منفیمثبت (+2 rating, 2 votes)

ملاحظاتی پیرامون احداث باند دوم محور میدان ولایت به دربند مهدیشهر

مهدیشهر نیوز - به ماه های پایانی عمر دولت دهم رسیده ایم. ثروتمندترین دولت تاریخ کشورمان تا چندی دیگر جای خود را به ” دولت تدبیر و امید ” می دهد و به خاطره ها می پیوندد.

دور از انصاف است که از خدمات ماندگار این دولت سپاسگزاری نکنیم. در سایه تلاش های دولت نهم و دهم، امید حرکت و تلاش در عمران این مرز و بوم علیرغم مشکلات کمرشکن اقتصادی ( ناشی از تحریم ) نه تنها کاهش نیافت بلکه شتابی مضاعف گرفت. بسیاری از شهرهای کشور از خوان گسترده دولت نعمت های فراوان بردند. پروژه های رنگارنگ اقتصادی چهره بسیاری از شهرها را دگرگون کرد و مردم شهرها و روستاهای کشور از نگاه ملاطفت آمیز دولت دلگرم و امیدوار شدند. البته در کنار این حرکت جهادگونه، مواردی را هم می توان یافت که تعجب کارشـناسان و صاحب نظران را بر انگیخت. در برخی از  پروژه ها به علت فقدان مطالعه کافی، نه تنها سرمایه های ملی به هدر رفت، بلکه در دراز مدت موجب زحمت مردم شد.

و عجبا که هیچگاه از گذشته درس عبرت نگرفتیم تا بار دیگر متحمل چنین خساراتی نشویم. با وجود اینکه دستگاه های نظارتی متعددی به منظور پایش عملکرد مسئولان در بدنه قوای سه گانه پیش بینی شده، مع الاسف باز هم شاهد عملکرد سلیقه ای و خسارت بار برخی از دستگاه ها بودیم.

.. در این مطلب نگاهی داریم به پروژه احداث باند دوم محور میدان ولایت، حد فاصل بلوار دکتر شریعتی تا انتهای دربند مهدیشهر که اگر برای آن چاره اندیشی نشود، به معضلی پیچیده و دردسر ساز بدل خواهد شد.
در ابتدا بد نیست تاریخچه این محور را مرور کنیم :

این محور سالها پیش توسط مهندسین مشاور آزمایشگاه مکانیک خاک مورد مطالعه قرار گرفت، اما به دلیل ضعف طرح و عدم توانایی در ایجاد ارتباط بین کمربندی دو شهر مهدیشهر و شهمیرزاد و فقدان تمهیدات کارشناسی لازم برای دسترسی به نقاط گردشگری دو شهر، مورد تصویب اداره کل راه و ترابری استان سمنان قرار نگرفت. در سال ۱۳۸۷ مطالعه این طرح به انضمام کمربندی مهدیشهر و ساماندهی مناطق ارتباطی درجزین، به “مشاور ایمن راه ” واگذار شد، اما به دلیل عدم تخصیص اعتبار، به فرجام نرسید.

تا اینکه قربان پور مدیرکل وقت راه و ترابری استان سمنان که زمان زیادی را برای بررسی و رد طرح های پیشنهادی این محور از کف داده بود، ناگهان تغییر مسیر داد و در یک اقدام شتاب زده، احداث باند دوم محور مورد نظر، از بلوار دکتر شریعتی تا دیوار ساحلی دربند مهدیشهر را در دستور کار خود قرار داد! صرف نظر از اینکه این محور نقشه مصوب و مطالعه شده ای دارد یا خیر، و قطع نظر از اینکه طرح مورد نظر از اعتبار مصوب برخوردار است یا نه، باید دانست که ضروری ترین و حیاتی ترین اصل که باید در اجرای این طرح مدنظر قرار گیرد، پیشگیری از خسارات مالی و جانی به مردم است.

