منفیمثبت (+2 rating, 2 votes)
مهدیشهر نیوز بررسی می کند;

شورای شهر; معرف بالندگی علمی، معرفتی و فرهنگی مردم

مهدیشهر نیوز - سال ۱۳۹۲ در پیش است و مردم ما از هم اکنون خود را برای شرکت در دو آزمون بزرگ آماده می کنند: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا. وقتی در سال ۱۳۸۵ به پای صندوق های رای رفتیم تا نمایندگان منتخب خود را برای حضور در پارلمان شهر گلچین کنیم، هرگز تصور نمی کردیم که انتخاب چهارساله ما عملاً به یک انتخاب شش ساله بدل شود. به این ترتیب شورایی که می بایست در آغاز سال ۱۳۸۹ جای خود را به گروهی تازه نفس می سپرد، با مصوبه مجلس شورای اسلامی جانی تازه یافت و تا سال ۱۳۹۲ مهلت گرفت.

افزوده شدن دو سال به عمر شوراها در دوره سوم که مدت کل این دوره را به شش سال رساند، برای برخی از شهرها بسیار خوش یمن بود، اما برای بعضی دیگر از شهرها تلخ و نفس گیر!
در این دوره که با اوج سفرهای استانی و بذل و بخشش های بی سابقه دولت نهم و دهم همراه شد و طرح ها و مصوبه های دولت در بسیاری از نقاط کشور امکان بروز و ظهور یافت، بسیاری از شهرها به یمن هوشمندی و درایت اعضای شورای اسلامی و شناخت عمیق نیازها و پیگیریهای عالمانه آنان راه صد ساله را یک شبه پیمودند، اما شهرهایی نیز بودند که به واسطه انفعال محض شوراهای خود، نه تنها فرصتی نیافتند، بلکه بسیاری از فرصت ها را نیز از کف دادند و نصیبشان چند کلنگ بود که فقط خوراک خبری خبرگزاری ها را تامین کرد، ولی برای مردم ثمری نداشت.

در چنین شرایطی طبیعی است که همه دنبال مقصر بگردند. اگر پای صحبت مردم این شهرها بنشینید، بی درنگ لب به شکایت باز میکنند و ضعف عملکرد شورای شهر را به رخ می کشند، اما کیست که نداند این شورا محصول اراده ی خود آنها است و گلی است که (چه خوب، چه بد) با دست خود بر سر خود گذاشته اند.لذا از باب “گر امر شود که مست گیرند در شهر هرآنچه هست گیرند” ، نباید دنبال مقصر گشت، که به واقع همه مقصرند.
به هر حال در این مدت شوراهای اسلامی شهر و روستا با کارنامه های متفاوت خود، برداشت های مختلفی را در افکار عمومی شکل دادند. برخی از آنها با مردم تعامل کردند، کمیسیون های مختلف را شکل دادند، از نظرهای کارشناسان دلسوز برای تصمیم سازی های بهتر بهره بردند و به پیمان خود وفادار ماندند. اما بعضی دیگر، پیمان خود را ازیاد بردند، از مردم گریزان شدند، تنها به آمار جلسات بی ثمر خود دل خوش کردند و عجیب تر اینکه شورای نمونه هم نام گرفتند !

شوراها: نزدیک ترین عرصه حضور مردم در تعیین سرنوشت
جدای از جایگاه بلند شوراها از دیدگاه قرآن و روایات بزرگان دین، اهمیت و ضرورت شوراها و نظام شورایی از پایه های عقلانی برخوردار بوده و مورد باور و پذیرش همگان است، تا آن جا که این مهم چند اصل از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (اصل ۷ و ۱۰۰و ۱۰۱و ۱۰۲ و ۱۰۳ و ۱۰۵ و ۱۰۶) را به خود اختصاص داده است. شوراها به وی‍ژه شوراهای اسلامی شهر و روستا به تصریح اصل هفتم قانون اساسی، علاوه بر اینکه یکی از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور است، نخستین و نزدیک ترین عرصه حضور مردم در تعیین سرنوشت خود به شمار می رود و می تواند معرف بالندگی و رشد علمی، معرفتی و فرهنگی مردم آن جامعه باشد.
بنابراین چنانچه افراد لایق، صاحب تجربه، کاردان و پرتوان در معرض انتخاب قرار گیرند و مردم جامعه به دور از تعصبات طایفه ای، با شناخت و آگاهی کامل انتخاب کنند، آنگاه شورایی حقیقی شکل خواهد گرفت که می تواند نماد و آینه تمام نمای مردم و رای دهندگان باشد.

