منفیمثبت (+1 rating, 1 votes)

…. و اینک سلامی دوباره

سلام.
خوشحالیم که پس از چند ماه دوری، مجدداً به جمع شما عزیزان آمدیم. چند ماه از درج آخرین پست ما می گذرد. خیلی از عزیزان در این مدت به مهدیشهر نیوز سر زدند و علت توقف ناگهانی فعالیت این سایت را جویا شدند. خیلی ها که لطفشان بزرگترین سرمایه مان است، مدام تشویقمان کردند که کار را دوباره شروع کنیم.
اما بعضی ها هم گمان کردند که مهدیشهر نیوز قلم را غلاف کرده و گوشه نشین شده است!

راستش را بخواهید قصد گوشه نشینی نداشتیم و نداریم. علت توقف چند ماهه این سایت، ضرورت نگاه مجدد به چند سال فعالیت خبری، نقد و بررسی عملکرد گذشته و هدف گذاری برای آینده ی سایت بود که وقت مبسوطی را می طلبید. علاوه بر این، اداره سایت به طور متوسط ۴ ساعت در روز زمان می طلبد و با وجود مشغله های کاری، این فرآیند بشدت وقتگیر است.

 حتما به خاطر دارید که مهدیشهر نیوز در سری تحلیل های خود و انبوه مطالبش در سالهای گذشته، هشدارهای لازم را پیرامون مسائل پشت پرده استان داده بود. هشدارهایی که مع الاسف اغلب جدی گرفته نشد و از قبل همین بی توجهی، مصالح مهدیشهر (سنگسر) و حقوقش به سادگی زیر پا گذاشته شد.

به یقین بحرانهایی که امروز مهدیشهر با آن دست به گریبان شده است، خرده مسائلی بودند که در سالهای گذشته به سادگی امکان رفع و رجوع داشتند. اما در سایه غفلت صرف، امروز به مهمترین دغدغه شهر بدل شده اند.

جان کلام آنکه امروز مسئله اساسی در سنگسر برخلاف دیگر شهرهای مهم استان، نه پیشرفت پروژه های نیمه تمام دولت است، نه مسائل کلان توسعه و نه هر آنچه که دیگر شهرها به دنبال آن هستند. امروز مهدیشهر بی آنکه پیشرفت محسوسی را به دست آورده و بی آنکه جهشی را پس از شهرستان شدن شاهد باشد، تلاش می کند داشته های مسلم خود را از دست ندهد! و این همه آن چیزی بود که مهدیشهرنیوز در این سالها از وقوعش نگران بود.

 مورد دیگری که مهدیشهرنیوز بارها خطاب به ارگان های دخیل و مسئول در بحث امنیت نوشته بود، بحث وحدت منطقه ای و لزوم برخورد با تنش سازان شهرستان بود. روابط دوستانه و برادرانه مردم مهدیشهر و شهمیرزاد، آخرین مانع بر سر راه کسانی بود که برای تحقق زیاده خواهی هایشان، دست به هر خبطی می زدند. مهدیشهر مسائلی چون انتشار شعر توهین آمیز علیه مهدیشهری ها، طومار نویسی و توهین به مردم مهدیشهر، چاپ بروشورهای غیر قانونی و تنش زا با بودجه بیت المال، حذف نام مهدیشهر از کلیه تابلو های راهنمایی، سرقت تابلوی حریم دربند مهدیشهر و … را خوب به خاطر دارد.
اینها همه دانه های علف هرز تفرقه بودند تا زمینه های ایجاد دو دستگی در شهرستان را فراهم کنند تا امروز بتوانند عقبه و پیشینیه ای برای بحث تجزیه مهدیشهر داشته باشند. اقداماتی که در تقابل صریح با اساس قانون و منویات و سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و تبعات بلند مدت در پی خواهد داشت.
و این مسئله نیز مورد بی توجهی نهاد های درگیر قرار گرفت و امروز نتایج اولیه آن در واکنش توده های مردم قابل رویت است. هر چند هشدار صریح وزیر اطلاعات شاید نقطه امیدبخشی برای رفع و رجوع این مسئله باشد.

 امروز مشاهده این میزان بی عدالتی و بی توجهی به حقوق مهدیشهر (سنگسر)، برای مهدیشهر نیوز به مراتب سخت تر از دیگر مردم شهرستان است. چرا که زمانی دلسوزان شهر، شاه کلید حل مسائل شهرستان را در دست مسئولین مهدیشهر قرار دادند، اما افسوس که مسئولین شهری هیچگاه از آن به درستی استفاده نکردند.
به همین دلیل بهتر دیدیم مدتی را در سکوت سپری کنیم تا در آستانه انتخابات مهم شورای شهر، انگیزه های کافی و انرژی لازم را برای فعالیت داشته باشیم.

از کامنت ها، پیغام ها و پیگیری های دلسوزانه شما و ابراز حمایت دلگرم کننده تان سپاسگزاریم.
درست است که بدون دعوت آمده ایم، اما هرگز به خودمان اجازه نمی دهیم بی اذن شما از صحنه خارج شویم.
از شما درخواست می کنیم همچون همیشه مبلغ مهدیشهر نیوز باشید و آن را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

.. و اینک سلامی دوباره

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.