منفیمثبت (+7 rating, 9 votes)
شیوه ای جدید در گفتمان منطقه ای

منطق ضرب و شتم !

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- دیروز برخی از سایت های مهدیشهر از جمله نسل سومی ها و سنگسرتایمز، خبر عجیبی را منتشر کردند که باورش سخت است. تیتر خبر این است : ضرب و شتم یک راننده به دست شهردار شهمیرزاد!

به گزارش مهدیشهر نیوز، برای بررسی صحت و سقم خبر و اطلاع از چگونگی ماجرا، از عباس پاکدامن جانباز جنگ تحمیلی و یکی از رانندگان شریف خط سمنان- مهدیشهر- شهمیرزاد خواستیم جزئیات بیشتری را در اختیار سایت مهدیشهر نیوز قرار دهد.
او با ارسال شکوائیه ای به استاندار سمنان، مسئولان ذیربط و سایت ها و خبرگزاری های مهدیشهر از ضرب و شتم فرزند خود، محمد رضا پاکدامن خبر داده و تقاضای رسیدگی کرده است.
پاکدامن در یک گفتگوی تلفنی گفت: بعداز ظهر روز سه شنبه ۶ تیرماه ۱۳۹۱ شهردار شهمیرزاد اتومبیل فرزندم محمد رضا پاکدامن را متوقف کرده ، مدارک شناسایی او را مطالبه می کند و سپس می گوید شما حق ندارید مسافر سوار کنید، چون اتومبیل شما آرم ندارد.(۱)
وی ادامه داد: وقتی شهردار شهمیرزاد با مقاومت فرزندم روبرو می شود، بنای فحاشی و هتاکی را می گذارد و الفاظی را به کار می برد که از ذکر آن شرم دارم (۲)
وی می افزاید: شهردار به این هم اکتفا نمی کند و با حمله به فرزندم سیلی سختی می زند!
این راننده زحمتکش با اشاره به اینکه خود در هنگام بروز حادثه مشغول جابجایی مسافر بوده، گفت: بلافاصله با تماس تلفنی محمد رضا خود را به شهمیرزاد رساندم و بی درنگ شکایتی را تنظیم و به کلانتری شهمیرزاد تسلیم کردم.
در کلانتری شهمیرزاد بنا به اصرار فرمانده کلانتری از شکایت خود صرف نظر کردم و رضایت دادم. اما از آنجا که شهردار شهمیرزاد با اقدامات اخیر خود بین رانندگان سمنانی و مهدیشهری و شهمیرزادی اختلاف و درگیری ایجاد کرده، مصمم به پیگیری این پرونده هستم.
از عباس پاکدامن می پرسم: آیا شهردار مهدیشهر نیز در این زمینه قصوری داشته است؟
می گوید: نه. شهردار مهدیشهر مقصر نیست. او دستور داد آرم های خود را موقتاَ پاک کنیم، ما هم پاک کردیم. اما شهرداری شهمیرزاد هنوز آرم های خود را پاک نکرده است.
او با تاسف می گوید: چرا شهردار مملکت باید به صورت راننده ای که صبح تا شب عرق می ریزد و زحمت می کشد سیلی بزند و به او فحاشی کند؟

پاکدامن با انتقاد از مدیرعامل شرکت تعاونی مسافربری توحید ( مینی بوس رانی خط سمنان-مهدیشهر-شهمیرزاد) می گوید: او از دفتر خود خارج نمی شود تا از رانندگان سواری خط بپرسد درد شما چیست؟ سیلی را راننده می خورد، گردو خاک را راننده می خورد، رنج و دودستگی ها را هم باید راننده تحمل کند!

پاکدامن از استاندار سمنان تقاضای کمک می کند و با اعلام نارضایتی شدید خود و همکارانش می گوید: نامه ای تنظیم کرده و برای استاندار سمنان، معاون عمرانی استانداری، فرماندار مهدیشهر، شهردار و شورای اسلامی دو شهر مهدیشهر و شهمیرزاد و برای همه جا ارسال کرده ایم. شهردار شهمیرزاد باعث شده که بین ۴۰ راننده سواری خط کدورت و اختلاف ایجاد شود. او به رانندگان گفته، شما هم اجازه ندهید ماشین های با آرم شهرداری شهمیرزاد در مهدیشهر مسافر سوار کنند. (۳)
به نظر میرسد مشکلات این قشر زحمتکش یکی و دو تا نیست، چرا که پاکدامن با طرح مسئله ی دیگری می گوید: چندی پیش اتومبیل های شخصی پلاک سفید می آمدند اینجا و به طور غیر قانونی مسافر سوار می کردند. نامه ای نوشتیم و شکایت کردیم. اما شکایت ما را به شورای حل اختلاف ارجاع دادند!
گفتیم چه معنایی دارد؟ مگر دعوای ما خانوادگی است که به شورای حل اختلاف ارجاع می دهید؟ این موضوع به راهنمایی و رانندگی و پلیس راه و اماکن مربوط می شود، نه به شورای حل اختلاف.

