراد معلوم الحال، که از مدت ها پیش در صدد ایجاد اختلاف و کینه بین مردم مهدیشهر و شهمیرزاد برآمده بودند نیز، یکی دیگر ازعوامل بروز تنش در مهدیشهر بوده و هست. مدارک و شواهدی در دست است که نشان می دهد، سکوت بی دلیل برخی از مسئولان در قبال این اقدامات تفرقه افکنانه ، به جری تر شدن و جرات یافتن دشمنان وحدت منجر شده است.
این نوشتار با هدف روشن ساختن ذهن مسئولان استان و بهبود دیدگاه آنان نسبت به مردم ولایتمدار مهدیشهر، سعی دارد ضمن اشاره به ماجراهای نیمه دوم سال ۹۰، عوامل بروز تنش و نارضایتی عمومی در مهدیشهر را معرفی کند.
ابتدا به ماجراهای پاییز ۱۳۹۰ می پردازیم .

داستان یک بیمارستان
سایت ” سنگسر امروز” با درج مطلبی تحت عنوان ” داستان یک بیمارستان ” اصل ۲۹ قانون اساسی را به مسئولان استان یادآور شده و با اعتراض به مسولان دانشگاه علوم پزشکی سمنان به سبب جانمایی غیرمنطقی بیمارستان ۶۴ تختخوابی ، خواستار انتخاب محل مناسبتری برای احداث این بیمارستان می شود.
این سایت همچنین از نامه نگاری های رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی سمنان با شهردار و رییس شورای شهر مهدیشهر در سال ۱۳۸۳ و توافق نهایی آنان درخصوص انتخاب زمینی در ناحیه ” الله صحفه ” برای ساخت بیمارستان جایگزین مهدیشهر پرده برمی دارد.
همزمان با انتشار این مطلب، سایت ” سنگسر نیوز ” هم مسئولان استان را به تجدید نظر در جانمایی بیمارستان دعوت می کند. اما گویا هیچ گوش شنوایی وجود ندارد!

استقبال گسترده از نخستین همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر
نخستین همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر با استقبال چشمگیر صاحب نظران ، محققان و پژوهشگران و مقامات عالیرتبه استان در فرهنگسرای نیستان برگزار می شود .حضور استاندار و معاونین او در این رخداد، بیانگر اعتبار و اهمیت این همایش است. استاندار سمنان دراین همایش، حفظ فرهنگ اصیل و برتر شهرستان مهدیشهر، حفظ میراث طبیعی، توسعه دامپروری و جذب گردشگر را مهمترین اولویت های توسعه شهرستان مهدیشهر دانسته و خواستار ورود بخش خصوصی به میدان توسعه مهدیشهر می شود. اوهمچنین می گوید : برای پیشرفت این منطقه باید ستاد راهبردی توسعه شهرستان ایجاد شود .
رهی استاندار سمنان از آغاز عملیات اجرایی سد فینسک، پژوهشکده رویان و بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهدیشهر در آینده نزدیک خبر می دهد و از ساخت واحدهای مسکن مهر در شهرستان مهدیشهر ابراز رضایت می کند. (۹ مهر ۱۳۹۰ )
او حتی در گفتگو با خبرنگار سایت “سنگسر نیوز ” می گوید : محل احداث بیمارستان با نظر مردم مهدیشهر تعیین خواهد شد! اما علیرغم قول صریح استاندار، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سمنان همچنان بر زمین مورد نظر خود در ناحیه گردشگری دربند مهدیشهر اصرار می ورزند و آنچه به جایی نمی رسد، فریاد مردم مهدیشهر است!
اکنون با گذشت بیش از ۶ ماه از برگزاری همایش، نه اثری از ستاد توسعه راهبردی شهرستان است و نه حتی نشانه امیدوارکننده ای از آغازعملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهدیشهر. البته تنها نشانه امیدوارکننده آن، کلنگ زنی بیمارستان در یکی از روزهای برفی دهه مبارک فجر ۱۳۹۰ بود. اما شتابزدگی مسئولان در برگزاری مراسم کلنگ زنی و پرهیز آنان از هرگونه اطلاع رسانی به مردم، برداشت های متفاوتی را در میان مردم مهدیشهر موجب شد!
به این ترتیب نخستین همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر که امیدهای تازه ای را در دل مردم مهدیشهر زنده کرده بود ، بعد از مدتی به فراموشی سپرده شد و به بایگانی تاریخ رفت.
تذکر مهم: مهدیشهر نیوز با توجه به گذشت ۲ ماه از مراسم کلنگ زنی، حسب وظیفه و رسالت خود، به زودی مشروح سخنان استاندار سمنان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان در مراسم کلنگ زنی بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهدیشهر را منتشر و قضاوت دراینباره را به مردم واگذار می کند. همچنین مشروح سخنان استاندار سمنان در مراسم کلنگ زنی استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر نیز آماده انتشار است.