انتخابات شوراها تقریباً ۵ ماه دیگر همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود. تنور انتخابات ریاست جمهوری رفته رفته با تحرکات آشکار و نهان داوطلبان احتمالی گرمتر می شود و هواداران نامزد ها نیز از هم اکنون صف بندی های خود را شکل داده اند.
برگزاری دو انتخابات همزمان ممکن است یکی را تحت الشعاع دیگری قرار دهد. بعضی ها می گویند: شاید سایه سنگین انتخابات ریاست جمهوری بر حساسیت، دقت و چگونگی انتخاب مردم در امر شوراهای اسلامی تاثیر گذاشته و آن ها را از این موضوع حیاتی غافل سازد. در پاسخ به نگرانی این عزیزان باید اذعان کرد اگر انتخاب ریاست جمهوری به منزله تعیین سرنوشت آحاد یک کشور است، یقیناً انتخاب افرادی آگاه، کاربلد، دانا و توانمند برای پیگیری خواسته های به حق مردم از دولتمردان و مدیران اجرایی در سطح استان و کشور هم دست کمی از آن نخواهد داشت.

درس گرفتن از تجربه های گذشته
   حال بیایید کمی به عقب برگردیم و عملکرد ۶ ساله سومین شورای اسلامی شهر مهدیشهر را مرور کنیم.
  شورای اسلامی شهر مهدیشهر تا چه اندازه در پیگیری مطالبات مردم موفق بود؟
  آیا این شورا توانست سهم عادلانه ای از اعتبارات استانی و ملی را به منظور توسعه زیرساخت های شهری مهدیشهر جذب کند؟
  آیا شورای سوم مهدیشهر قدم موثری برای جذب سرمایه گذاری و رونق کسب و کار برداشت؟
  آیا این شورا توانست فضای زندگی مردم را در حد قابل قبولی متحول کند؟
  آیا شورای دوره سوم در ایجاد تعامل و همفکری با دستگاه های اجرایی شهرستان و استان موفق بود؟!
  آیا این شورا توانست دست کم یک کمیسیون فعال را با حضور کارشناسان بومی مهدیشهر شکل دهد؟
  آیا شورا در بعد اطلاع رسانی به موکلان خود موفق بود؟
  شورای سوم در راستای توسعه فرهنگی مهدیشهر چه کرد؟
  این شورا برای اجرایی شدن مصوبات سفرهای دولت چه اقدام موثری را انجام داد؟
  چرا بسیاری از مصوبات مهدیشهر در سفر دوم و سوم، یا با تاخیر اجرا شد، یا اصلاً به اجرا در نیامد؟
  آیا شورای سوم توانست از افکار عمومی نمره قابل قبولی بگیرد؟!
  در یک کلام، مردم از شورای اسلامی شهر مهدیشهر چه قضاوتی خواهند داشت؟

انتخاب بهترین ها: رمز موفقیت
چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا چه از بعد سیاسی و فرهنگی و چه به لحاظ تاثیر مستقیم بر زندگی و معیشت مردم و میزان رفاه و رضایتمندی آن ها از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است و نباید از آن غافل شد. از این رو جا دارد تا فرصت باقی است با رایزنی و درخواست و حتی استمداد از افراد قوی، توانمند و دلسوز، آن ها را به ورود به میدان انتخابات شورا ترغیب کرد. مهدیشهر استعدادهای فراوانی دارد. از هم اکنون باید تلاش کرد تا انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا به عرصه ای برای رقابت بهترین ها تبدیل شود. هرچند اغلب افرادی که آمادگی خود را برای نامزدی شورای شهر اعلام می کنند به انگیزه خدمت وارد می شوند، اما در این شرایط حساس روا نیست افراد توانمند در گوشه ای بنشینند و اجازه دهند عرصه شورا به میدانی برای رقابت افراد کم بنیه تبدیل شود.

