منفیمثبت (+1 rating, 1 votes)
توسط مسئولان شهرستان مهدیشهر صورت گرفت:

بازدید از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران + گزارش تصویری

سرویس خبری مهدیشهر نیوز – جمعی از مسئولین شهرستان مهدیشهر به همراه رییس جهاد دانشگاهی استان سمنان، سوم آذر ماه جاری از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، وابسته به جهاد دانشگاهی کشور در استان البرز بازدید کردند.مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی

به گزارش خبرنگار مهدیشهر نیوز، تنی چند از مسئولان شهرستان مهدیشهر به اتفاق تعدادی از مسئولین و کارکنان جهاد دانشگاهی استان سمنان از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران بازدید کردند.

دکتر شاهزاده فاضلی مدیر مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران که چندی پیش به منظور اطلاع از روند عملیات اجرایی پژوهشکده رویان به شهرستان مهدیشهر سفر کرده بود، با اشاره به پتانسیل های شهرستان مهدیشهر در حوزه جانوری و گیاهی، بر تسریع در ساخت و تجهیز پژوهشکده منطقه ای مهدیشهر تاکید کرد و گفت: چنانچه ساختمان در موعد مقرر ساخته و تجهیز شود، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی تمهیدات لازم را در خصوص پشتیبانی و آموزش نیروها و حمایت علمی از پژوهشکده در نظر خواهد گرفت.

قنبری فرماندار مهدیشهر نیز با توضیحاتی در باره  پتانسیل های مهدیشهر در بحث گیاهان دارویی و گونه های مختلف جانوری و نیز اقلیم های آب و هوایی متفاوت این شهرستان، اظهار امیدواری کرد این شهرستان  بیش از گذشته مورد توجه کارشناسان و متخصصان مرکز ژنیتیکی قرار گیرد.
رهایی رییس جهاد دانشگاهی استان سمنان، با اشاره به ظرفیت های پرشمار استان سمنان در حوزه های گوناگون، اظهار امیدواری کرد زمینه های همکاری مطلوب تری ایجاد شود. وی استان سمنان را از عجایب هفت گانه دانست و افزود: همه ظرفیت هایی که در نقاط دیگر کشور وجود دارد، در استان سمنان نیز یافت می شود. وی تاکید کرد: ویژگی های طبیعی و انسانی استان سمنان، از جمله قرار گرفتن در رده ششم کشور از نظر وسعت، همسایگی با هشت استان، بالا بودن ضریب امنیتی، دارا بودن مردمی سخت کوش و پرتلاش و متدین، بهره مندی از رتبه بالا در حوزه دانش پژوهی از ویژگی هایی است که استان سمنان را در جایگاه خاصی در سطح کشور قرار داده است. رهایی شهرستان مهدیشهر را شهرستان پرتوان و باقابلیتی در زمینه های فرهنگی و اجتماعی دانست و سپس با اشاره به ظرفیت های دامی موجود در شهرستان مهدیشهر خواستار شکل گیری فعالیت های موثر در بحث اصلاح نژاد با تاکید بر گوسفند سنگسری و توجه بیشتر به ظرفیت های شهرستان در بحث گیاهان دارویی شد و از رویکرد جهاد دانشگاهی استان سمنان در ورود به این مباحث خبر داد. وی با تاکید بر دغدغه مندی شورای اسلامی شهر مهدیشهر، از شورا و مسئولان شهرستان مهدیشهر در پیگیری امور مربوط به پژوهشکده رویان قدر دانی کرد و خواستار همکاری بیشتر در این زمینه شد.  

ناصر طاهرکرد عضو شورای اسلامی شهر مهدیشهر نیز در این دیدار تلاش های متخصصان و کارشناسان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران را با تلاش های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس مقایسه کرد و افزود: آنچه در بازدید امروز دیدم، همان صحنه هایی بود که در سال های دفاع مقدس در پشت خاکریزهای دفاع می دیدم، با این تفاوت که دفاع امروز ما در سنگرهای علم و فن آوری است. وی  بر تجهیز و راه اندازی پژوهشکده منطقه ای رویان مهدیشهر تاکید کرد و خواستار همکاری هر چه بیشتر مسئولان جهاد دانشگاهی استان و کشور  در این زمینه شد. وی تصریح کرد : شورای اسلامی شهر مهدیشهر همانگونه که از ابتدا پیگیر ساخت این پژوهشکده بوده و در جذب کمک های مردمی تلاش کرده است، از این پس نیز از هیچ کمکی کوتاهی نخواهد کرد.

در این دیدار یک روزه  که با هدف آشنایی بیشتر با اهداف و عملکرد مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران انجام گرفت، شاهمیری رییس مرکز جهاد دانشگاهی شهرستان مهدیشهر و تنی چند از کارکنان جهاد دانشگاهی استان نیز حضور داشتند.

گزارش تصویری

گزارش تصویری در همین زمینه:
عکاس: سیدمحمدعلی شاهمیری