منفیمثبت (+2 rating, 2 votes)

جوابیه فرمانداری به مطلب “ماجرای لغو ناگهانی بازدید استاندار …”

فرماندار مهدیشهر با ارسال جوابیه ای به شماره ۹۵۱/۱/۵۰۲۴ مورخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ، در پاسخ به مطلب ” ماجرای لغو ناگهانی بازدید استاندار از کارخانه پاکریس مهدیشهر” به برخی ابهامات پیرامون علت لغو این دیدار پاسخ داد. ضمن تشکر از فرماندار محترم، توجه شما را به متن جوابیه جلب می کنیم:


جناب آقای طاهرکرد
مدیر مسئول محترم سایت مهدیشهر نیوز
سلام علیکم
با عنایت به انتشار نامه ای به عنوان ” ماجرای لغو ناگهانی بازدید استاندار از کارخانه پاکریس مهدیشهر” موارد زیر را جهت آگاهی، به اطلاع می رساند:
۱- یکی از محورها و سیاست های استاندار محترم سمنان سرکشی، بازدید و بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در سطح استان است که در این خصوص بازدیدهای مختلفی از شرکت ها و کارخانجات در شهرک های صنعتی با حضور مدیران استان برای حل مشکلات و فعال کردن و بالابردن ظرفیت انجام پذیرفته است.
۲- در همین راستا بازدید از کارخانه پاکریس مهدیشهر که با هدف بررسی مسائل و مشکلات این واحد صنعتی پیش بینی شد، خواسته استاندار محترم و بر مبنای پیگیری های فرماندار شهرستان بود، اما برای بهره برداری بیشتر از بازدید، و لزوم همراهی مدیران کل مرتبط با موضوع و محدودیت زمانی، استاندار محترم این بازدید را به زمان دیگری موکول نمود که قطعاً این تعویق بازدید برای همراهی دیگر مدیران به نفع مجموعه و در تصمیم گیری برای حل مشکلات آن موثر خواهد بود.
۳- اینکه تلاش شود تا این مسئله به موضوع نگاه ناهمسان به جای جای استان مرتبط شده و القاء بی عدالتی در رفتار مسئولان تلقی شود، نوعی تناقض گویی و به صلاح استان و شهرستان نیست و جز برافروختن حساسیت های نابجا اثر دیگری ندارد. استاندار محترم در مدت کوتاه حضور خود در استان، چندین بار به صورت رسمی و غیررسمی در شهرستان حاضر شده و مجموعه مسائل و مشکلات شهرستان و پروژه های آن را به دقت پیگیری و رصد نموده اند.
۴- استاندار محترم عزم جدی برای حل مسائل و مشکلات در بخش های مختلف، خصوصاً فعال سازی واحدهای تولیدی و اقتصادی دارد و این مسئله در راستای خدمت رسانی و خدمت گزاری به مردم عزیزمان است و هیچ مسئولی انتظار فرش قرمز ندارد و خدمت گزاری به مردم شریف و ولایتمدار استان، خصوصاً مردم سلحشور و شهید پرور شهرستان مهدیشهر از توفیقات الهی محسوب می گردد.
۵- در سایه وحدت و همدلی مردم و مسئولان، پیگیری مجدانه مدیران محلی و استان و با پرهیز از انتشار اخبار تشویش آمیز و ناامیدکننده ، می توان به رشد و توسعه استان و حل مشکل مناطق مختلف گام های موثری برداشت. انتظار از رسانه ها و کسانی که با قلم آشنایند، در این جهت بیش از همگان است.

. . .

مهدیشهرنیوزتوضیح مهدیشهر نیوز: سایت مهدیشهر نیوز تنویر افکار مردم و مسئولان، و دفاع از حقوق مهدیشهر را وظیفه خود می داند و در این راستا ضمن رعایت اخلاق حرفه ای و محترم شمردن جایگاه مسئولان استان، ازهیچ کوششی فروگذار نمی کند.
مخاطبان محترم مهدیشهرنیوز به خوبی با رویکرد منطقی و مستدل این سایت آشنایی دارند. بعلاوه، نگاهی به آرشیو شش ساله این سایت (از ۱۳۸۷ تاکنون) بخوبی نشان می دهد که مهدیشهر نیوز بدون خروج از دایره منطق و استدلال و با تکیه بر اصول حرفه ای و ارائه ی دلایل و مستندات عینی، دفاع از حقوق حَقه مهدیشهر را در صدر فعالیت های خود قرار داده و از همه توان خود برای روشن نمودن ذهن مردم و مسئولان کمک گرفته است.
آنچه که در مطلب ” ماجرای لغو ناگهانی بازدید استاندار از کارخانه پاکریس مهدیشهر” نگاشته شد، یک نقد ساده و مسئولانه بود.
امیدواریم در سایه وحدت و همدلی مردم و مسئولان استان، بستری فراهم شود تا دیگر هیچ مسئولی از یک نقد ساده، برادرانه و مسئولانه مکدر و مشوش نشود.