منفیمثبت (+4 rating, 4 votes)
صدای شاهرود نیوز هم در آمد:

مسئول عواقب امنیتی مخابره این خبرها چه کسی خواهد بود؟

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- سایت شاهرود نیوز در تحلیل تازه خود ، تلاش یک خبرگزاری نیمه دولتی را در افروختن آتش غائله ی تقسیمات کشوری در استان سمنان مورد انتقادفارس نیوز قرار داد و نوشت:

تلاش یک خبرگزاری نیمه دولتی در جدایی یک شهر از استان و الحاق به مازندران ! مسئول عواقب امنیتی مخابره این خبرها چه کسی خواهد بود؟

در حالیکه استاندار جدید سمنان با تدبیر و تیزهوشی توانست آتش غائله های تقسیمات کشوری در استان را بخواباند، اما در چندین مرحله، یک خبرگزاری نیمه دولتی، نقش خود را در تجمیع هیزم های خشک به خوبی  ایفاء کرده است.

این سایت با انتقاد از مدیریت خبرگزاری مورد نظر افزود: در حالیکه خبرگزاری نیمه دولتی مذکور با سیاست یک بام و دوهوا توسط بودجه های عمومی کشور اداره میگردد اما متاسفانه مدیریت آن در چندین مرحله در حال القای فضای تشنج و ایجاد جو رسانه ای علیه یکی از شهرستان های استان پهناورمان سمنان شده است.
شاهرود نیوز با نگاهی به پیشینه این موضوع،  به چگونگی شکل گیری این ماجرا اشاره کرد و ادامه داد : در مرحله اول این شانتاژ رسانه ای، دقیقا حین راهپیمایی عظیم (عزاداری)  مردم با مخابره خبری مبنی بر امضای طومار مردمی و دادن گرایی مشخص به مردم و اهالی شهمیرزاد موجبات تنش موقتی را در ان روز عزیز رقم زد. تا جاییکه بی نظمی ناشی از این اقدام مورد انتقاد برخی از مسئولین قرار گرفت. خبری که در صدر این خبرگزاری استانی رویت شد فضای شهمیرزاد را جهت اجرای مصوبات بازنگری شده و اشتباه دولت قبل آماده اعتراضات گسترده کرد.
شاهرود نیوز با اشاره به خبر اخیر این خبرگزاری با تیتر” مردم شهمیرزاد خواستار الحاق به مازندران شدند” که در تاریخ ۶/۹/۱۳۹۲ بر روی خروجی سایت فرستاده شد، نوشت: اما امروز هم در اقدامی مشابه ، این رسانه – خبر از اعتراض مردم شهمیرزاد و جدایی از استان سمنان را مخابره نمود. عملکردی که نشان از سیاست های یکطرفه و جانبدارانه این خبرگزاری عریض و طویل از برخی تصمیمات خاص را میدهد.
شاهرود نیوز در ادامه این تحلیل چند سوال مهم را نیز مطرح کرد که پاسخ آنها می تواند بسیاری از ابهامات موجود در مورد خبرنگار این خبرگزاری در حوزه سمنان را برطرف کند: سوال اینجاست پشت پرده سیاست حمایت از جدایی شهمیرزاد از استان سمنان و الحاق آن به مازنداران به سود چه کسانی است؟ نفع حاصله این رسانه در نشان دادن این مورد از مواردی که قابلیت خدشه به امنیت استان را داراست از سوی چه گروهی مدیریت میشود؟
شاهرود نیوز سکوت معنا دار خبرنگار مذکور درباره بسطام را زیر سوال برد و افزود: سوال مهمتر آنکه چرا اعتراضات مردم بخش بسطام که ماههاست در انتظار مصوبه ابلاغ شهرستان شدن خود می باشند، هیچ نشانی در این خبرگزاری بظاهر مستقل! ندارد؟
آیا عدم واکنش رسانه ای این خبرگزاری به موردی مشابه همچون بسطام مظلوم، ذینفع بودن فرد یا افرادی خاص در آن تشکیلات خبری را در اذهان عمومی تقویت نمی کند؟