(۱) – چندی پیش از سوی مدیر کل دفتر شهری استانداری سمنان، به شهرداران دو شهر مهدیشهر و شهمیرزاد ابلاغ شد که به منظور تعیین تکلیف نهایی برای ساماندهی سواری های خط سمنان- مهدیشهر- شهمیرزاد، آرم های حک شده بر بدنه اتومبیل های کرایه خط خود را پاک کنند. این دستور بلافاصله از سوی شهرداری مهدیشهر اجابت شد و همه رانندگان به محض دریافت دستور شهردار مهدیشهر مبادرت به حذف موقت آرم خود کردند. اما به نظر می رسد شهرداری شهمیرزاد یا دستور مدیرکل شهری استانداری را دریافت نکرده، و یا دریافت کرده ، اما بنا به دلایلی که نمی دانیم، حاضر به تمکین در برابر این دستور نیست!

(۲) – بنا به گفته عباس پاکدامن (فایل صوتی موجود است) شهردار شهمیرزاد با سخیف ترین کلمات خطاب به محمد رضا پاکدامن، او را تهدید کرده است.

(۳) – چندی پیش (۲۸ اردیبهشت ۹۱) نیز نامه ای از سوی تنی چند از رانندگان در خصوص برخورد های نامتعارف ماموران شهرداری شهمیرزاد با رانندگان خط، به فرمانداری مهدیشهر ارسال شده بود. رانندگان شاکی در این نامه از تشنج آفرینی، درگیری ، شکستن حرمت مسافران و لطمه زدن به امنیت عمومی جامعه توسط شهرداری شهمیرزاد ابراز نارضایتی نموده و از مسئولان شهرستان تقاضای رسیدگی کرده بودند. آنها در این نامه از اقدام غیر قانونی مامورین شهرداری شهمیرزاد مبنی بر پاک کردن آرم اتومبیل های سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری مهدیشهر توسط ماموران شهرداری شهمیرزاد، ابراز نگرانی کرده بودند.

و اما مورد آخر و دغدغه اصلی و همیشگی مهدیشهر نیوز و دیگر وجدان های بیدار :

مهدیشهر نیوز در دو سال گذشته با وقوع اینگونه اقدامات سریالی و هدفمند، به صراحت آن را تلاشی برای ایجاد اختلاف بین مردم دانست و تخریب ها، تهمت ها و جوسازی ها را به جان خرید تا لااقل حقیقت را برای کسانی که دغدغه ای برای امنیت و اتحاد مردم دارند، روشن کند. (لطفا سری به آرشیو مهدیشهر نیوز بزنید و وقایع را از ابتدا مرور کنید.) مع الاسف اوضاع و مسائل از آنچه فکر می کردیم پیچیده تر است.

فروردین ماه ۱۳۹۱ ، وبلاگ نسل سومی ها، نخستین بار تصویر آرم طراحی شده سازمان حمل و نقل شهمیرزاد را منتشر کرد. همانگونه که مشاهده می کنید هیچ نامی از مهدیشهر وجود ندارد. دو سوال مطرح می شود: این آرم چگونه مجوز گرفته است ؟ آیا حذف نام مهدیشهر با وقایع پیشین بی ارتباط است ؟ از طرح این سوال که جایگاه سیاسی مهدیشهر چیست و چند درصد جمعیت شهرستان را تشکیل داده است نیز می گذریم.

مهدیشهر نیوز یکبار دیگر و جهت ثبت در تاریخ، نهادهای امنیتی – سیاسی استان سمنان را به مرور دوباره وقایع و حوادث چند سال اخیر این شهرستان فرا می خواند و به آنان یادآور می شود، اتحاد و دوستی، بزرگترین سرمایه مردم شهرهای شهرستان مهدیشهر است و سکوت در قبال خدشه دار شدن آن، سکوتی توام با رضاست. مهدیشهر برای پیشرفت و توسعه نیازمند آرامش است.

و یک یادآوری به مردم و مسئولان شهرستان مهدیشهر: پروژه های ما همچنان بر زمین مانده است.  

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.