مهدیشهر باید چون نگین انگشتری در میان شهرهای کشور بدرخشد.
حجت الاسلام والمسلمین بارانی امام جمعه مهدیشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته ، از دست اندرکاران اولین همایش پیشرفت پایدار مهدیشهر سپاسگزاری و بر تلاش مسئولان استان در استفاده از ظرفیت های بومی در توسعه مهدیشهر تاکید می کند.
وی با ابراز خرسندی از استقبال مهدیشهری های سایر نقاط کشورازاین همایش، اظهار امیدواری می کند: مهدیشهر همچون نگین انگشتری در میان شهرهای کشور و استان سمنان بدرخشد. البته مدتی بعد، جهت گیری های عجیب برخی از مسئولان استان در قبال مهدیشهر نشان می دهد که آقایان تا چه اندازه به دغدغه های امام جمعه محترم مهدیشهر اهمیت می دهند!

بیمارستان ۶۴ تختخوابی؛ شاید وقتی دیگر!
سایت های ” سنگسر امروز” و “سنگسر نیوز” هر یک در مطالب جداگانه ای به انعکاس نظرات و دیدگاه های کارشناسی پیرامون جانمایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهدیشهر می پردازند و به انتخاب نامناسب مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سمنان مبنی بر ساخت بیمارستان در منطقه سردربند مهدیشهر واکنش نشان داده و با ارائه دلایل منطقی، خواستار تجدید نظر در این باره می شوند. سایت “سنگسر امروز” پیش از این نیز در مطلبی با عنوان ” داستان یک بیمارستان ” مدارکی ارائه کرده بود که نشان می داد، در سال ۱۳۸۳ زمین مناسبی برای ساخت بیمارستان اختصاص یافته بود . این موضوع به صراحت نشان می دهد که مباحث مربوط به مکان یابی بیمارستان در جریان مطالعات احداث آن، نه تنها ثمری نداشته، بلکه به وقفه یک ساله در اجرای این پروژه زیر ساختی منجرشده است.
همزمان با تلاش سایت ها، انجمن ها و گروه های مردم نهاد (NGO) شهر نیز به دیدار امام جمعه مهدیشهر می روند و ازایشان در جایگاه نمایندگی ولی فقیه استمداد می جویند.

تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها!
نخستین نشانه ها از جابجایی احتمالی برخی از پروژه های مهدیشهر نمایان می شود .
سایت مهدیشهر نیوز که با حساسیت ویژه ای مسائل شهر را پیگیری می کند، در مطلبی با تیتر “مهدیشهر در انتظار آغاز عملیات احداث استخر دانش آموزی ” از تحرک لابی های پرقدرت و تلاش های پیدا و پنهان برخی افراد در جابجایی پروژه استخر مهدیشهر پرده بر می دارد و می نویسد: در حالی که مصوبه احداث استخر دانش آموزی در شهرستان های استان روند اجرایی شدن را طی می کند، این پروژه در شهرستان مهدیشهر همچون دیگر پروژه های مهم و اجرایی نشده و حتی حذف شده، به مسیر نامناسب و عجیبی هدایت می شود!
ماجرا از این قرار است که از مدتی قبل زمزمه های مشکوکی در باره ی احتمال جابجایی استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر بر سر زبان ها افتاده بود، اما هیچ مقام مسئولی حاضر به پاسخگویی در این مورد نبود. تا اینکه بناییان سفید مدیرکل آموزش و پرورش استان در سفری به مهدیشهر، به دیدار امام جمعه رفت . حجت الاسلام بارانی دراین دیدار با تاکید بر اینکه احداث استخر دانش آموزی در مراکز شهرستانها، از مصوبات دور سوم سفر رییس جمهوری است، خواستار عملیاتی شدن هرچه سریعتر این مصوبه شد و تصریح کرد: از آنجاکه زمین آن نیز تهیه شده است، لذا ضرورت دارد، این مهم هرچه سریعتر درجهت خدمت رسانی به قشر فرهنگیان محقق شود.
بناییان سفید پاسخ صریح و روشنی به حجت الاسلام بارانی نداد و همین امر موجب قوت گرفتن شایعات شد.
مهدیشهر نیوزهم با تحلیل این خبر و نشانه های روشنی که از اختلال در روند مصوبات مهم مهدیشهرو شکل گرفتن ارتباطات غیررسمی در راستای تضییع حق مهدیشهر به چشم می خورد، وضعیت این شهر را کاملا اورژانسی تلقی کرد.

سفر رییس قوه مقننه به مهدیشهر
دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به دعوت مصطفی کواکبیان نماینده فعلی سمنان و مهدیشهر، به منظور شرکت در یادواره شهدا به شهرستان مهدیشهر می آید.
دکتر کواکبیان در حالی از رییس مجلس دعوت می کند، که کمتراز۴ ماه تا زمان برگزاری انتخابات مجلس باقی است. نزدیک بودن زمان برگزاری این دو رویداد، گمانه ی تبلیغاتی بودن این دعوت را تقویت می کند.
این در حالی است که برخی از کاندیداهای نمایندگی مجلس، تحرکات تبلیغاتی خود را در قالب نشست های خانگی آغاز کرده اند.
در همین حال جریان قدرتمندی در بدنه ارزشی جامعه ی مهدیشهر اعلام حضور کرده و با پیام های مستقیم و غیرمستقیم هشدار می دهد، اجازه نخواهد داد برخی افراد با استفاده از نام شهدا، میتینگ تبلیغاتی راه بیاندازند.
این پیام موجب می شود دست اندرکاران مراسم ، به منظور پیشگیری از هرگونه عکس العملی، نام دکتر کواکبیان را از لیست سخنرانان یادواره حذف کنند که البته به مذاق جناب دکتر خوش نمی آید.
گفته می شود که استاندار سمنان نیز مایل به سخنرانی در این مراسم بود، اما برگزار کنندگان یادواره ترجیح دادند آنگونه که مصلحت می دانند عمل کنند.
نکته قابل توجه در این مراسم، تقاضای امام جمعه مهدیشهر از رییس مجلس است. او از دکترلاریجانی درخواست می کند که مهدیشهر نیز یک کرسی نمایندگی در مجلس داشته باشد.
درخواست امام جمعه محبوب مهدیشهر، به طور واضح عملکرد نمایندگی دکتر کواکبیان را زیر سوال می برد و این پرسش را در ذهن ها ایجاد می کند که براستی چرا دکتر کواکبیان علیرغم یاد کردن سوگند نمایندگی، در طول چهار سال گذشته دفاع قابل قبولی از شهر مهدیشهر نکرده است؟

