منفیمثبت (به این مطلب رای بدهید!)

گزارشی از سفر روز شنبه مهندس وکیلی، استاندار سمنان به شهرستان مهدیشهر

صبح شنبه استاندار سمنان برای بررسی مسائل و مشکلات شهرستان مهدیشهر به این شهرستان سفر کرد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهدیشهر ، محمد وکیلی در بدو ورود به این شهرستان با حضور در گلزار شهدای مهدیشهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد . استاندار سمنان همچنین با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان مهدیشهر با وی دیدار کرد . حضور در جلسه شورای اداری شهرستان مهدیشهر و بررسی مسائل و مشکلات این شهرستان از دیگر برنامه های استاندار در مهدیشهر بود . دیدار با خانواده شهید مجتبی محبوبی برنامه پایانی سفر استاندار به شهرستان مهدیشهر بود . در این سفر خسروی نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس ، معاونان استاندار و جمعی از مدیران کل استانی استاندار را همراهی می کردند . 

استاندار سمنان از فرماندار مهدیشهر خواست کمیته رفع محرومیت را در شهرستان مهدیشهر تشکیل دهد .

محمد وکیلی در جلسه شورای اداری شهرستان مهدیشهر در محل فرمانداری این شهرستان گفت: مهدیشهر از سابقه تاریخی و دیرینه بزرگی برخوردار بوده و درطول تاریخ با تاسی از فرهنگ عاشورا در مقابل تجاوز و زورگویی های دشمنان ایستادگی کرده است . استاندار سمنان با بررسی مسائل و مشکلات شهرستان مهدیشهر بیان داشت : باید با برنامه مناسب نیازها و توانمندی های شهرستان خوب شناخته شود و با برنامه ریزی جامع در یک زمان بندی مشخص برای رشد و توسعه شهرستان اقدام شود. وی با اشاره به بسترهای مناسب گردشگری در شهرستان مهدیشهر افزود : باید پتانسیل های لازم برای توسعه گردشگری در شهرستان شناسایی و برای توسعه ان اقدام شود . استاندار سمنان به وضعیت بیمارستان در حال احداث ۸۵ تختخوابی مهدیشهر هم اشاره ای داشت و گفت : بیمارستان جدید مهدیشهر با اعتباراتی که دارد در یک پروسه زمانی کوتاه به سرانجام نمی رسد و لازم است با جذب اعتبارات بیشتر از اعتبارات ملی در تسریع در روند احداث آن تلاش نماییم اما تا زمان بهره برداری این بیمارستان باید امکانات بیمارستان فعلی توجه و تقویت شود . وکیلی به واحدهای صنعتی مهم شهرستان نیز اشاره کرد و بیان داشت : واحدهای صنعتی که در شهرستان وجود دارد می تواند در تولید و سرمایه گذاری و ارز آوری و اشتغال زایی یک فرصت با ارزشی را برای توسعه فعالیت های اقتصادی استان فراهم آورد . وی توجه به حل مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان را از اولویت دارترین برنامه های خود عنوان کرد و افزود: واحد صنعتی نمونه و منحصر به فرد ترانسفور ماتور شهمیرزاد یکی از مهمترین واحدهای صنعتی این شهرستان می باشد که با توجه به تحریم های کنونی و نیاز شدید جامعه به این واحد صنعتی برای رفع مشکل آن اقدام جدی خواهیم داشت . وی مشکل کارخانه ریسندگی پاکریس و تعطیلی آن را هم مورد توجه قرار داد و اظهار کرد : نباید این سرمایه عظیم صنعتی را از دست بدهیم و باید با تدابیر لازم و فراهم آوردن امکانات فعالیت دوباره این واحد صنعتی از سر گرفته شود . 

توجه به صنعت محصولات عشایر می تواند صنعت کشور را متحول کند

وکیلی استاندار سمنان همچنین با توجه به عشایری بودن منطقه گفت : فعالیت عشایر یک موضوع یک بعدی نیست و با محصولات متنوعی که از گوشت و پشم و شیر و لبنیات دام تولید می کنند می تواند یکی از بسترهای مهم توسعه در صنعت دامپروری مورد توجه قرار گیرد . وی تصریح کرد : باید فعالیت عشایر را به عنوان یک صنعت ببینیم چرا که صنعت وابسته به عشایر می تواند صنعت کشور را متحول کند . عالی ترین مقام اجرایی استان اضافه کرد : صنایع دستی عشایر هم یکی از صنایعی است که توجه چندانی به آن نشده است که باید با نگاه صنعتی برای آن برنامه ریزی کرد . وکیلی پیشنهاد داد : باید با استفاده از استقرار کمپ هایی در مسیر جاده تهرات – مشهد ،صنایع دستی و صنعت عشایر این منطقه به دیگران معرفی شود که این امر می تواند در جذب گردشگر بسیار موثر واقع شود . استاندار سمنان در ادامه به محرومیت شهرستان مهدیشهر در استان اشاره کرد و گفت : نباید هیچ نقطه محرومی در استان سمنان وجود داشته باشد . وی از فرماندار مهدیشهر خواست کمیته ای را با دستگاههای مربوطه و با نگاه توسعه ای برای رفع محرومیت این شهرستان تشکیل دهد و ظرف مدت ۲ ماه نقاط محروم شهرستان را مطالعه و اعتبارات لازم را برآورد نماید تا برای رفع آن امکان سنجی شود . گفتنی است در ابتدای این جلسه جمعی از حاضرین مسائل و مشکلات شهرستان را مطرح کردند . در این جلسه معاونین استاندار ، خسروی نماینده مردم سمنان ،مهدیشهر و سرخه در مجلس ، فرماندار مهدیشهر ،ائمه جمعه شهرستان ،جمعی از مدیران کل استانی ،مسئولین شهرستان ،بخشداران ،شهرداران و روسای شوراهای شهرستان حضور داشتند .