آیا خبرگزاری مذکور نسبت به عواقب امنیتی اخبار منتشره با توجه به سبقه خود، آگاه است؟ آیا حمایت از یک روند بی قانونی در استان آنهم با روی کار آمدن استانداری که توانسته تا حدود زیادی ارامش خاطر را به مردم بازگرداند ، منافی امنیت و اتحاد موجود در استان نیست؟ اتحادی که کمتر زمانی شاهد نتیجه و وفاقی اینچنینی بود.
آیا خبرگزاری وابسته ، عواقب امنیتی مخابره این دست از خبرها را به عهده خواهد گرفت؟ آیا خون مردم شهمیرزاد از خون مردم صبور- غیور و قانونمدار بسطام رنگین تر است ؟ چرا حتی یک خبر از مظلومیت بسطامی ها که موردی مشابه را با شهر مذکور دارا هستند وجود خارجی ندارد اما در مقاطع حساس، تیتر اول آن رسانه استانی معطوف به آن شهر خاص میگردد؟

شاهرود نیوز با تاکید برضرورت حمایت قاطع از استاندار دولت تدبیر و امید، رفتار خبرنگار ماجراجو را نوعی مانع تراشی بر سر راه استاندار سمنان دانست و نوشت: بظاهر به فرموده ائمه جمعه و جماعات و نماینده ولی فقیه در استان قرار بود همه از تدابیر آقای وکیلی حمایت قاطع نماییم، اما انتشار اینگونه از شانتاژهای رسانه ای دقیقا فشاری است که قرار است بر سرراه آقای استاندار مانع تراشی نماید. آیا خبر تمایل الحاق شهمیرزادی ها به مازنداران بنوعی تضعیف استان پهناور سمنان از بعد جمعیتی- مساحتی و امنیتی نیست؟
امید است مسئولان امر با بررسی عمیق ماجرا نسبت به انتخاب افراد مسئول و بی طرف در رسانه هایی که از پول بیت المال ارتزاق میکنند دقت بیشتری نموده تا مبادا بخاطر گرایشات قومی- قبیله ای، هم موجبات تجزیه استان را فراهم نمایند و هم باعث اختلاف و تفرقه و ایجاد تنش بین مردم گردند. ..امید که چنین مباد

مهدیشهر نیوزمهدیشهر نیوز- به نظر می رسد که مسئولان این خبرگزاری از ابعاد عملکرد خلاف عرف و اخلاق خبرنگار خود در سمنان اطلاع کافی نداشته باشند. خبرگزاری مورد نظر که به یکی از خوشنام ترین نهادهای کشور وابسته است، یقیناً چنین رفتارهای نابخردانه ای را از هیچ خبرنگاری نمی پذیرد، چرا که اینگونه رفتار های قانون ستیزانه، در وحله نخست امنیت جامعه را مختل ساخته و زمینه را برای سوء استفاده بدخواهان و دشمنان نظام آماده می کند . لذا می توان نتیجه گرفت که خبرنگار مذکور با سوء استفاده از موقعیت خود در این خبرگزاری، و بدون اطلاع مسئولان خود، به رفتارهای خودسرانه و خطرساز روی آورده است. البته نگاهی به تحلیل های کودکانه این فرد در باره روند شهرستان شدن مهدیشهر نیز نشان می دهد که نامبرده از ابتدا با ارتقاء مهدیشهر مشکل داشته و حتی در یکی از تحلیل های خود شهرستان شدن مهدیشهر را نتیجه ی فرصت طلبی مردم مهدیشهر دانسته و ارتقای این شهر را تأمل برانگیز خوانده بود!

به هر حال اکنون به وضوح روشن است که خبرنگار مذکور هیزم کش اختلافات قومی و تنش های منطقه ای شده و اعتنایی به ابعاد امنیتی قضیه نیز ندارد.
این روزها مردم ولایتمدار مهدیشهر با صبر انقلابی توأم با ناباوری و شگفتی خاص، به ماجراجویی این خبرنگار چشم دوخته و منتظر برخورد جدی با این عنصر خاطی هستند. آیا انتظار بی طرفی و بی غرضی داشتن از یک خبرنگار، انتظار سنگین و غیرممکنی است؟ امیدواریم مسئولان محترم این خبرگزاری عملکرد جانبدارانه و مغرضانه خبرنگار خود را مورد بررسی قرار داده و جهت حفظ آرامش و ثبات منطقه، فرد دیگری را جایگزین نمایند.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.