اگر شهری سربلند و پیشرو با زیرساختی مناسب می خواهیم، دو ضرورت مهم را در نظر داشته باشیم:
۱- بهترین ها به عرصه رقابت شوراها وارد شوند.
۲- مردم نیز بدور از احساسات و تعصبات طایفه ای، هفت نفر از کاندیداهای اصلح را انتخاب کنند.

مهدیشهر نیوز باز هم در این باره خواهد نوشت…

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.

۲۸ دیدگاه

 1. با عرض سلام

  شورای مهدی شهر از یک مسئله مهم به نام پشتوانه مردمی غافل بود.شاید بهمین دلیل خیلی کم در جایگاه پاسخ دادن به مردم قرارگرفت.فرار از مردم باعث طمع دیگران برای دزدیدن طرحهای شهر ما شد که تا حدودی نیز موفق بود…

  نظر شما ؟ Thumb up 5 Thumb down 0

 2. بیمارستان در کنار تعدادی هتل و پارک!!! در دربند
  دانشگاهی که خیر سرمان دانشگاه دولتی قرار بود باشد در کنار کارخانه گچ در روبروی کارخانه های دیگر در فضایی کاملآ تاثیرگذار در شهر!!!!

  مگر یک شهر به اندازه سنگسر چند پرو÷ه مهم دارد که اینگونه چشمپوشی کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  کاش در مطلبی شورای دیگر شهر ها را مقایسه کنید که دیگر هیچ مطلب اضافه ای نیازمند گفتن نخواهد بود.

  نظر شما ؟ Thumb up 5 Thumb down 2

 3. متاسفانه شورای سوم هیچ اقدام موثری انجام نداد و فقط وقت تلف کرد.
  ممکن است اعضای شورای شهر عملکرد شهرداری را ملاک عملکرد خود قرار دهند و بگویند این همه کار در شهر انجام شده است. این درست، اما این نوع نگاه هم ناشی از عدم احاطه آقایان به فلسفه وجودی شورا است.
  نظارت بر امور شهری و عزل و نصب شهردار تنها بخشی از شرح وظایف شورا است، نه همه آن.
  اگر قرار بود شورا فقط بر امور شهری نظارت کند، چه لزومی به این همه کبکبه و دبدبه بود؟ در این صورت بهتر بود در این شورا را گل بگیرند و بگذارند همه چیز به روال سابق برگردد و شخص استاندار بر امور شهرها نظارت کند.
  ای کاش آقایان شورای سوم که با مصوبه مجلس بدجوری خوش به حالشان شد و ۶ سال بر صندلی نمایندگی شهر جاخوش کردند، اقلاً سالی یک بار کتاب قانون شوراها و شرح وظایف خود را مرور می کردند.
  اما صد حیف که به قول شما خود ما مقصریم.
  از همین حالا از شورای چهارم می خواهیم شهر سوخته شورای سوم را مرمت کنند.
  همین!

  نظر شما ؟ Thumb up 5 Thumb down 4

 4. بنام اهورا مزدا
  آقا احسان و آقا ناصر ، درود
  بی زحمت کمی مطالعه سپس اعلام نظر نمایید ، من بر این باورم که شورای شهر از ترکیب خوبی برخوردار نیست یعنی اینکه هم افراد توانمند دارد و هم افراد ناتوانمند مهم این است که این انتخاب مردم بوده . نباید آنقدر بی انصافانه به بیان دیدگاه بپردازیم که زحمات بیش از حد دیگران نادیده گرفته شود آیا فرد یا افرادی در شورا نبودند که حتی از آبروی خویش به خاطر زادگاهشان بگذرند ؟ برایتان خیلی متاسفم شما همانهایید که نیروی خدوم بومی را زمین گیر و کاری با نیروهای نابخرد غیر بومی ندارید .
  آقا احسان کارخانه گچ در حال جمع آوری است ضمن اینکه دانشگاه سمنان هم روبروی شهرک صنعتی سمنان ایجاد گردیده . آیا هیچ کس به غیر شما نمی فهمد ؟
  آقا ناصر بر اساس قوانین جاری کشور (قانون شورای شهر – حقوق اداری و…) شورا تصمیم گیر و شهردار اجرا کننده است …(به ظاهر برای دیدن اقدامات شورا نیاز به عینک با نمره بالا دارید )

  نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 9

  • سلام جناب سرباز کورش
   حقا چقدر به چیزی که نوشتید تفکر کردید؟؟؟؟؟؟؟ ساخت دانشگاه سمنان در نزدیک شهرک صنعتی یک کار غلط بود که خودشان اعتراف میکنند و حتی فروسیلیس را هم نمیتوانند تعطیل کنند چون این سرمایه دار است که حرف اول و اخر را میتواند بزند

   کارخانه گچ را تعطیل کنند بقیه را چه میکنند؟؟؟؟؟؟؟ اینهمه تعلل از این شورا دیده شده است انوقت بنده نیرویهای مردمی را زمینگیر میکنم؟!!!!
   ….
   ———
   مهدیشهر نیوز- با سلام. طرح اتهام علیه اشخاص مجاز نیست

   نظر شما ؟ Thumb up 8 Thumb down 7

 5. درود
  شورای سوم به عنوان نخستین شورایی که بر تشکیلات مرکز شهرستان حضور یافته بود بسیار ناموفق عمل کرد این نظر اکثر افراد تحصیل کرده است که: این شورا در اندازه یک مرکز شهرستان نبود و استانداری این را زودتر از همه فهمید- البته کارهای مثبتی هم کرد اما در کل نمره قابل قبول نگرفت

  نظر شما ؟ Thumb up 7 Thumb down 5

 6. درود
  برای شهر مهدیشهر می بایست جداقل ۷ نفر عضو در شورا باشند تا با این جمعیت شهرستان و مرکز بودن افراد با توانایی بالا در شورا حضوریابند
  ——-
  مهدیشهر نیوز- با سلام. درج چند نظر از یک آی پی مجاز نیست.

  نظر شما ؟ Thumb up 1 Thumb down 2

 7. همه به فکر جیب خودشون نه به فکر مردم

  نظر شما ؟ Thumb up 3 Thumb down 4

 8. بنام اهورا مزدا
  آقااحسان ، درود
  ۱- این یک طرح علمی پیشنهادی در سطح کشور بوده که دانشگاه و صنعت را هرچه بیشتر به هم نزدیک کنند آز آن جمله قرار دادن اماکن جدید آنها در کنار هم ، متاسفانه ناآگاهانه به همین راحتی اعلام نظر میکنید .
  ۲- ما که تا بحال نشنیده ایم که آنها به اشتباه خود اعترافی کرده باشند دلیل مدعی اینکه روز به روز اعتبارات دولتی را در همان نقطه که به نظر شما اشتباه است هزینه میکنند (اشتون کلاف د ژور تر گی)
  ۳- بر اساس ماده ۷۱ قانون شورا که طی آن وظایف اعضای شورای شهر احصا گردیده یا قوانین دیگر ، بفرمایید کجا مقرر گردیده که در رابطه با جانمایی دانشگاه شورای شهر مسوُول است ؟
  ۴- بر اساس بند ب ماده ۲۰ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه ، قانون محاسبات عمومی کشور و قوانین و مقررات دیگر دانشگاهها موسسات عمومی مستقل محسوب شده و بموجب تصمیمات هیات امنای خویش اداره میشوند بفرمایید شورای شهر در این میان چه نقشی میتواند داشته باشد یا تصمیمی میتواند بگیرد و عملی کند ؟

