منفیمثبت (+5 rating, 5 votes)

نگاهی به رویدادهای مهدیشهر در زمستان ۱۳۹۰ / بخش نهایی

سلام . زمستان ۱۳۹۰ را باید بهار حق طلبی مردم مهدیشهر نامید.
اجازه بدهید قبل از پرداختن به رویدادهای مهم مهدیشهر در سه ماهه ی زمستان ۹۰، به یکی از نکات از قلم افتاده سه ماهه سوم اشاره کنیم.

دو وبلاگ ” سنگسر تایمز ” و” دوست و دشمن شهر من مهدیشهر- سنگسر” در مطالب جداگانه ای به معضل “نگاه تبعیض آمیز مسئولان استان سمنان نسبت به مهدیشهر” می پردازند.
سنگسر تایمز با نگاهی طنزآمیز به وعده های عملی نشده مسئولان استان در مهدیشهر، پیشنهاد می کند همایشی با موضوع “روش های مختلف وعده دادن به مردم و راههای فرار از اجرای آن ، با تاکید بر روشهای بکار گرفته شده در مهدیشهر” برگزار شود!
وبلاگ دوست و دشمن …. نیز در مطلبی با عنوان ” ۱۶ کیلومتر فاصله، ۱۸۰ درجه اختلاف” ، با مقایسه دو شهر سمنان و مهدیشهر، به نگاه کاملا متفاوت مسئولان استان نسبت به توسعه این دو شهرمی پردازد.
این دو وبلاگ با شیوه ای بسیار محترمانه، ریشه ای ترین و اساسی ترین درد مهدیشهر را به مسئولان استان یادآور می شوند و با دیگر بر رعایت عدالت منطقه ای تاکید می ورزند. اما…..
                                                                                                                        ×××××××××××××
گذشته را باید چراغ راه آینده قرار داد. اینک زمستان پر حادثه مهدیشهر در سال ۹۰ را با امید به بهره برداری مطلوب از تجربه های این فصل، مرور می کنیم:

بغض مهدیشهر ترکید!
ناگهان خبری با تیتر “بغض مهدیشهر ترکید!” بر روی خروجی سایت های خبری مهدیشهر قرار می گیرد. محتوای خبر از ارسال طوماری با بیش از ۵۰۰۰ امضا از سوی شهروندان مهدیشهری خبر می دهد. این خبر بلافاصله به سایت های دیگر راه می یابد و طولی نمی کشد که به تیتر یک نشریات مستقل استان نظیر شاهوار و کندوی البرز بدل می شود.
جامعه خبرنگاران مهدیشهر با ارسال رونوشت طومار به سایت ها و نشریات خبری استان اعلام می کند: ارتقای سیاسی مهدیشهر که می بایست سرآغاز پیشرفت و شکوفایی منطقه می شد، بر اثرسوء مدیریت ناشی از بی مهری، نگاه های تبعیض آمیز و رفتارهای سراسرتحقیر برخی از مسئولان استان نسبت به مهدیشهر، عملا به توقف و بن بست کامل این شهر منجر شده است!
سخنگوی جامعه خبرنگاران مهدیشهر تاکید می کند: این دردنامه مردمی به امضای خانواده های شهدا، جانبازان، آزادگان و هزاران شهروند ولایتمدار مهدیشهری رسیده، و برای استحضار رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ارسال شده است.
گفته می شود طومار موردنظر ۳۰ رونوشت دارد که برای شخصیت ها، مسئولان اجرایی و وزارتخانه های مربوطه فرستاده شده است.

