منفیمثبت (+2 rating, 4 votes)
مهندس خسروی نماینده مردم سمنان و مهدیشهر :

احداث سدهای شهرستان مهدیشهر مطالبه مهم مردمی است و باید سرعت یابد.

مهدیشهر نیوز- مهندس علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در گفت ‏و گو با خبرنگاران در دفتر خود از مسئولان وزارت نیرو خواست تا طرح احداث سدهای «۹ دی» (خطیرکوه و چاشم) و «فینسک» که هر دو در محدوده شهرستان مهدیشهر مصوب شده است را اجرایی کنند.

به گزارش فارس خسروی بیان داشت: سد «۹ دی» در محدوده خطیرکوه و چاشم در شهرستان مهدیشهر باید احداث شود و سد «فینسک» نیز از دیگر طرح‏های مهم در حوزه آب در این شهرستان است که باید هر چه سریع‏تر صورت اجرایی به خود بگیرد. وی افزود: احداث این سدها نباید معطل اجرای طرح انتقال آب به کویر مرکزی از دریای خزر شود و مطالبه مردم در این بخش را باید با احداث هر چه سریع‏تر این سدها که برای منطقه بسیار حایز اهمیت است، پاسخ دهیم.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید ظرفیت‏سازی جدیدی با احداث این سدها در شهرستان مهدیشهر در حوزه آب صورت گیرد و علاوه بر آن، منابع آب خارج از استان نیز به سمنان انتقال داده شود. خسروی بیان کرد: فعالیت‏های مربوط به سدهای مهدیشهر باید از نظر مطالعاتی، تخصیص آب، گرفتن مجوزهای مربوط به ماده ۲۱۵ و ردیف که هم‏اکنون در دست انجام است، با شتاب بیشتری دنبال شود.

وی ادامه داد: باید برای منابع آبی که در برهه کنونی از استان سمنان خارج می‏شود و نمی‏توانیم آن را کنترل کنیم، فکری شود و یکی از راه‏های کاستن از این مشکل، احداث سد است.

یادآور می شود، به موجب مصوبه دور سوم سفر هیئت دولت به استان سمنان، سدهای ۹ دی و فینسک در مناطق شمالی شهرستان مهدیشهر ، به منظور تامین آب بلند مدت شهرستان های مهدیشهر و سمنان احداث خواهند شد.

۲ دیدگاه

 1. بنام اهورا مزدا
  همشهریان ، درود
  ضمن سپاسگذاری از جناب آقای خسروی نماینده محترم ، خواهش بنده این است پیگیری فرمایند تا از همین حالا سهم شهرستان مهدیشهر مشخص شود (خدای ناکرده مثل آب گل رودبار سنگسر شود این دفعه عواقب بسیار وخیمی در پی خواهد داشت )

  نظر شما ؟ Thumb up 5 Thumb down 1

 2. با سلام
  مهندس خسروی برخلاف نماینده قبلی که از نام بردن ایشان معذورم هم از مهدی شهر نام برده و هم به نیازهایش توجه دارد
  خداوکیلی تفاوتش با آن کسی که حتی نام شهرستان ما را هیچگاه روی تابلوی نمایندگی اش بالا نبرد از زمین تا اسمان است
  به امید توسعه و پیشرفت هر دو شهرستان

  نظر شما ؟ Thumb up 3 Thumb down 2