  نظر شما ؟ Thumb up 9 Thumb down 4

  • سلام مجدد
   حقا بحث داغی شده است و امیدوارم فرهنگ بحث کردن برای همه همشهریان به وجود بیاید
   بنده جهت تک تک حرف های شما پاسخ دارم:
   ۱-بنده بررسی های بسیار کردم ذر سطح کشور – در همه جا دانشگاه را در بهترین جا می سازند و کارخانه را در دوردست و فارغ از آلودگی! سمنان هم در دوران توسعه هول شد و یک اشتباهی کرد و حتی بحث انتقال شهرک صنعتی را به میان آورد که هزینه باعث لغو آن شد
   ضمنا آن نزدیکی نزدیکی فکری بوده است و نه فاصله ای بزرگوار!!!
   ۲-حداقل در ده مورد بنده سراغ دارم که به فروسیلیس اعتراض شده است و ضمنا فراموش نکنید ۹۹ درصد اخبار را از مردم پنهان می کنند – در اراک هم پالایشگاه مردم را کلافه کرده – در تهران پالایشگاه نفت – در هر شهری بی تدبیری دردسر ساخته – آیا ما هم مجازیم بی تدبیری کنیم ؟؟؟؟؟؟؟ یک لینک هم برای نمونه :
   http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8910250867
   3-شما که انقدر به قانون و تبصره واردید بفرمایید بر اساس کدام ماده و تبصره اعضای شورای شهر می توانند کارمند دولت و حقوق بگیر آن باشند و حتی می توانند در خارج از محل خدمت ساکن شوند ؟؟؟!!!! ضمنا تمامی عملکرد ها نسبی است – چطور شورای شهر سمنان در جانمایی کوچکترین طرح دولتی دخالت می کند – در شهمیرزاد دخالت که چه عرض کنم تصمیم گیری می کند اما در مورد سنگسر بر اساس ماده فلان و فلان شورا هیچ قصوری ندارد و لابد بایستی سپاسگزار انها بود!!!!
   ۴-حداقل انتظاری که از شورا داشتیم که یک جلسه عمومی بگذارد صاف و پوست کنده به مردم اعلام کند آی ایوالناس! به نظر ما اهمیت نمی دهند -
   آنوقت میشد یک کاری کرد اما چه کنیم که حقوق دولتی گرفتن یعنی ساکت ماندن و دم نزدن
   بنده اعتقاد داشتم و دارم که هر ۵ عضو شورای شهر برای خدمت آمدند و در نیت آنها تردید جایز نیست اما با کمال تاسف نه توان مقابله با تهدیدها را داشتند و نه انسجام لازم را

   نظر شما ؟ Thumb up 4 Thumb down 7

 9. بنام اهورا مزدا
  آقای یا خانم نام*، درود
  بنده با کارکنان مرتبط در این بخش در استانداری (دفتر امور شهری و شوراها ) گفتگو کردم فرمایش شما دروغ محض است حتی آنها بیان میدارند که شورای شهر سنگسر از شوراهای پرکار استان است (یون یکه د اشتون شه)

  نظر شما ؟ Thumb up 7 Thumb down 4

 10. بنام یزدان پاک
  البته دوستان ببخشند که چند روز به خاطر مشغله کاری موفق به خواندن مطالب سایت ها نشدم و دیر در گفتگو شرکت کردم .

  نظر شما ؟ Thumb up 0 Thumb down 2

 11. جناب سرباز کورش!
  می گویند : هر اثری بیانگر موثر است. به عبارت دیگر، باید از اثر پی به موثر برد.
  شما که از قول آن دوست استانداری نشین می گویید شورای شهر سنگسر از شوراهای پرکار است، بفرمایید این شورای مثلاً پرکار چه آثاری از خود به جا گذاشته است؟
  ماده و قانون را به رخ نکشید لطفاً.
  فقط بگویید به اعتبار کدام عملکرد، شورای شهر مهدیشهر را شورای پرکار لقب می دهید؟
  البته این را بد نیست که به مزاح بگویم:
  پرکار نبود، پرگار بود. این شورا ۶ سال تمام مثل پرگار به دور خودش چرخید!
  مسافت زیادی را طی کرد، اما فقط به دور خود چرخید.