یک خبر غافلگیر کننده بر روی خروجی سایت های مهدیشهرنیوز و سنگسر نیوز قرار می گیرد:
منوچهر مستخدمین حسینی رئیس شورای اسلامی شهر مهدیشهر در اعتراض به بی تفاوتی مسئولان استان نسبت به کمبود ها و نیازهای مهدیشهر، از سمت خود کناره گیری کرد.”
البته عملکرد شورای شهر مهدیشهر درچهارسال گذشته به بررسی کارشناسانه نیاز دارد. این شورا بنا به دلایلی که بر ما پوشیده است، در استفاده از نظرات متخصصان بومی توفیقی نداشته و به همان دلایل نامکشوف، نتوانسته است خود را به تشکیل کمیسیون های تخصصی به منظور کاهش ضریب خطا در تصمیم سازی های شهری متقاعد کند.
این امر در چند ساله گذشته حاشیه های متعددی را برای شورا ایجاد کرده و برعملکرد آن تاثیرگذاشته است.
صاحب نظران می گویند: بسیاری از فرصت های سوخته سرمایه گذاری در مهدیشهر و جاماندگی این شهر از پیشرفت و توسعه زیربنایی، نتیجه ی بی رغبتی شورا دراستفاده از نظرات مشورتی کارشناسان است!
اما علت استعفای رییس شورای شهر چه بود؟
لابی های قدرتمندی که در طول چهار سال گذشته با استفاده از اهرم های نفوذ خود درمرکز استان و پایتخت، بیشترین استفاده را از غفلت موجود برده اند، این بار به استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر چشم می دوزند. کار به جلسه شورای اداری (مورخه ۲۸ آبان ۱۳۹۰) استان می کشد و استاندار سمنان با اجرایی شدن پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر مخالفت می کند! این امر اعتراض رییس شورای شهر را برمی انگیزد .
البته کار به اینجا ختم نمی شود. رئیس شورا چند روز بعد، با مشاهده عدم درج مشروح اظهارات خود در صورتجلسه شورای اداری استانداری، استعفا می دهد.
و این آغاز ماجرا است.

ارسال سیگنال های اعتراضی از سوی سایت ها
مهدیشهر نیوز در مطلبی به عنوان “ اقدام شجاعانه رئیس شورای شهر+ یک درخواست ” به دفاع از اقدام منوچهر مستخدمین پرداخته و می نویسد: کارنامه منوچهر مستخدمین چه در زمان مبارزه با رژیم شاه و چه در مسیر دشوار و صعب پیشرفت مهدیشهر بر کسی پوشیده نیست. پای درد و دل های او که بنشینی تازه می فهمی برای کوچک ترین مصوبات مهدیشهر چه مشکلاتی که تراشیده نمی شود و چه برخوردهای نامناسبی که نمی شود. مهدیشهر نیوز از منوچهر مستخدمین حسینی می خواهد که در این شرایط شهررا تنها نگذارد. زیرا گرچه استعفای او پیام روشنی برای همگان دارد، اما کمکی به وضعیت فعلی شهر نمی کند.
این سایت تاکید می کند: نهاد شورای شهر در جایگاه منتخبین مردم، بایستی در اقدامی عاجل از سازمان های نظارتی و قضایی کشور، درخواست کمک کند تا با ورود به مسائل چند سال اخیر مهدیشهر، ضمن بررسی عملکرد مسئولان استان، همگان را به ارزش و جایگاه قانون متوجه سازند. مردم مهدیشهر علاوه بر خصوصیت بارز ولایتمداری، شاگرد اول کلاس درس قانونمداری اند. آنها باور دارند که حرف اول و آخر را بایستی قانون بزند و لاغیر.

ادامه اعتراضات.
در پی تأخیر طولانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ( سازمان مجری ) در آغاز عملیات اجرایی استخر شنای دانش آموزی، و قوت یافتن شایعاتی مبنی بر احتمال خروج غیرقانونی این پروژه از مهدیشهر ، نمایندگان اولیای دانش آموزان در شورای آموزش و پرورش این شهرستان با ارسال نامه ای به استاندار سمنان ، خواستار تسریع در اجرای این پروژه می شوند .
آنان در این نامه با توضیح واضحات، تصریح می کنند : شهرستان مهدیشهر ۷۰۰۰ دانش آموز دارد که افزون بر ۵۰۰۰ نفر آنان در شهر مهدیشهر، ۹۹۰ نفر در شهر درجزین و بقیه در شهر شهمیرزاد و دو دهسـتان فولاد محله و چاشم به تحصیل اشتغال دارند .
نمایندگان اولیای دانش آموزان از استاندار می خواهند: مصوبه فوق، در راستای تأمین سلامت و نشاط دانش آموزان، با عنایت به موضوع تعیین کننده تمرکز جمعیت دانش آموزی و لزوم پاسـخگویی به نیاز خیل عظیم دانش آموزان، در مهلت مقرر به اجرا درآید .