انتشار متن طومار اعتراضی مردم مهدیشهر
در کمتر از ۲ سال تا پایان عمر دولت دهم، مردم مهدیشهر که بسیاری از دستاورد های سفرهای دولت در شهر خود را از دست رفته می دیدند، با ارسال طوماری با بیش از ۵۰۰۰ امضاء، به حذف و اجرایی نشدن بسیاری از مصوبات دور دوم و سوم مهدیشهر و تضییع آشکار حقوق این شهر اعتراض کردند و عدالت و وحدت را خواستار شدند.
در بخشی از این طومار خطاب به رییس جمهور آمده است : مهمترین اصل که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و شخص حضرتعالی بوده، اصل وحدت و وفاق ملی است، که یکی از جلوه های عینی آن، وحدت و وفاق منطقه ای است. اما از زمان شهرستان شدن مهدیشهر به این سو ، شاهد برخی اقدامات تفرقه افکنانه و وحدت شکن در منطقه هستیم که علت اصلی آن، مماشات مسئولان استان سمنان در برابر خواسته های فزون طلبانه ی افرادی است که با جنجال های سیاسی و ارسال طومارهای پی در پی و بیانیه های مشکوک، جو آرام منطقه را ملتهب می کنند. آنها با ارائه آمارهای غیرواقعی، بدون در نظر گرفتن شاخص مهم جمعیت ساکن، نه تنها امکاناتی بیش از مرکز شهرستان می خواهند، بلکه به برخی از مصوبات مهم مهدیشهر نیز چشم دوخته اند. عجیب تر اینکه، این جریان از سوی مسئولان ارشد استان حمایت می شود. جدیدترین نمونه ی این حمایت نیز تلاش مقامات عالی استان برای جابجایی پروژه احداث استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر به شهر مجاور است که موجب التهاب شدید فضای مهدیشهر شده است…. سوال مردم مهدیشهر این است که چرا مسئولان ارشد استان سمنان نسبت به آنها و نیازهای اساسی شان، علی رغم تمرکز ۶۵ درصد از جمعیت شهرستان در شهر مهدیشهر، بی تفاوت اند. آیا این نشانه ها را باید به معنای تقویت مرکز شهرستان دانست یا به رکود و انزوا کشاندن آن ؟!
ارسال این طومار و بازخورد های بعدی آن، خواب آرام برخی از مسئولان را برمی آشوبد.

ثبت ملی موسیقی سنگسری
دراین تاریخ پویان آزاده محقق و پژوهشگر جوان و دانشجوی دوره دکتری موسیقی در دانشگاه مارتین لوتر آلمان، نتایج پژوهش های ۱۴ ساله خود پیرامون موسیقی سنگسری را به چهارمین همایش سراسری شورای سیاست گذاری ثبت آثار تاریخی، معنوی و طبیعی کشور ارائه و در سه مرحله، به تمامی پرسش های هیات کارشناسی با دلایل محکم علمی پاسخ داده و موفق می شود موسیقی سنگسر را به ثبت برساند.
اما کام مردم مهدیشهر، آنقدر از بی مهری های مسئولان استان تلخ است که خبر خوش ” ثبت ملی موسیقی سنگسر” هم قادر به شیرین کردن آن نیست! این خبر خوش در هیاهوی حق خواهی مردم مهدیشهر و ” نون بیار، کباب ببر” مسئولان گم می شود و کسی به آن توجه نمی کند. ضمنا جالب است بدانید که از آن تاریخ تا کنون هیچ یک از دستگاه های ذیربط مهدیشهر ، برای تجلیل از این محقق جوان آستین همت بالا نزده است! احتمالا یا از “همت ” خبری نبوده ، یا از “آستین”.
این یک عیب اساسی است و ما ناچاریم این نقص را در کنار سایر نقایص خود بپذیریم!

سایت مهدیشهر نیوز از یک حرکت عجیب و غیراخلاقی پرده برمی دارد و از این حرکت به عنوان اولین پاسخ به طومار اعتراضی مردم مهدیشهر یاد می کند.
ماجرا از این قرار است که مشخصات پروژه احداث و تجهیز استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر (مصوبه دور سوم) که تا چندی پیش در سامانه نظارت همگانی بر طرح ها و پروژه های عمرانی کشور درج شده بود، از سایت مورد نظر حذف شد.
حذف مشخصات این پروژه واکنش های گسترده ای را در سایت ها، نشریات و محافل مهدیشهر برمی انگیزد.
در همین حال سایت استانداری سمنان مطلبی تحت عنوان ” اهم خدمات و اقدامات دولت خدمتگزار در شهرستان مهدیشهر” را بر خروجی خود قرار می دهد!
این حرکت که بی شباهت به نمک پاشیدن بر زخم های مردم مهدیشهر نیست، ظاهرا با هدف انحراف افکار عمومی از کم کاری و اهمال برخی از دستگاه های اجرایی صورت گرفته است، اما آنقدر شتابزده و دفعی ست که شماری از مهمترین پروژه های عملی نشده مهدیشهر را نیز به عنوان عملکرد دولت معرفی می کند!
سایت سنگسر تایمز بلافاصله با درج مطلبی انتقادی، اقدام استانداری سمنان را فرار رو به جلو می خواند.
وبلاگ “برای مهدیشهر ” نیز با درج مطلبی انتقادی، انتقال یا حذف پروژه استخر دانش آموزی را از منظر فرهنگی مورد بررسی قرار داد و یادآور شد در تاریخ بخش سابق مهدیشهر سابقه نداشته است که پروژه ای از سمنان به مهدیشهر انتقال یابد.