  نظر شما ؟ Thumb up 7 Thumb down 8

 12. شورای اسلامی هر شهر می تواند برای دیگر ارگانها طبق قانون مشاورخوبی باشد و نیازمندیهای شهر را به اطلاع مسولین مرتبط برساند و از مسیر قانونی پیگیری نماید

  نظر شما ؟ Thumb up 2 Thumb down 0

 13. بنام اهورا مزدا
  جناب آقا احسان ، درود
  همانگونه که بنده در رابطه با جانمایی دانشگاه و … به قانون استناد کردم و شما محلی برای آن نگذاشته و بحث را از مسیراصلی آن خارج کردید دوباره به آن استناد نمیکنم چون از دیدگاه شما مشخص است علاوه بر اینکه اهل قانون ومقررات نیستی دیگران را نیز ترغیب به بی قانونی مینمایید ، بزرگوار فرمودید (حداقل انتظاری که از شورا داشتیم یک جلسه عمومی بگذارد صاف و پوست کنده به مردم اعلام کند آی ایوالناس! به نظر ما اهمیت نمی دهند -آنوقت میشد یک کاری کرد…) ، در صورت چنین کاری آیا می دانید هر اقدامی توسط هرکس بعمل میامد اعضای شورای شهر به موجب قانونی که شما نسبت به آن بی اعتناهستید به عنوان تشویش اذهان عمومی و… تحت تعقیب کیفری قرار میگرفتند ؟
  با عرض پوزش چون بنده در بحث به حرّافی علاقه ای ندارم و بیشتر تلاشم این است که با استناد قانون و استدلال منطقی پاسخ دهم و پاسخ بشنوم چنانچه قانونی و منطقی پاسخ ندهید با عرض پوزش مجدد از بحث با شما صرف نظر میکنم.

  نظر شما ؟ Thumb up 7 Thumb down 5

  • شما با عدم پاسخ به سوالات و دفاع بی دلیل از یک شورا ضعیف عملا خویش را زیر سوال بردید – بنده نه غیر قانونی عمل می کنم و نه کسی را ترغیب به بی قانونی – آنقدر شرافت دارم که برای شهر خودم چند جا به دردسر افتادم و بماند..
   جناب عالی که دیگر مشخص شد به شدت وابسته به شورا هستید عملا به مردم ثابت کردید به جای پاسخ دادن به سوالات میتوان بحث را تخطئه کرد – قطعا بنده و ۹۹ درصد مردم شهر نیز می دانیم که این شورا مبتلا به چه مسائلی و دفاع از این شورا مضحک و فرافکنی با ماده و تبصره خنده دار است!!!
   بنده نیز از هر صحبتی صرف نظر و تاکید میکنم به عنوان نماینده شورا حتی به یکی از سوالات بالا پاسخ ندادید خصوصا شغل دولتی داشتن شورا – مردم خودشان قضاوت می کنند
   مدیر محترم سایت در یک جا بخش اصل صحبت بنده را حذف کرد که همان یک نکته برای روشن شدن خیلی مسائل کفایت می کرد
   وسلام

   نظر شما ؟ Thumb up 5 Thumb down 6

 14. بنام یزدان پاک
  جناب آقا ناصر ، درود
  شما و آقا احسان از قانون فراری هستید و هردو مشابه فکر میکنید میخواهید بحث را از مسیر اصلی خارج نمایید چون فرمودید: (ماده و قانون را به رخ نکشید لطفاً ) ، چرا؟ آیا جز این است که حرف حساب پاسخ ندارد ؟ از نحوه نگارشت شناختمت ، دوست من از فرد فرهیخته ای مانند شما این دیدگاه ابتدایی بسیار بعید است جز اینکه شما از این دیدگاه ابتدایی منظوری داشته باشی که … ! همانگونه که به آقا احسان هم عرض کردم چنانچه قانونی و منطقی پاسخ ندهید با عرض پوزش از ادامه بحث منصرف خواهم شد .

  نظر شما ؟ Thumb up 6 Thumb down 7

 15. در موفق بودن شورای سوم همین بس که کسی آن را به عنوان نمونه انتخاب کردکه پروژه استخر دانش آموزان را حذف و بیمارستان و دانشگاه را پخش و پلا و حیف و میل نمود! چه موفقیتی از این بالاتر
  حالا هی نر و ماده و تبصره کنید و خوش باشید!