دامنه اعتراضات وسعت می یابد.
گویی خون تازه ای به رگ های خشک شهر دمیده شده است.
در پی استعفای منوچهر مستخدمین حسینی رییس شورای اسلامی شهر، نمایندگان انجمن ها، گروه ها، تشکل های مردم نهاد و موثرین مهدیشهر با حضور در شورای شهر، از موضع گیری وی در قبال انتقال غیر متعارف و تنش برانگیز مصوبات مهدیشهر به نقاط دیگر قدردانی می کنند.
شرکت کنندگان در این نشست از برخورد خارج از عرف مسئولان استان با رییس شورای اسلامی شهر مهدیشهر انتقاد کرده و هر گونه توهین به نمایندگان پارلمان های شهری را اهانت به قاطبه مردم مهدیشهرمی دانند. آنان همچنین اعلام می کنند، بیش از این اخلال در روند اجرایی شدن مصوبات مهدیشهر را برنمی تابند و در صورت عدم احقاق حق مهدیشهر، موضوع را از مراجع بالاتر پیگیری خواهند کرد .

موج اعتراضات به تریبون نماز جمعه می رسد.
حجت الاسلام والمسلمین بارانی امام جمعه مهدیشهر در نماز جمعه این هفته (۱۱ آذر ۹۰) خطاب به مسئولان ارشد آموزش و پرورش استان سمنان، جابجایی مصوبه ی استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر را خلاف اخلاق و خلاف عدالت می خواند . وی خطاب به مسئولان ارشد آموزش و پرورش استان سمنان می گوید: این استخر مصوبه دولت محترم برای شهر مهدیشهر است. وقتی به کسی وعده می دهیم، باید به وعده خود عمل کنیم. شما که در کلاس درس، به دانش آموزان درس وفای به عهد می دهید، چگونه به ۵۰۰۰ دانش آموز مهدیشهر وعده ساخت استخر می دهید، اما به وعده خود عمل نمی کنید؟ خلاف اخلاق و خلاف عدالت است، اگر این مصوبه جابجا شود .
امام جمعه مهدیشهر که گویا قرار است بار تمام کم کاری ها و بی تفاوتی های مسئولان شهر را یک تنه بر دوش بکشد، نگرانی خود را از اجرایی نشدن پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی، دانشگاه و پژوهشکده رویان مهدیشهر اعلام می کند. نمازگزاران نیز با فریاد های تکبیر خود سخنان امام جمعه محبوب خود را تایید می کنند.

کواکبیان وارد می شود
حالا نوبت دکتر کواکبیان است تا با ورود به ماجراهای مهدیشهر، در ماه های پایانی سال ۱۳۹۰ و سه ماه تا انتخابات مجلس نهم، وجهه خود را نزد مردم مهدیشهر بهبود بخشد.
او که هنوز از ماجرای یادواره شهدای مهدیشهر مکدر است، از نمایندگان مردم در شورای شهر و نمایندگان تشکل ها و نهادهای مردمی مهدیشهر می خواهد، تا برای مذاکره پیرامون مشکلات شهر به دفتر کارش در سمنان بروند. اما آنها حضور دراین جلسه را که بوی تبلیغات انتخاباتی می دهد، تحریم کرده و از او می خواهند، چنانچه حرف و نظری دارد به مهدی شهر بیاید و آن را در جمع مردم این شهر مطرح کند.
این نکته هم قابل توجه است که دکتر کواکبیان درجلسه شورای اداری مورخه ۲۸ آبان ۱۳۹۰ استانداری سمنان، هیچ عکس العملی در دفاع از رییس شورای شهر و جلوگیری از حذف مصوبه استخر نشان نداد، و این امر موجب تضعیف جایگاه وی در نزد مردم مهدیشهر شد.