یقینا اجرای این پروژه با مختصات فعلی، از جمله عدم پیش بینی دوربرگردان، عدم امکان دسترسی باند های رفت و برگشت به منطقه دربند و نبود ساماندهی مطلوب، جز گرفتاری مردم ثمر دیگری نخواهد داشت. می گویند ترافیک این محور در روزهای تعطیل به ۱۲۰۰۰ وسیله نقلیه می رسد. اگر این ادعا درست باشد، در چنین شرایطی می طلبد که مطالعه جامع و دقیقی پیرامون طرح صورت گیرد و طرحی اجرا شود که علاوه بر ایجاد ارتباط مناسب و منطقی بین کمربندی دو شهر مهدیشهر و شهمیرزاد، ارتباط مجموعه گردشگرپذیر ناحیه دربند از جمله غار تاریخی دربند، سوئیت ها و تاسیسات اقامتی، مجموعه رفاهی کارگران، هتل دربند، باغ ها و اقامتگاه های خصوصی، دانشکده روان شناسی و سایر تاسیسات دو سوی این محور را با ترافیک روان ساماندهی کند. این موضوع زمانی اهمیت مضاعف می یابد که دو مرکز مهم نظیر پژوهشکده رویان و بیمارستان ۸۵ تختخوابی بقیه الله مهدیشهر نیز در این ناحیه به بهره برداری برسد.

به نظر میرسد مسئولان ذیربط، از مشکلات ناشی از عدم ساماندهی محور سمنان به مهدیشهر و تصادفات مرگبار این محور درس عبرت نگرفته اند، وگرنه دلیلی ندارد که با شتاب زدگی در اجرای باند دوم محور دربند، مردم را با یک نابسامانی جدید روبرو ساخته و چند نقطه حادثه خیز دیگر  به وجود آورند.
با توجه به حجم بالای ترافیک و گرانی سوخت، مصلحت نیست از کسانی که قصد مراجعه به موسسات دربند، مخصوصا بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر را دارند توقع داشت، مسیر ۴ کیلومتری تا شهمیرزاد را به اجبار طی کنند و سپس همان مسافت را دور بزنند !
نکته مهم دیگر اینکه همه کسانی که در این محور تردد می کنند لزوما گردشگر نیستند، لذا می طلبد که حق مردم مهدیشهر، باغداران، ساکنان محلی و سایر کسانی که با هدف غیر گردشگری در این ناحیه تردد می کنند محترم شمرده شود.

.. با توجه به نکات فوق، مهمترین خواسته مردم و نمایندگان شورای اسلامی شهر مهدیشهر در خصوص این محور را می توان به ترتیب ذیل دسته بندی کرد که از فرماندار پرتلاش شهرستان انتظار است در راستای تامین خواسته های به حق مردم مهدیشهر بدان جامه عمل بپوشاند:
۱- حذف نقطه حادثه خیز در ابتدای محور، حدفاصل بلوار دکتر شریعتی تا انتهای پل لیتو (که به مانند حرف S نمایان شده است)

نقطه حادثه ساز

۲- ایجاد دوربرگردان استاندارد در ۲ نقطه ( یکی در میانه مسیر  و دیگری در انتهای حریم مهدیشهر، موسوم به پیچ ۴۵ درجه )
۳- ایجاد دسترسی محلی در دوسوی محور
۴- احداث تقاطع غیر همسطح جهت دسترسی سریع به بیمارستان ۸۵ تختخوابی ( که دکتر رهی استاندار سمنان در بهمن ماه سال ۱۳۹۰ در هنگام مراسم کلنگ زنی بیمارستان ۸۵ تختخوابی قول احداث آن را داد)

توضیح مهدیشهر نیوز : پروژه فعلی در مسافتی به طول ۱۹۰۰ متر اجرا می شود. حال آنکه طول محور پیش بینی شده در مطالعات اولیه، ۳۴۰۰ متر ( از مهدیشهر تا تقاطع خیابان شهید کلاهدوز شهمیرزاد ) بوده است. این پروژه بخشی از طرح محور اصلی سمنان- کیاسر- ساری محسوب می شود.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.