  نظر شما ؟ Thumb up 2 Thumb down 5

 16. با سلام خدمت برادر بزرگوارم جناب آقای طاهرکرد. بابت درج اخبار شهرستان در سایت خبری وزین مهدی شهر نیوز کمال تشکر وقدردانی رادارم.از پست” شورای شهر; معرف بالندگی علمی، معرفتی و فرهنگی مردم” که برای بررسی عملکرد شورای شهرقراردادین بینهایت سپاسگزارم. به نظر بنده یکی از مشکلات شورای شهر سوم این بود که گزارش عملکرد نمی دادن. علتشو من نمی دانم؟؟؟؟بنده عملکرد اعضای محترم شورای شهر دوره سوم را مثبت ارزیابی می کنم. وعلت آن هم پیگیری شبانه روزی برای مصوب شدن احداث شعبه منطقه ای پژوهشکده رویان در شهرستان مهدی شهر که به نظر بنده بزرگترین پروژه علمی در طول تاریخ مهدی شهر می باشد. اگه روزی بزرگان اجازه فرمودند عملکرد اعضای محترم شورای شهردر پیگیری وبه ثمررسیدن این مصوبه بزرگ که خداراشکر عملیات اجرایی آن هم شروع شده اعلام خواهم نمود. بخداقسم ما مسولین زحمت کش فراوانی داریم .از انصاف به دور است قدردان زحمات مسولین نباشیم. به نظر بنده هرشخصی که ادعا می کند می تواند بهتر کار کند بسم ا…البته بدور از هرگونه ارتباطات سیاسی وجناحی….

  نظر شما ؟ Thumb up 6 Thumb down 1

 17. با سلام
  برادر من احسان می توانید بعضی ار دستاوردهای شورای شهمیرزاد و دیگر شهرها را بر شمارید شما که اینگونه اعتراض به عملکرد شورا دارید چرا از نزدیک نمی روید و به خودشان منتقل نمی کنید

  نظر شما ؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  • جسور بودن به میزان بینهایت
   شجاع بودن – نترس بودن – فریاد زدن سر مسئولان بدون هیچگونه عقب نشینی
   یادم نمیره اون روز که داشتن تابلو سنگسر رو از دربند میکندن عضو شورای شهرشون هم اونجا بود!!!
   انقدر شجاعت دارن هر چند به راه حق نیستن – حتی با وقاحت تمام اسم سنگسر رو حذف می کنن اما به … هم نیست .نمونش اینجا:
   http://www.shahmirzadcity.com/?p=2999

   بنده عرض کردم شورای ما هر کدام به دلایلی می ترسن و سکوت می کنن – یکبار مفصل وقت گذاشتم توضیح دادم

   نظر شما ؟ Thumb up 3 Thumb down 7

 18. من که فکر میکنم این احسانه و نام* سنگسری نیستند آمدند اختلاف ایجاد کنند .
  ————————
  مهدیشهر نیوز- درج نظرات از یک شناسه اینترنتی و با نامهای مختلف مجاز نیست

  نظر شما ؟ Thumb up 2 Thumb down 6

 19. با سلام و عرض ادب
  امیدواریم دلگیر نشوید اما این بحث کردن های کلی هیچ نتیجه ای نخواهد داد.
  بهتر است خودتان بررسی روی عملکرد شورا داشته باشید آنهم نه کلی بلکه در جزبه جز موارد سالهای حضور شورا
  ———————-
  پاسخ مهدیشهرنیوز- با سلام
  اتفاقا قصد داریم به همین شیوه عمل کنیم
  موفق باشید

  نظر شما ؟ Thumb up 3 Thumb down 0

 20. سرباز کورش! پس چی شد این دلایل شما ؟
  چهار تا دلیل روشن و منطقی برای موفقیت شورای سوم بیاورید تا من بشوم سرباز شما!
  در غیر این صورت حتم دارم که شما نه سرباز کورش، بلکه سرباز شورا هستید!
  راستی امریه هم دارید؟

