منفیمثبت (به این مطلب رای بدهید!)
نماینده مردم سمنان و مهدیشهر خطاب به مسولان اجرایی:

به پیشینه مهدیشهر نگاه کنید، حق مردم مهدیشهر بالاتر از این است.

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- نماینده مردم مهدیشهر و سمنان در مجلس شورای اسلامی ظهر دیروز با حضور در جمع نمازگزاران جمعه مهدیشهر به ارایه گزارش دو ماهه عملکرد خود در مجلس نهم پرداخت و مسئولان را به تلاش بیشتر برای توسعه مهدیشهر فراخواند.

به گزارش خبرنگار مهدیشهر نیوز مهندس علیرضا خسروی که در حسینیه المهدی سخن می گفت، چگونگی استقرار ادارات در شهرستان مهدیشهر و نحوه خدمات دهی آنان را مورد پرسش قرار داد و گفت: بعد از چهار سال از ارتقا مهدیشهر، تاکنون کلیه ادارات می بایست استقرار می یافت. وی افزود: مسئولین ادارات شهرستان باید دارای اختیارات کامل باشند و تصمیم بگیرند. اینطور نباشد که برای اخد تصمیم، مجددا از مرکز استان کسب تکلیف کنند. وی خطاب به مسولان استان تصریح کرد: حق مردم مهدیشهر بالاتر از این است. به پیشینه مهدیشهر مراجعه کنید. عشایر این شهرستان حدود یک میلیون راس دام سبک داشته اند، در حال حاضر این رقم به هفتصد هزار راس رسیده است، نباید بگذاریم به مشکلات آنها افزوده شود. وی افزود: روزگاری در این شهر کارخانجات پی وی سی، پاکریس و کارخانجات دیگر فعالیت می کردند و نه تنها کارگران مهدیشهر، بلکه از شهرهای دیگر و حتی مرکز استان در این کارخانجات کار می کردند.

تشکیل مجالس محلی در سمنان و مهدیشهر
نماینده سمنان و مهدیشهر در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل مجالس محلی خبر داد و کارشناسان و صاحب نظران را به شرکت در مجالس محلی و ارایه راهکار در خصوص رفع مشکلات مردم دعوت کرد. خسروی با تاکید بر انجام مطالعه جاده آهوان به فیروزکوه و اتصال سه شهرستان دامغان، مهدیشهر و فیروزکوه از طریق این محور افزود: مهدیشهر باید چهار راهی برای ارتباط شرق به غرب و شمال به جنوب باشد تا همگان از این امکان بهره مند شوند. وی از پیگیری های انجام شده در مورد  گلزار شهدا، پژوهشکده رویان و بیمارستان ۶۴ تختخوابی مهدیشهر و تقاطع غیر هم سطح درجزین ، خبر داد و از مسئولان خواست به پیگیری مطالبات خود از طریق استان اکتفا نکنند و نیازهای شهرستان را از طریق وزارتخانه ها دنبال نمایند.

خسروی با تشکر از فاضلی فرماندار سابق، انتصاب فرماندار جدید شهرستان را به وی تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد با تلاش های محمدرضا قنبری بخشی از مشکلات مهدیشهر برطرف شود.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر سالانه یک میلیون و هشتصد هزار متر مکعب آب استان به دریای خزر می ریزد، از تشکیل بنیاد آب برای پیگیری انتقال آب دریای خزر به استان سمنان خبر داد و تصریح کرد: پیگیری های خود را برای تحقق این طرح مهم ادامه خواهد داد.

کراوات مردم سوریه را بر دشداشه های عربستان ترجیح می دهیم.
خسروی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح رویدادهای سوریه پرداخت و گفت: امروز دنیا تصمیم گرفته است که شکست های خود در جنگ های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه، و شکسته شدن هیمنه اسرائیل را با حمله به سوریه جبران کند. وی سوریه را خط مقدم مقابله با استکبار خواند و گفت: سوریه کشوری است که چهار دهه حامی ایران و پشتیبان لبنان و فلسطین بوده و امروز در مرکزیت حمله استکبار قرار گرفته است. خسروی افزود، شرایط خاصی بر دنیا حاکم است و این شرایط به نوعی با جمهوری اسلامی ایران گره خورده است.

وی شرایط داخلی سوریه را امیدوار کننده خواند و با انتقاد شدید از کشورهای قطر، عربستان و ترکیه در همسویی با استکبار گفت: ما کراوات مردم سوریه را بر دشداشه های عربستان ترجیح می دهیم. مهندس خسروی با اشاره به تحریم های دشمنان گفت: دشمن ابتکارات جمهوری اسلامی ایران را رصد می کند و سعی دارد دامنه ابتکارات ایران در برابر تحریم ها را ببندد. وی تحریم های دشمنان در دوره دفاع مقدس را یادآور شد و افزود: ملت ایران آن تحریم ها را پشت سر گذاشته است و در برابر تحریم های اقتصادی نیز سربلند خواهد بود.
نماینده اصولگرای سمنان و مهدیشهر در مجلس نهم، جرم جمهوری اسلامی ایران را دست نکشیدن از اعتقادات خود خواند و خطاب به استکبار گفت: این کار شما بی جواب نخواهد ماند.

گفتنی است خسروی بلافاصله پس از برگزاری نماز جمعه، در جلسه ای به منظور تشکیل مجلس محلی شهرستان مهدیشهر شرکت کرد و در جمع هیئت موسس این مجلس، اهمیت و ضرورت تشکیل این مجلس مشورتی را تبیین کرد. شنیده ها حاکی است مجلس محلی مهدیشهر که ترکیبی از نخبگان مهدیشهر، شهمیرزاد و درجزین را در بر خواهد داشت بزودی آغاز به کار می کند.

شایان ذکر است دیروز جمعه روز پرکار و پرمشغله ای برای مهندس خسروی بود. چرا که او غروب همان روز در مراسم افطار جامعه خبرنگاران مهدیشهر نیز حاضر شد و در این مراسم از مقام خبرنگاران پرتلاش شهرستان تجلیل به عمل آورد.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.