منفیمثبت (+2 rating, 4 votes)
مهندس خسروی نماینده مردم سمنان و مهدیشهر :

احداث سدهای شهرستان مهدیشهر مطالبه مهم مردمی است و باید سرعت یابد.

مهدیشهر نیوز- مهندس علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در گفت ‏و گو با خبرنگاران در دفتر خود از مسئولان وزارت نیرو خواست تا طرح احداث سدهای «۹ دی» (خطیرکوه و چاشم) و «فینسک» که هر دو در محدوده شهرستان مهدیشهر مصوب شده است را اجرایی کنند.

به گزارش فارس خسروی بیان داشت: سد «۹ دی» در محدوده خطیرکوه و چاشم در شهرستان مهدیشهر باید احداث شود و سد «فینسک» نیز از دیگر طرح‏های مهم در حوزه آب در این شهرستان است که باید هر چه سریع‏تر صورت اجرایی به خود بگیرد. وی افزود: احداث این سدها نباید معطل اجرای طرح انتقال آب به کویر مرکزی از دریای خزر شود و مطالبه مردم در این بخش را باید با احداث هر چه سریع‏تر این سدها که برای منطقه بسیار حایز اهمیت است، پاسخ دهیم.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید ظرفیت‏سازی جدیدی با احداث این سدها در شهرستان مهدیشهر در حوزه آب صورت گیرد و علاوه بر آن، منابع آب خارج از استان نیز به سمنان انتقال داده شود. خسروی بیان کرد: فعالیت‏های مربوط به سدهای مهدیشهر باید از نظر مطالعاتی، تخصیص آب، گرفتن مجوزهای مربوط به ماده ۲۱۵ و ردیف که هم‏اکنون در دست انجام است، با شتاب بیشتری دنبال شود.

وی ادامه داد: باید برای منابع آبی که در برهه کنونی از استان سمنان خارج می‏شود و نمی‏توانیم آن را کنترل کنیم، فکری شود و یکی از راه‏های کاستن از این مشکل، احداث سد است.

یادآور می شود، به موجب مصوبه دور سوم سفر هیئت دولت به استان سمنان، سدهای ۹ دی و فینسک در مناطق شمالی شهرستان مهدیشهر ، به منظور تامین آب بلند مدت شهرستان های مهدیشهر و سمنان احداث خواهند شد.