بازتاب های طومار مردمی
ارسال طومار اعتراضی مردم مهدیشهر این روزها به یکی از خبرسازترین موضوعات منطقه بدل شده است. به گونه ای که در هر کوی و برزن صحبت از اجرایی نشدن مصوبات مهدیشهر و حذف تنش برانگیز شماری از پروژه های این شهر است. این در حالی است که ثبت نام از کاندیداهای نمایندگی مجلس نیز آغاز شده است.
مهدیشهر نیوز رویداهای چند روز اخیر را در یک بسته خبری انتشارمی دهد و بازتاب های ارسال طومار مردمی را برمی شمارد.
حضور خلخالی معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان در نشست اداری شهرستان مهدیشهر، دیدارنمایندگان شورای شهر با حجت الاسلام بارانی امام جمعه مهدیشهر پیرامون مسائل شهر، دیدار نمایندگان شورای شهر با خلخالی معاون سیاسی امنیتی استانداری متعاقب اظهارات وی در نشست اداری شهرستان، ملاقات رئیس ستاد مردمی دکتر محمود احمدی نژاد در استان سمنان با حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور به منظور پیگیری مسائل مهدیشهر، و نشست مطبوعاتی فرماندار مهدیشهر با خبرنگاران از جمله رویداد هایی بود که می توان آن ها را مستقیما به اعتراضات و مطالبات مردم مهدیشهر مربوط دانست.
در همین حال حجت الاسلام بارانی امام جمعه مهدیشهر درخطبه های نماز جمعه با اشاره به کم کاری های برخی مسئولان، از مردم خواست حساب کم کاری ها را از حساب انتخابات جدا کرده و با شرکت چشمگیر خود درانتخابات افتخار دیگری بیافرینند. او تصریح کرد: انتخابات به اصل نظام، رهبری و شهدا مربوط می شود.

ادامه رایزنی ها برای اجرای پروژه استخر دانش آموزی
روسای انجمن های اولیاء و مربیان مهدیشهر در یک درخواست جمعی، از استاندار سمنان می خواهند پروژه استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر را اجرایی کند. این یادداشت که به امضای نمایندگان انجمن های اولیاء و مربیان در شورای آموزش و پرورش شهرستان و روسای انجمن های مدارس مهدیشهررسیده، ظهر روز ۱۶ دی ۱۳۹۰ به دفتر استاندار سمنان ارسال شد تا بار دیگر به مسئولان ارشد استان یادآوری کند، خانواده های ۵۰۰۰ دانش آموز مهدیشهر و ۲۰۰۰ دانش آموز شهرهای تابعه ی این شهرستان، قاطعانه در انتظاراجرایی شدن این پروژه هستند و هرگز از حق خود صرف نظر نمی کنند .

نطق دکتر کاظم جلالی، نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس و دفاع او از مهدیشهر واکنش دکتر کواکبیان را برمی انگیزد.
دکتر جلالی، نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در نطق پیش از دستور سه شنبه ۲۰ دی خود، با اشاره به اصل ۳و۱۹و۲۰و۴۸ قانون اساسی، نسبت به تبعیض های ناروای موجود در استان سمنان اعتراض می کند.
او در صحن علنی مجلس به دفاع از مهدیشهر نیزمی پردازد و به صراحت می گوید: حتی مهدیشهر با فاصله کوتاه از شهر مرکز استان فریاد مظلومانه خود را صلا می دهد.
دفاع دکتر جلالی از مهدیشهر به مذاق دکتر کواکبیان خوش نمی آید. این سیاستمدار شوخ طبع که تا حدودی قافیه را باخته، چند روز پس از نطق روز سه شنبه (۲۰دی) دکتر جلالی که به شدت مورد توجه سایت ها و مطبوعات محلی قرار گرفت ، وارد میدان می شود و قفل سکوت طولانی مدت خود در باره مهدیشهر را می شکند. اما از بین پروژه های اجرایی نشده مهدیشهر تنها به اجرا نشدن پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی اعتراض می کند!
سایت مهدیشهر نیوز هم با تیتر” عاقبت نوروز به شنبه افتاد ” خبر نطق تشریفاتی و بی اثر دکتر کواکبیان را بر روی خروجی خود قرارمی دهد ، تا لااقل لبخند تلخی را بر لب ها نشانده باشد.

