منفیمثبت (+16 rating, 22 votes)

سخنی با حجت الاسلام احمدپناه امام جمعه محترم شهمیرزاد

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- خبرگزاری فارس که چندی پیش در اقدامی ناشیانه، پا را از گلیم خود فراتر گذاشته و به انتقاد همراه با کنایه از امام جمعه مهدیشهر پرداخته بود! (در این خبر)، اینبار نیز بعد از چند هفته سکوت خبری نسبت به اعتراضات گسترده مهدیشهر و خطبه های حجت الاسلام بارانی در اینباره، با انتشار خطبه های نماز جمعه شهمیرزاد، به جانبداری از مصوبه تجزیه شهرستان مهدیشهر پرداخت!

به گزارش مهدیشهر نیوز ظاهرا مسئول این خبرگزاری در حوزه سمنان هنوز نمی داند فارس نیوز متعلق به چه ارگانی است و چه شان و منزلتی دارد! اما وقتی اصل خبر را خواندیم لازم دیدیم حتما تحلیلی بر آن بنویسیم. تکلیف ما با حوزه خبر فارس نیوز سمنان که مشخص است. اما روی صحبت ما با حجت الاسلام احمدپناه امام جمعه محترم شهمیرزاد است که ارادت قبلی و قلبی به ایشان داریم.

سید عزیز! امید داشتیم نسبت به مصوبه تنش برانگیز و وحدت شکن تجزیه شهرستان مهدیشهر حداقل اعلام موضع رسمی نداشته باشید تا خدای ناکرده عزیزانی که حرف حضرتعالی برایشان حجت است، برداشت مثبتی از این اقدام سراسر منفی نداشته باشند اما چه کنیم که متاسفانه در آخرین ساعات این موضعگیری اعلام شد. اما چند نکته را لازم به یادآوری می دانیم.
در خطبه های این هفته نماز جمعه شهمیرزاد طبق آنچه فارس منتشر کرده، فرموده اید: استاندار سمنان باید همین امروز یا فردا و در آستانه عید فطر شهرستان شدن شهمیرزاد را از طریق صدا و سیمای استانی اعلام کند!
براستی چرا امروز یا فردا ؟ اگر این مصوبه خط سیر قانونی و کارشناسی خود را طی کرده بود، می توانست در دولت آقای روحانی هم اجرایی شود. آیا تاکید بر امروز یا فردا، که دقیقا با پایان عمر دولت دهم منطبق است، معنای خاصی دارد که ما از آن بی خبریم؟

فرموده اید: این تصمیم دولت، تصمیمی حکیمانه است! در اثبات حکیمانه نبودن این تصمیم صدها دلیل و منطق وجود دارد اما تصویر زیر خود هزار و یک دلیل در دل دارد. نقشه تجزیه شهرستان مهدیشهرشهرستان مهدیشهر تنها ۲ درصد مساحت استان را در اختیار دارد. و این مصوبه حکیمانه می خواهد کوچکترین شهرستان استان را تجزیه کرده، یک شهرستان غیر قانونی بسازد و یک شهرستان قانونی را از نظر سیاسی نابود کند!

 ۷۰ درصد جمعیت شهرستان در مهدیشهر و بخش مرکزی آن ساکن هستند و بخش شهمیرزاد با وجود وسعت ۸۰ درصدی، تنها ۳۰ درصد جمعیت شهرستان را در اختیار دارد. حال کجای این اقدام از روی عقل و منطق بوده است ؟ اگر دولت انقدر به این مصوبه ایمان داشت، چرا آن را مدتها از ارکان و وزارتخانه های خود پنهان کرد و قصد داشت آن را چراغ خاموش و بی و سر و صدا ابلاغ کند؟!

این نخستین بار نیست که آمار شهدای کل بخش شهمیرزاد به شهر شهمیرزاد نسبت داده می شود و حضرتعالی نیز این آمار را از تریبون نمازجمعه تکرار فرموده اید. ۸۴ شهید، آمار کل شهدای بخش است، نه شهر شهمیرزاد. این بزرگنمایی مسئله تازه ای نیست اما عنوان شدن آن از جانب شما تازگی دارد.

آمار ۵۰ هزار نفری گردشگران را نمی دانیم از کجا آمده است. اگر ملاک، گردشگران عبوری از شهر باشد، که با این حساب مهدیشهر در روزهای تعطیل بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد! اگر منظور از گردشگر، همان کسانی هستند که به ییلاقات و مراتع و طبیعت بکر شمال شهرستان مهدیشهر مراجعه می کنند که این دیگر به شهر شهمیرزاد ارتباطی ندارد و در محدوده آن نمی گنجد.

از وحدت و همدلی گفتید. این سخن بحق شما، حرف دل ما نیز هست. اما چه کنیم که مسئولان، کاری با این شهرستان و خصوصا این دو شهر کرده اند که چه شهرستان تجزیه شود و چه به همین صورت باقی بماند، داغ اقدامات غیر مسئولانه آنان و نابود کردن همدلی دو شهر تا ابد بر دلمان خواهد ماند.
اطمینان داشته باشید این مسائل را از چشم مردم شهمیرزاد نمی بینیم. ما می دانیم که تخریب چهره مهدیشهر، توهین به مردم شریفش و تهمت های رنگارنگ علیه آنان، کار پسرعموهایمان نیست و این سناریوی نفرت انگیز و شیطانی توسط گروه دیگری هدایت می شود اما ای کاش حضرتعالی با صفای دلی که دارید، دستکم با اشاره مستقیم از آن برائت می جستید.

از حضرتعالی که انسان وارسته و پاک سرشتی هستید و مردم شهمیرزاد نیز حرف شما را به گوش جان می خرند، انتظار داریم که از مصوبه تجزیه شهرستان حمایت نکنید. چرا که خیر و صلاح هیچ یک از مردم مهدیشهر و شهمیرزاد در آن دیده نمی شود. این مصوبه آمده تا مهدیشهر را تحقیر کند و ضربه نهایی را به وحدت و یکپارچگی منطقه وارد آورد.

ولله قسم اگر این مصوبه رنگ و بویی از قانون و منطق داشت، ما نخستین کسانی بودیم که آن را به شما و مردم شهمیرزاد تبریک می گفتیم.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.