12193 بازدید

نقشه مهدیشهر

سایت مهدیشهر نیوز از سال ۱۳۸۸، کار بر روی نقشه های مهدیشهر را تحت استانداردهای شرکت گوگل آغاز کرد و دو سال بعد در سال ۱۳۹۰ آن را تکمیل نمود. جزئیات پروسه نقشه سازی را می توانید در این پست مشاهده کنید. واقعیت آن است که نقشه طراحی شده مهدیشهر در گوگل مپس، پتانسیل ها و ویژگی های منحصر به فرد و باور نکردنی دارد که امیدواریم توسط ارگان ها، دستگاه ها و مراکز فعال شهر مورد استفاده قرار گیرد.

به جرات می توان گفت، نقشه مهدیشهر ( سنگسر ) در گوگل مپس، یکی از کامل ترین نقشه های موجود در تاریخ این شهر است. برای بارگذاری کامل نقشه می بایست لحظاتی شکیبایی به خرج دهید، سپس میتوانید بر روی نقاط مختلف شهر، بزرگنمایی (زوم) و از ارتفاع حداقل ۵۰ متری شهر را نظاره کنید! 

چند نکته آموزشی تا پیش از لود شدن نقشه >> انواع لایه های نمایشی نقشه گوگل :

Map
: نقشه با مقیاس متنوع از شهر. در این نوع نمایش صرف نظر از ناهمواری ها و تصاویر، تنها نقشه گوگل نشان داده می شود.
Satellite : تصویر ماهواره ای گرفته شده از شهر به همراه نقشه (Map). مزیت این نوع نمایش (Sat) در آن است که ضمن مشاهده نمای واقعی شهر، نقشه را نیز در دسترس خواهید داشت.
Terrain : امکان منحصر به فرد نقشه های گوگل است. با کلیک بر روی این گزینه در نقشه که اختصارا به شکل “Ter” نشان داده شده است، قادر خواهید بود شهر را با ریز اطلاعات ناهمواری هایش رصد کنید. مثلا منزل شما در چه ارتفاعی واقع شده است. ارتفاع کوه کافرقلعه چقدر است. غار دربند چقدر از سطح زمین فاصله دارد و… . به شخصه به این گزینه بسیار علاقه مندم !
Earth : دید سه بعدی شهر با این گزینه میسر می شود. با استفاده از تنظیماتی که پس از کلیک روی آن ظاهر می شود می توانید به شکل سه بعدی شهر را نظاره کنید. این گزینه در شهرهای هموار کاربردی ندارد اما در مورد مهدیشهر (سنگسر) که در محیطی کوهستانی قرار دارد، مفید خواهد بود.

 


View Larger Map

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید
*مورد نیاز