رهی راهی تهران شد
ناگهان خبر می رسد که استاندار سمنان برای انجام یک ماموریت چند روزه راهی تهران شده است. هرچند ایرج کارخایی مدیر روابط عمومی استانداری، هدف از این سفر چند روزه را دیدار با چند تن از مقامات کشوری و پیگیری‏ مصوبات استان سمنان اعلام می کند، اما مثل روز روشن است که سفر وی دلایل دیگری نیز داشته است.
مهدیشهر نیوز در تحلیل کوتاهی، سفر استاندار را به موضوع مطالبات مردم مهدیشهر و طومارحق طلبانه آنان ربط می دهد و اظهار امیدواری می کند دکتر رهی برای اجرایی شدن عمده مصوبات معطل مانده مهدیشهرراهکار مناسبی بیابد و با دست پر بازگردد.
این سایت تحلیلی خبری همچنین گریزی به انتخابات مجلس نهم می زند و تاکید می کند: مردم ولایتمدار مهدیشهر، حضور حماسی خود در انتخابات را، به هیچ پیش شرط مادی منوط نمی کنند و صرف نظر از اجرا یا عدم اجرای یک یا چند پروژه،
این بار نیز برگ زرین دیگری از مشارکت حداکثری را به ثبت خواهند رساند. جناب استاندار! چه پاداشی را برای این مردم در نظر گرفته اید؟ آیا آنها استحقاق این چند پروژه را ندارند؟

پیگیری خواسته های مردمی
سایت سنگسر امروز با مطلب جالبی تحت عنوان ” سفره مصوبات دولت و دستان خالی مهدیشهر” به هجو مسئولان استان می پردازد . این سایت با ذکر نمونه هایی از مصوبات اجرا نشده و کلان مهدیشهر، جملاتی از استاندار سمنان در باب لزوم خدمت به مردم ، جلب اعتماد عمومی ، ضرورت پاسخگویی به مطالبات مردم را نیز ضمیمه می کند و با افزودن بار طنز به مطلب خود، وعده های انجام نشده مسئولان را به باد انتقاد می گیرد.
حال وقت آن رسیده است که سایت ها و وبلاگ های مهدیشهر در یک حرکت خودجوش به تحلیل وقایع و مسائل شهر بپردازند.
در این حال هفته نامه های “شاهوار” و “کندوی البرز” نیز سهم مهمی در رسانه ای شدن خواسته های مردم مهدیشهر ایفا می کنند.

پیگیری ها ثمر می دهد
دقیقا یک ماه پس از ارسال طومار حق طلبانه مردم مهدیشهر، سرانجام استاندار سمنان در جلسه ای با حضور امام جمعه مهدیشهر، اعضای شورای شهر، نماینده سایت ها ورسانه ها و چند تن از موثرین مهدیشهر، در تصمیم قبلی خود تجدید نظر و مصوبه احداث استخر شنای دانش آموزی مهدیشهر را باز می گرداند. در این جلسه همچنین درباره تسریع در آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی، دانشکده منابع طبیعی و پژوهشکده رویان و تسریع در ساخت زمین چمن هاکی، کتابخانه عمومی و ورزشگاه هزار نفری مهدیشهرتصمیات مهمی اتخاذ می شود. تملک ساختمان کیپور به منظور ایجاد موزه دولتی مهدیشهر نیز(که مدتی بعد به مسیر دیگری هدایت می شود) یکی دیگر از خروجی های این جلسه است.
بازار وعده و وعید داغ است، دراین جلسه تصمیم دیگری هم گرفته می شود؛ استاندار قول می دهد ساخت استادیوم ۵۰۰۰ نفری مهدیشهر را در پیشنهاد های سفر چهارم رییس جمهور مطرح کند.
روز از نو روزی از نو . به این ترتیب همه چیز به نقطه صفر باز می گردد.
از نکات جالب این جلسه، حمله شدید استاندار به سایت مهدیشهر نیوز و خبرنگار آن است. اما به جز امام جمعه مهدیشهر، هیچیک از حاضران لب به دفاع نمی گشاید. برخی از این حاضران، همان کسانی هستند که وظایف خود را از یاد برده و با قصور بیش از حد خود، موجب بروز چالش های جدی در روند توسعه مهدیشهر شده اند.

