منفیمثبت (+10 rating, 10 votes)

محمود شکری جانباز دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست

سرویس خبری مهدیشهر نیوز – محمود شکری، جانباز پرافتخار دفاع مقدس پس از سالها تحمل رنج ناشی از جراحات جنگ تحمیلی، صبح دیروز در سن ۴۷ سالگی به ملکوت اعلی پرکشید و آسمانی شد. مراسم خاک سپاری این یادگار دفاع مقدس، صبح امروز با حضور مردم قدرشناس و فهیم مهدیشهر در گلزار شهدا برگزار شد.

خبر کوتاه بود. محمود شکری هم رفت. رفت و به یاران شهید خود پیوست. مثل خیلی از جانبازانی که هر روز از گوشه و کنار این سرزمین، بی سرو صدا پر می کشند و ما را در غفلت هایمان تنها می گذارند. می روند تا رفتنشان تلنگری باشد برای ما که ای برادر و ای خواهر! جنگ برای جانبازان تمام نشده است. گرچه این جنگ بیست و پنج سال پیش به خط پایان خود رسید، اما جنگ همچنان قربانی می گیرد و ما که آرامش بعد از جنگ را مرهون ایثارگری های محمود شکری و دلاورانی چون او هستیم، چه زود در کوچه پس کوچه های غفلت گم شده ایم!
هنوز عباس های زمانه، چونان ستارگانی پرفروغ، در آسمان سرزمینمان می درخشند و هنوز زینب های دوران ایستاده اند و مردان بی ادعا را در مسیر روزگار یاری می کنند. هنوز هم می توان عطر شهادت را در کوچه های شهر استشمام کرد، اما ما کجا و بوئیدن عطر شهادت کجا؟!
دیروز تراژدی غریبانه و غمبار یک جانباز دیگر به پایان رسید و روح بلند محمود کالبد تن را رها کرد و راه آسمان را در پیش گرفت.
امروز پیکر پاک او بر روی دستان مردم قدرشناس مهدیشهر، به سوی خانه ابدی اش شتافت تا بعد از عمری درد و رنج، تن خسته اش را به خاک بسپارد و کمی آنطرف تر از یاران شهیدش، در جوار رحمت حق آرام گیرد.
* مردم آمدند و چه خوب قدرشناسی کردند.
اما ای کاش …..
مراسم خاکسپاری اش چه غریبانه بر پا شد.
ای کاش حرمت یادگار سال های دفاع مقدس را بهتر پاس می داشتیم.
بحث در این نیست که او با ملاک های موجود، شهید به حساب می آید یا نه؟
شکی نیست که او با همان ملاک های موجود، لااقل در دوران حیاتش شهید زنده محسوب می شد. مگر نه این است که جانبازان شهیدان زنده اند؟
اما چه شد که حاضر نشدیم برای شهید زنده دیروز، آیین شکوهمندتری برپا کنیم ؟
…. نه ، مراسم امروز در شأن یک جانباز نبود.
می شد حرمت یک جانباز را بهتر از این نگاه داشت.
ای کاش ….
یاد محمود شکری و شوخ طبعی های شیرینش بخیر.
محمود جان سلام ما را به دوستان شهیدمان برسان.
به حالتان غبطه می خوریم. خوشا به حالتان .
حالا دیگر جمعتان حسابی جمع شده است.