منفیمثبت (+9 rating, 9 votes)
مهدیشهر نیوز گزارش می دهد:

محمود شکری جانباز دفاع مقدس در ” کما ” + خبر تکمیلی

سرویس خبری مهدیشهر نیوز- این روزها بخش ICU بیمارستان ۱۵خرداد مهدیشهر میزبان یکی از جانبازان دفاع مقدس است.
محمود شکری که روزگاری در جبهه های نبرد، آرام و قرار نمی شناخت، اکنون تاب و توان از کف داده و خسته از بی مهری روزگار، در گوشه ای از بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ۱۵خرداد شرایط دشواری را می گذراند.

به گزارش مهدیشهر نیوز، گزارش دکتر ذوالفقاری متخصص داخلی و پزشک معالج این جانباز حاکی است: محمود شکری ( پنج روز پیش ) در تاریخ سوم دی ماه (۹۲) به علت ایست قلبی – تنفسی به اورژانس بیمارستان ارجاع شده و بلافاصله تحت اقدامات احیاء و “CPR “ قرار گرفته است. بیمار با توجه به برگشت ضربان قلب، در بخش ICU بستری شده و اکنون در شرایط ” کما ” با دستگاه ونتیلاتور تنفس می گیرد.

نظریه دکتر ذوالفقاری که به تایید رییس بیمارستان ۱۵خرداد نیز رسیده است، با توجه به شرح حال، معاینه بالینی، آزمایشات موجود و سایر اقدامات تشخیصی دیگر، ایست قلبی – تنفسی این جانباز ۴۶ ساله را ” به احتمال قوی” به دلیل پنومونی پیشرفته ناشی از آنفولانزای شدید با زمینه ” برونشیت شیمیایی ” می داند.
محمود شکری  که روزگاری در جبهه های نبرد، آرام و قرار نمی شناخت، اکنون تاب و توان از کف داده و خسته از بی مهری روزگار، در گوشه ای از بخش مراقبت های ویژه بیمارستان 15خرداد شرایط دشواری را می گذراند.

رییس بیمارستان ۱۵خرداد نیز طی نامه ای به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مهدیشهر، توصیه کرده بیمار با توجه به شرایط خاص خود، به مرکز مجهزتری نظیر بیمارستان خاتم الانبیاء یا بیمارستان بقیه ا… تهران انتقال یابد.
اکنون محمود شکری بر روی تخت آی.سی.یو منتظر یک اقدام نجات بخش است. اقدامی که شاید بتواند مرهمی بر زخم های کهنه و تازه او ، و التیامی بردل پر درد خانواده اش باشد.
اما بعد از گذشت چند روز، زمزمه هایی از این سو و آن سو به گوش می رسد که باورش سخت است. علیرغم نظریه پزشک معالج که براساس اقدامات تشخیصی دقیق، احتمال شیمیایی بودن بیمار را قوی می داند، برخی از مقامات بنیاد شهید استان سمنان تلویحاً گفته اند: بیمار فاقد پرونده و درصد جانبازی شیمیایی است و بیماری او ربطی به مجروحیتش ندارد!

ولی خانواده بیمار بر مجروحیت شیمیایی و کارت جانبازی ۵۰ درصدی او تاکید دارند و می گویند: او چند سال بعد از بروز حادثه قطع پا در جبهه های جنگ، دچار مشکلات تنفسی شده و از همان زمان پیگیر پرونده شیمیایی خود از طریق کمیسیون پزشکی تهران بوده است. آنها می گویند : او پس پیگیری های مداوم ، سرانجام موفق می شود ۳۰ درصد جانبازی بابت مشکلات شیمیایی خود نیز بگیرد.
 از سوی دیگر مدیرکل بنیاد شهید استان سمنان می گوید: کارت جانبازی ۵۰ درصدی او به خاطر قطع پا و ضایعات دیگر است و تاکنون با وجود سه بار ارجاع ایشان به کمیسیون پزشکی، درصدی برای جانبازی شیمیایی وی در نظر گرفته نشده است.
اما خانواده جانباز تصریح کرده اند که او در بیمارستان ساسان تهران، نزد دکتر فدوی پرونده شیمیایی دارد و یکی دیگر از پزشکان که در جریان پرونده ایشان است، قول داده بیمار را بدون هیچگونه تشریفاتی در بیمارستان ساسان یا بقیه ا… پذیرش کند.
  گفته می شود خانواده این جانباز با انتقاد از عکس العمل دیرهنگام مسئولان بنیاد شهید استان سمنان خواستار رسیدگی عاجل به اوضاع درمانی ایشان شده و حتی مقدمات انتقال وی به تهران را نیز فراهم کرده اند. در عین حال ملک دار مدیرکل بنیاد شهید استان می گوید: اگر مجوز جابجایی ایشان داده شود، موضوع بستری کردن وی در بیمارستان ساسان را پیگیری کرده ایم و زمینه آماده است. اما پزشکان متخصص تشخیص داده اند که فعلاً جابجا نشود.
طاهرکرد عضو شورای اسلامی شهر مهدیشهر که ظهر دیروز به بالین جانباز آمده بود، در دیدار با چند تن از بستگان او اعلام کرد: شورای اسلامی شهر ضمن آرزوی شفای عاجل برای این جانباز سرافراز، با حساسیت ویژه ای موضوع درمان ایشان را دنبال می کند .
همچنین ملک دار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان سمنان عصر دیروز به همراه معاونان خود به منظور پیگیری وضعیت درمانی جانباز به بالین وی آمد.
اخبار رسیده حاکی است دکتر شادنوش رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز به اتفاق معاونانش، دیشب به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ۱۵خرداد آمد تا ضمن دستور رسیدگی ویژه، از روند درمان وی آگاهی یابد. گویا قرار است دکتر نبی الله اصغری فوق تخصص مغز و اعصاب و دکتر فرهاد ملک فوق تخصص ریه  ادامه درمان او را به عهده بگیرند.
نکته آخر : به هر حال چه محمود شکری پرونده شیمیایی داشته باشد، چه نداشته باشد، در یک چیز نمی توان تردید کرد و آن این که، ممکن است جنگ برای مردم کوچه و بازار به اتمام رسیده باشد، اما آثار آن برای محمود شکری و شکری های دیگر، همچنان باقی است، یک روز با قطع پا و عوارض آن و روز دیگر با پدید آمدن نشانه های برونشیت ریوی با منشاء شیمیایی. واقعیت این است که او امانتی از سال های پرافتخار دفاع مقدس است، و ما امانت دارانی که در معرض امتحان قرار گرفته ایم. امیدواریم دیر نشده باشد.
اکنون وقت آن است که کاغذها و درصدها را کنار بگذاریم و به نجات جان یک انسان فکر کنیم.

با پای پیاده آمدم  باور کن                   در آخر خط ممتدم  باور کن
با سینه خردلی  برایت خواندم             جانباز بدون درصدم  باور کن!

خبر تکمیلی : عصر امروز یکشنبه ۸ دی ماه، محمود شکری جهت رسیدگی بهتر به بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی کوثر سمنان منتقل شد.

حق نشراستفاده از این مطلب تنها با ذکر نام منبع (مهدیشهر نیوز) بلامانع است.