منفیمثبت (+2 rating, 8 votes)

آرمانشهری به نام سمنان بزرگ!

شنیده شده که اخیراً طرحی به شورای اسلامی شهر سمنان پیشنهاد شده است که بر مبنای آن سمنان و شهرهای اطراف آن به یک منطقه تبدیل خواهد شد!آرمانشهری به نام سمنان بزرگ

گفته می شود این ایده از سوی عده ای از موثرین سمنان در جلسات اتاق فکر شورا مطرح شده است و در میان طراحان آن، یک نماینده سابق مجلس، چند مدیرکل سابق استانداری و چند نفر از افراد بانفوذ سمنان به چشم می خورند. از جزییات این طرح اطلاع زیادی در دست نیست، اما به نظر می رسد طراحان آن در اندیشه ی برداشتن مرزهای جغرافیایی موجود در بین شهرهای سمنان، مهدیشهر، درجزین و شهمیرزاد، و ایجاد چیزی شبیه آرمانشهر! “سمنان بزرگ” هستند!

نکته تعجب برانگیز ماجرا این است که پیشنهاد دهندگان این طرح برای جلب موافقت مسئولان کشوری و استانی، یکی از دلایل اصلی ارائه ی طرح را رفع اختلافات! موجود در بین شهرهای منطقه دانسته اند! اینکه منظور آقایان از اختلافات موجود چیست؟ خود جای بحث دارد. اما بد نیست به عزیزان دلسوزتر از مادر متذکر شویم که آش آنقدرها هم که می گویید شور نشده است. اگر لابی های پیدا و پنهان و تلاش برای دور زدن قانون نباشد، در بین شهرهای منطقه هرگز اختلافی نبوده و نیست.  به هر حال ما مزاحم ماهیگیری شما نمی شویم. اما مواظب باشید آب را بیش از این گل آلود نکنید!

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.