کارت زرد سایت سنگسر امروز به مسئولان استان
سایت سنگسر امروز در مطلبی تحت عنوان ” پروژه استخر شنای دانش آموزی یا پروژه حذف استخر شنای دانش آموزی؟” به تحلیل وقایع مهدیشهر می پردازد و با درج تصویری از مشخصات پروژه استخر مهدیشهردر” سامانه ملی نظارت همگانی بر طرح ها و پروژه های عمرانی کشور” بر حق دانش آموزان مهدیشهر صحه می گذارد.
این سایت با تاکید بر اینکه دولت صرف نظر از همه تنگ نظری ها و بی مهری های رایج در استان ها، پروژه های عادلانه ای را برای جای جای ایران اسلامی تصویب می کند، با طرح پرسشی، احتمال کارشکنی در اجرای پروژه های مهدیشهر را مطرح کرده و می پرسد : چه مشکلی با مهدیشهر وجود دارد، که در مسیر اجرای پروژه های مصوب این شهر سنگ اندازی و مانع تراشی می شود؟
مهدیشهر نیوز هم با تیتر ” کارت زرد سایت سنگسر امروز به مسئولان استان” از خوانندگان خود می خواهد نگاهی به این مقاله بیفکنند.

استعفا بی استعفا
سرانجام پس از گذشت ۱۵ روز از کناره گیری منوچهر مستخدمین حسینی از ریاست شورای شهر، اعضای این شورا درخواست استعفای وی را رد، و برادامه فعالیت او در پست ریاست شورای شهر تاکید می کنند.
نایب رییس شورای شهر در گفتگو با خبرنگاران، حمایت های مردمی را در اتخاذ رویکرد قاطع اعضای شورای شهر موثر دانسته و می گوید : مراجعات مکرر معتمدین شهر، مجمع شاهد، نمایندگان گروه ها و تشکل های مردم نهاد به شورای شهر و حمایت آنان از موضع گیری منوچهر مستخدمین حسینی، از دلایل حمایت قاطع اعضا و ابقای وی در جایگاه رییس شورای شهر بوده است.
اقدام اعضای شورا بیانگر اقتدار ناشی از حمایت های مردمی بود. اما آیا شورای شهر توانست از اقتدار حاصله در جهت احقاق حقوق مهدیشهر استفاده کند؟

 هفته پایانی آذر ۱۳۹۰ مهدیشهر با دو رویداد مهم همراه می شود :
برگزاری ” نخستین همایش ملی طبیعت، معماری و شهر” به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهدیشهر و اقامه ” هزار و ششصد و شصت و چهارمین نماز جمعه مهدیشهر”
می دانید که مهدیشهر در سی ام آذر ۱۳۵۸ اولین نماز جمعه استان سمنان را به امامت آیت الله سید محمد شاهچراغی برگزار کرد. آیت الله شاهچراغی ۲۰ سال امام جمعه مهدیشهر بود و پس از آن با دریافت حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، به امامت جمعه سمنان منصوب شد و جای خود را به حجت الاسلام و المسلمین بارانی سپرد.
نماز جمعه این هفته فرصتی بود برای مردم مهدیشهر که بار دیگر با آیت الله سید محمد شاهچراغی در شبستان حسینیه المهدی دیدار کنند. آیت الله شاهچراغی روز جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰ به مهدیشهر آمد تا خاطرات گذشته خود با نمازگزاران جمعه را زنده و با دوستداران خود دیدار کند.

این بود مروری بر رویداد های پاییز سال ۱۳۹۰ که امیدواریم مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

مهدیشهر سه ماهه پاییز سال ۹۰ را با نگرانی همیشگی درباره بیمارستان ۶۴ تختخوابی و سایر پروژه ها، که دستاورد ضعف عملکرد برخی از مدیران است، آغاز کرد و پس از کش و قوس های متعدد، در حالی به پایان برد که هنوز پاسخ روشنی از اجرایی شدن طرح های خود دریافت نکرده بود.
در قسمت سوم این مطلب، به رویدادهای داغ و تعیین کننده مهدیشهر در زمستان ۱۳۹۰ خواهیم پرداخت.
با ما باشید.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.