منفیمثبت (+2 rating, 2 votes)
نماینده مردم سمنان ،مهدیشهر و سرخه در جلسه شورای اداری شهرستان مهدیشهر پیشنهاد کرد:

احداث خط اتوبوس BRT در مسیر سمنان – مهدیشهر

علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس در جلسه شورای اداری شهرستان مهدیشهر گفت :اکثر پروژه های عمرانی شهرستان مهدیشهر توسط مردم و خیرین پایه گذاری و اداره می شود .

به گزارش خبرنگار عرش نیوز از استان سمنان، علیرضا خسروی در جلسه شورای اداری شهرستان مهدیشهر که باحضور استاندار سمنان ،معاونین استاندار ،فرماندار مهدیشهر، ائمه جمعه شهرستان، جمعی از مدیران کل استانی و مسئولین شهرستان در سالن ولایت فرمانداری مهدیشهر تشکیل شد بیان داشت : شهرستان مهدیشهر در بسیاری از امورات در استان پیشرو و جلودار می باشد .

وی به افتخارات این شهرستان اشاره کرد و گفت : تقدیم بیشترین شهدا در طول دفاع مقدس ، وجود عالم دینی بزرگ مرحوم آیت الله زیارتی و فعالیت وی در عرصه فرهنگی در برهه ای حساس در زمان قبل انقلاب، تولید ۱۲ هزار تن محصولات کشاورزی در شهرستان و وجود یکی از بزرگترین باغ های گردوی جهان در شهمیرزاد ، از افتخارات مهم این شهرستان می باشد .

نماینده مردم سمنان ،مهدیشهر و سرخه در مجلس تصریح کرد : با این اوصاف مهدیشهر یکی از دو منطقه محروم استان می باشد و آن امکاناتی هم که دارند اکثریت آن توسط مردم و خیرین پایه گذاری شده است .

خسروی عمده مشکلات مهدیشهر را مربوط به زیر ساخت ها عنوان کرد و گفت : عمده این زیر ساخت ها به زیر ساخت های اداری برمی گردد چرا که اکثر ادارات مهدیشهر در حد نمایندگی فعالیت می کنند و به آنها تفویض اختیار داده نشده است .

وی پروژه های نیمه تمام در شهرستان را عمده نگرانی مردم این شهرستان دانست و افزود : پروژه هایی که نیمه تمام می ماند هزینه بیشتری را برای اتمام باید صرف نمود .

مشکلات مهدیشهر باید به صورت ویژه رسیدگی شود

نماینده مردم سمنان ،مهدیشهر و سرخه در مجلس مشکل تامین آب شهرستان علی رغم دارا بودن آب و هوای خوب و ویژه ، نامناسب و خطر ساز بودن جاده سمنان – مهدیشهر – شهمیرزاد ، عدم گازرسانی به برخی از مناطق شهرستان را از جمله مشکلات شهرستان برشمرد .

وی تاخیر در احداث پل روگذر در ورودی درجزین ، دفع زباله های استان مازندران در منتهی الیه این شهرستان و ایجاد مشکلات ناشی از آن و … را مشکلات دیگر شهرستان بیان کرد و افزود : باید به صورت ویژه به مهدیشهر توجه و رسیدگی شود .

خسروی به ظرفیت های گردشگری شهرستان نیز اشاره کرد و بیان داشت : اگر قرار است ظرفیت های گردشگری شهرستان را معرفی کنیم باید جاده های دسترسی به مهدیشهر را مورد توجه و رونق قرار دهیم که توجه به این امر در جذب گردشگر بسیار موثر واقع می شود .

وی همچنین احداث خط ویژه اتوبوس BRT در مسیر سمنان – مهدیشهر را از استاندار خواستار شد و گفت : با ایجاد این خط ویژه به امر گردشگری این شهرستان کمک می شود .

خسروی همچنین بر رفع مشکلات سرمایه گذاران در این منطقه تاکید کرد .