عیسی فاضلی فرماندار مهدیشهر در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه ها از افتتاح و کلنگ زنی ۴۹ پروژه شهرستان مهدیشهر در ایام دهه مبارک فجر خبر می دهد. در میان پروژه های اعلام شده ، نام بیمارستان ۶۴ تختخوابی، دانشکده منابع طبیعی، پژوهشکده منطقه ای رویان، حوزه علمیه واستخر شنای دانش آموزی مهدیشهر نیز به چشم می خورد.
فاضلی افتتاح سالن ورزشی هزار نفره مهدیشهر و ۳۵۷ واحد از مجموع ۲۲۸۲ واحد مسکن مهر شهرستان مهدیشهر وچند طرح دیگر را نیز نوید می دهد، اما تاریخ دقیقی را برای برگزاری هیچیک از افتتاحیه ها اعلام نمی کند.

ستاد حوادث غیر مترقبه مهدیشهر در معرض یک امتحان جدی قرار می گیرد.
یکی از مهمترین رویدادهای سیزدهم و چهاردهم بهمن مهدیشهر قطع بی سابقه آب بود که با رکوردی ۴۸ ساعته، آخرهفته زمستانی مردم مهدیشهر و سایر مناطق شهرستان را تحت تاثیر قرار داد.
سرمای شدید، برف سنگین و طوفان طوفان، علت اصلی حادثه معرفی می شود. ماجرا از این قرار است که عوامل جوی دست به دست هم می دهند تا علاوه بر قطع برق مناطق مختلف شهرستان، برق چاه های آب مهدیشهر را نیز قطع و منجر به بی آبی منازل شوند. ستاد حوادث غیر مترقبه شهرستان مهدیشهر به خوبی از عهده این امتحان بر می آید . تیم های مختلف این ستاد با استفاده از تمامی تجهیزات و امکانات وارد میدان می شود و نسبت به بازگشایی راه ها و اتصال مجدد خطوط انتقال نیرو اقدام می کند.

استاندار سمنان به اتفاق معاونین خود به مهدیشهر می آید تا چند طرح آماده بهره برداری را افتتاح و چند پروژه مهم این شهر را گلنگ بزند. البته فرمانداری مهدیشهر یک روز پیش از مراسم، در اطلاع رسانی به خبرنگاران، به افتتاح پروژه بیمارستان اشاره نمی کند. اما کلنگ بیمارستان نیز به صورت کاملا غیر منتظره به زمین زده می شود. به نظر می رسد مسئولان استانی هم از موضع مردم مهدیشهر در این زمینه آگاه بودند و به همین علت ترجیح دادند پرهزینه ترین پروژه تاریخ مهدیشهر را بدون اعلام قبلی کلنگ بزنند.

عمده مانع تراشی ها در مسیر اجرای مصوبات مهدیشهر با دستاویز کمبود زمین صورت میگیرد.
چه بسا بزرگنمایی همین مسئله شهرستان شدن مهدیشهر را سالها با تاخیر مواجه کرد. مهدیشهر نیوز در این تاریخ با انتشار مطلب “مهدیشهر و فرصت های توسعه (۱) توسعه ارضی” تلاش کرد تا مسئولان مهدیشهر را به عمق مسئله و فوریت قضیه آگاه سازد. در این مطلب با ارائه نقشه توپوگرافی مهدیشهر، از شورای شهر، به عنوان نماینده جمعیت ۳۰ هزار نفری مهدیشهر خواسته شد ، به سرعت برای زمینهای اطراف طرح جامع تهیه و آن را به سازمان راه و شهرسازی ارائه کند. به نظر قاطبه کارشناسان اگر شورای شهر حتی همین امروز برای بست طرح جامع به کلیه اراضی اطراف مهدیشهر، اقدام کند، باز هم دیر است. شاید تا پیش از مسئله دانشکده منابع طبیعی و بیمارستان، این معضل، چندان جدی گرفته نمی شد اما اکنون این سوال بزرگ مطرح است که مهدیشهر از کدام سمت توسعه خواهد یافت ؟ آیا وقت آن نرسیده تا جامعه کارشناسان و خبرگان مهدیشهر را به چاره جویی و همفکری در این باره فرا بخوانیم ؟ و از همه مهمتر چرا نسبت به بحرانی که به یک قدمی ما رسیده است، منفعل و بی تفاوت هستیم ؟؟

