منفیمثبت (+5 rating, 5 votes)
مهدیشهر نیوز بررسی می کند:

خبرنگار فارس نیوز سمنان از تجزیه مهدیشهر چه سودی می برد؟

سرویس خبری مهدیشهر نیوز : سایت خبری فارس نیوز(حوزه سمنان) دیشب با درج خبری از نشست شورای اداری استان، مجددا بحث تجزیه شهرستان مهدیشهر را کلید زد! خبرنگار سایت فارس نیوز حوزه سمنان (م.م) که پیش از این، بدون اعتنا به نگرانی های جامعه سی هزار نفری شهر مهدیشهر با تهیه گزارش ها و خبرهای جهت دار به جانب داری از طرح تجزیه شهرستان مهدیشهر پرداخته بود، این بار نیز از فرصت به دست آمده در حاشیه نشست شورای اداری استان استفاده کرد تا بار دیگر آتش تجزیه کوچکترین شهرستان استان سمنان را شعله ور کند.

همانطور که قبلاً نیز گفتیم، در طول مدتی که جو مهدیشهر از احتمال تجزیه این شهرستان ملتهب بود، خبرنگار مورد نظر نه تنها به انعکاس خواسته های مردم مهدیشهر نپرداخت، بلکه به طور یکجانبه دیدگاه های طرفداران تجزیه مهدیشهر را مطرح کرد و اخلاق حرفه ای خود را به نمایش گذاشت. در هر حال، آنچه مسلم است حقیقت را هیچگاه نمی توان پنهان کرد و هیچ ابری نمی تواند مانع از نورافشانی آفتاب حقیقت شود.
لذا این خبرنگار کم تجربه را به حال خود می گذاریم تا باز هم بتازد. اما از خبرگزاری معظم فارس نیوز انتظار می رود تا نظارت بیشتری بر روی عوامل خود داشته باشد و اجازه ندهد حقایق روشن جامعه در زیر عنوان ” تنویر افکار عمومی” انکار شده و اذهان عمومی مشوش شود .    
نگاهی به خبر مورد نظر و پاسخ های منطقی و هوشمندانه وکیلی استاندار سمنان نشان می دهد که مهندس وکیلی بیش از همه به قانون و قانونمندی پایبند است و سعی دارد فرایند ها و اقدامات را بر مبنای قانون استوار کند.

او البته نشان می دهد که روحیات مدیران فعلی استان را می شناسد، به همین دلیل از آنها می خواهد که تحت تأثیر هیجانات و جوهای ایجاد شده قرار نگیرند و اقداماتشان  را در چارچوب قوانین و مقررات انجام دهند.  استاندار فرهیخته سمنان آنقدر شفاف در باره تقسیمات کشوری سخن می گوید که جای هیچ گونه ابهامی را باقی نمی گذارد. او بر ضوابط تقسیمات کشوری تاکید می ورزد و تصریح می کند باید بر اساس قانون و در مدار ضوابط حرکت کرد و نباید بر اساس احساسات و هیجانات اجتماعی تصمیم گرفت.

با این حال، عجیب است که خبرنگار فارس نیوز  از پاسخ های روشن و شفاف استاندار قانع نمی شود  و می خواهد به طور مشخص، نظر مقام عالی دولت را درباره شهرستان شدن شهمیرزاد بداند. مهندس وکیلی در پاسخ به این سوال سماجت آمیز هم بر قانون تاکید می کند و می گوید : «اجرای دقیق قانون» باید محور کار در تقسیمات کشوری باشد.
این پاسخ هوشمندانه و منطقی، مایه قوت قلب مردم مهدیشهر است و یقیناً آرامش و امید را به این شهرستان باز می گرداند. مردم مهدیشهر تشنه قانون اند. دولت تدبیر و امید می تواند عطش این مردم را با آب گوارای قانون و قانونمندی فروبنشاند. آیا وقت آن نرسیده است؟

متن زیر، عین خبر سایت فارس نیوز (حوزه سمنان)  است که دیشب بر خروجی این سایت قرار گرفته است.
سایت مهدیشهر نیوز قضاوت درباره سو گیری خبرنگار سایت فارس نیوز (حوزه سمنان) را به شما وامی گذارد.
متن خبر سایت فارس نیوز:    
به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، محمد وکیلی امشب در حاشیه نشست شورای اداری این استان در گفت‏وگو با خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس که در نهایت سرنوشت شهرستان شدن شهمیرزاد به کجا می‏انجامد، اظهار کرد: در حوزه تقسیمات کشوری مشکلات جدی وجود دارد.
وی تصریح کرد: باید تمام سعی‏ مان انجام شود تا فرآیندها قانون‏ مند صورت گیرد و اقدامات  براساس قوانین و مقررات باشد.
استاندار سمنان افزود: مدیران نیز باید مواظبت کنند تا تحت تأثیر هیجانات و جوهای ایجاد شده قرار نگیرند و فعالیت‏ها تنها بر اساس قانون باشد.
وکیلی اضافه کرد: باید به مردم استان سمنان خوب اطلاع‏رسانی کنیم و این ضعف به بنده و برخی از مدیران دستگاه‏های اجرایی استان سمنان بر می‏گردد که بین مردم اطلاع‏رسانی خوبی انجام نداده‏اند.
وی تصریح کرد: تقسیمات کشوری قانون و ضوابطی دارد و باید بر اساس قانون و در مدار ضوابط حرکت کرد و نباید بر اساس احساسات و هیجانات اجتماعی تصمیم بگیریم.
استاندار سمنان افزود: در گذشته، برخی تصمیمات گرفته شده و باید دید تصمیماتی که در این زمینه اتخاذ شده است، را چگونه می‏توان مدیریت کرد تا قوانین و مقررات نادیده گرفته نشود.
وکیلی در ادامه در پاسخ به سئوال مجدد فارس که به طور مشخص نظر مقام عالی دولت درباره شهرستان شدن شهمیرزاد چیست، گفت: «اجرای دقیق قانون» باید محور کار در تقسیمات کشوری باشد.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.