  نظر شما ؟ Thumb up 3 Thumb down 3

 21. بنام اهورا مزدا
  آقا ناصر ، درود
  خواستی بنده را به حرف بیاری ، باشه موفق شدی ولی قرار نبود بنده دلیل ارایه بدم دوستان قرار بود در پاسخ به دیدگاه بنده دلیل قانونی و منطقی ارایه بدهند ولی چون در دیدگاه جدید خواستی ، باشه دلایل :
  ۱- سرورم کوروش در آن زمان وحشی گری ملتها در کل جهان اولین منشور حقوق بشر را تدوین (که در حال حاضر سند سربلندی ما ایرانیان محسوب میشود) طرفدار حقوق و قانون بود و من هم پیرو او هستم (طرفدار حقوق و قانون) . پس به همین دلیل در دیدگاههای خویش به حقوق وقانون استناد میکنم چرا که قاطع هر چیز قانون و حقوق است پس حقوق و قانون مورد استناد قبلی بنده اولین دلیل مورد نظر برای شورا .
  ۲- شورای شهر شاید ترکیب خوبی نداشته باشد ولی نمتوان از دو تن از سرآمدان شهر که عمری را برای شهر زحمت کشیده اند بی انصافانه گذشت به عنوان نمونه جلوگیری از حذف استخر دانش آموزی ( که در حال حاضر زیر سازی آن انجام شده و ستونهای آهنی آن در محل استخر قابل مشاهده است ).
  ۳- تثبیت موقعیت شهری در دربند و جنوب شهر تا درجزین که دست آیندگان برای کار باز باشد .
  ۴- اقدامات عمرانی بیشمار مانند تعریض کوچه ها ، ساخت پل کوی دانشگاه ، احداث پله در دامنه غار دربند سنگسر ، ایجاد آبشار و استخر وساخت ساختمان شهرداری در شهرک شهداو …(آنهم با مشکلات زیاد اعتباری )
  ۵- ایجاد شهری با سه منطقه آب وهوایی (دربند = سرد کوهستانی ، بخش مرکزی شهر =معتدل کوهستانی ، اطراف بلوار خلیج پارس = گرم )
  ۶- پیگیری ایجاد مراکز علمی مانند دانشگاه آزاد و…
  ۷- مقایسه عملکرد شواری شهر با شهرهای دیگر
  ۸- عملکرد بیشمار دیگری وجود دارد که شرح آن میبایست توسط شورا اعلام گردد به عنوان نمونه پیگیری ایجاد پژوهشکده رویان که تقریباً داشت از دست میرفت .( در این رابطه آقای شاهمیری اطلاعات خوبی را در دیدگاه بالا ارایه کردند.
  اقدامات بیشمار شورا مانند باد کردن باد کنک نبوده که ظرف چند ثانیه به انجام برسد برای هر اقدام انژری زیادی صرف شده است .

  نظر شما ؟ Thumb up 17 Thumb down 3

 22. با سلام به اطلاع دوستان حتما رسیده که شهرداری و شورای شهر فقط سنگ جلوی دانشگاه ازاد انداختند البته در زمان مهندس پاکزادیان و فقط از اجرای پروژه های جدید جلوگیری کردند حالا پیگیریشون چی بوده
  حتما تابلو ی راهنما بوده احتمالا

  نظر شما ؟ Thumb up 0 Thumb down 1

 23. وقتی که موقع انتخابات اولویت برای انتخاب نامزد مورد نظر براساس نسبت فامیل و دوست و آشنا باشه همینه دیگهاونایی که رای آوردن رفتن برای ترقی خودشون توی این دورزمونه مردم فقط به فکر خودشونن بقیه شعارع

  نظر شما ؟ Thumb up 1 Thumb down 0

 24. باسلام وتاسف فراوان برای مردم مثلا با فرهنگمون ….نتیجه انتخابات نشون داد خلایق هرجه لایق واقعا که …..
  ازروی فامیل بازی ورو کم کنی وتقلب وبی سوادی…..

  نظر شما ؟ Thumb up 3 Thumb down 0