تا این تاریخ برخی مسائل پشت پرده شهرستان تا حد زیادی عیان شده است و به وضوح می توان خروج مسائل از روال عادی را حس کرد. پس از جلسه ۶ بهمن در استانداری سمنان، جریانی متشکل از تعدادی فرد ذینفع که گمان می کند مهدیشهرنیوز با انتقادات تند مقامات استانی از پیگیری مطالبات قانونی مهدیشهر دست خواهد کشید، خط تخریبی علیه این سایت و دیگر سایت های مدافع مهدیشهر را آغاز می کنند. این حرکت تخریبی قصد دارد اینگونه القا کند که مهدیشهر با هیچ مسئله ای مواجه نبوده و تلاش نخبگان مهدیشهر در جهت احقاق حقوق آن بیهوده بوده است!! بدون شک عاملین این جریان که منافعی در مسائل مهدیشهر دارند، قصد داشتند ابتکار عمل را از دست فعالان خارج و به اصطلاح آنان را خلع سلاح کنند. برخی موضع گیریهای شورا پس از این اتفاق نیز این مسئله را اثبات کرد. در آینده پیرامون مسائل پشت پرده در این تاریخ بیشتر خواهیم نوشت. مهدیشهرنیوز که بیش از هر چیز از صدمه این جریان به نهاد شورای شهر و مصادره کردن تلاش های مردمی نگران است، در مطلبی با عنوان “پاشنه آشیل و چشم اسفندیار مهدیشهر(۱)” از نخبگان می خواهد فارغ از مسائل گذشته به یاری نهاد شورای شهر بشتابند.

حجت الاسلام بارانی امام جمعه مهدیشهر، در نماز جمعه این هفته به مردم مهدیشهر توصیه می کند حساب انتخابات را از حساب عملکرد مسئولان جدا کنند و صرف نظر از کم کاری برخی از دستگاه های اجرایی در مهدیشهر، به وظیفه خود در قبال شهدا و رهبری عمل کنند.

نخستین نشست هم اندیشی وب نویسان شهرستان مهدیشهر، به پیشنهاد سایت سنگسر نیوز برگزار شد. این رویداد مهم که به تشکیل انجمن وب نویسان شهرستان مهدیشهر انجامید، ثمرات و نتایج مثبتی برای شهرستان به دنبال خواهد داشت. به نظر می رسد سال ۹۱، سال مهمی برای این انجمن باشد.

برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی – خلق حماسه ای دیگر

 

نتایج انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر اعلام می شود.
مهندس خسروی با کسب اکثریت آرای مردم دو شهرستان مهدیشهر و سمنان به مجلس نهم راه پیدا می کند. با وجود آنکه قاطبه مردم مهدیشهر به دکتر سعیدی رای داده اند اما به وضوح می توان خوشحالی آنان را از انتخاب مهندس خسروی دید. خسروی در همه سخنرانی هایش نام مهدیشهر را با احترام در کنار نام سمنان می آورد و حتی در تراکت های تبلیغاتی اش نیز به این مسئله توجه دارد. در حالی که نماینده قبلی حتی تا آخرین روز، نام مهدیشهر را بر دیوار دفتر نمایندگی اش در بلوار قائم سمنان درج نکرد!
مردم هوشمند مهدیشهر گر چه به کاندیدای دیگری رای دادند اما خیلی زود مهندس خسروی را به عنوان نماینده مجلس خود پذیرفتند و حتی این انتخاب را به یکدیگر تبریک گفتند.

مهندس خسروی در حسینیه المهدی مهدیشهر حضور می یابد تا حماسه دوازدهم اسفند را در کنار مردم شهرستان مهدیشهر جشن بگیرد.
حضور وی در جمع مردم مهدیشهر و محترم شمردن جایگاه این شهرستان نشان می دهد رویکرد مهندس خسروی در توجه به مهدیشهر تبلیغاتی نبوده است . مهدیشهر امیدوار است کم کاری های نماینده گذشته را با کمک منتخب مردم در مجلس نهم جبران کند.
اکنون بیش از سه ماه از برگزاری مراسم کلنگ زنی پروژه های مهدیشهر گذشته و هنوز اقدام امیدوارکننده ای از سوی سازمان های مجری انجام نشده است.
مهدیشهر نیوز ادامه پیگیری ها را وظیفه و رسالت خود می داند ؛ لذا چنانچه اقدام شایسته ای از سوی دستگاه های اجرایی انجام نگیرد، قطعا موضوع مصوبات و پروژه های (تاکنون ) نافرجام مهدیشهر را در قالب دیگری دنبال خواهد کرد.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.